Zapojení repro v 6 místnostech?

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :-D :) :-) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: ;-) :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: =D> #-o =P~ :^o [-X [-o<
Zobrazit další smajlíky

BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Zapojení repro v 6 místnostech?

Re: Zapojení repro v 6 místnostech?

od Bassman » stř 01. bře 2017 11:24:06

To je skoda ze vela ludi urobi polovicu prace (ktorej nerozumeju a pochopitelne to urobia zle) a az potom sa pridu pytat profesionalov ako dalej. Ono zaplatit niekomu kto tomu rozumie par kacie aby to bolo dobre hned od zaciatku v konecnom dosledku usetri vela penazi.

Viem ze iba remcam a nic som neporadil ale nedalo mi to.

Diakritiku nepoužívam, myslím že nepíšem až tak nezrozumitelne. :)

Re: Zapojení repro v 6 místnostech?

od Matthew07 » stř 01. bře 2017 1:47:36

Dobrý den,

ještě jednou moc děkuji za odpovědi a omlouvám se že píši až teď, jsem v zahraničí do konce zimy, tak tuto situaci budu nakonec řešit až na konci dubna. Pošlu potom výsledek. Díky.

Přeji pěkný zbytek zimy :-)

Re: Zapojení repro v 6 místnostech?

od Petr Z. » pát 06. led 2017 15:48:51

Pardon - žádný směšovač ani rozbočovač signálu nebude zapotřebí, pokud nebude více zdrojů signálu - třeba více výstupů ze zvukových karet, PC zvukovka + CD přehrávač apod. To by pak byl zapotřebí malý mixážní pultík či spíše jen jednoduchý pasivní přepínač - a dále pokračovat jako je psáno v předchozím příspěvku.
V případě nutnosti se pasivní přepínač dvou - tří zdrojů linkového signálu určitě bude dát koupit hotový, něco podobného určitě vyrábí HAMA a další podobní výrobci různých doplňků, kabelů a kabelové konfekce.

Ovšem kabel na paralelní propojení všech vstupů tří dvoukanálových zesilovačů těžko koupíte, ten bude nutno vyrobit individuálně podle charakteru a typu vstupů dotyčných zesilovačů a nechal bych jej vyrobit opravdovému odborníkovi.
Takovému, který odborně jen nekecá, ale je za ním vidět dobře fungující práce. Měl by určitě vědět něco o stíněních, symetrickém či asymetrickém vedení signálů, jejich konverzi z jednoho na druhý typ a opačně, také něco o zemních smyčkách, bezpečnostních třídách přístrojů, krytí stínění, kapacitě kabelů, kvalitě konektorů apod.

Re: Zapojení repro v 6 místnostech?

od Petr Z. » pát 06. led 2017 15:37:33

Bezesporu myslel propojit paralelně vstupy všech tří stereozesilovačů a mít tak ve všech kanálech všech zesilovačů stejný signál a mít možnost regulovat hlasitost každého z šesti kanálů, na které bude připojeno po jednom samostatném reproduktoru.
Pochopil jsem to správně?
Paralelní spojení vstupů zesilovačů je samozřejmě bezproblémově možné, vstupní impedanci okolo a nad 10kOhm má každý, i ten nejmizernější či ten nejlepší koncový zesilovač.
Paralelním spojením vstupů tří dvoukanálových zesilovačů dojde samozřejmě k výslednému poklesu vstupní impedance, kterou bude zatížen zdroj signálu. V případě oněch nejhorších 10kOhm /ale většinou okolo 20kOhm a víc/ půjde výsledná hodnota někde k cca 1,5kOhmu. Pokud bude zdrojem signálu zvuková karta PC, ať už integrovaná, či externí, tak její vnitřní odpor se dá počítat prakticky v jednotkách, maximálně desítkách ohmů /často jde u zvukovek o jeden a tentýž výstup, který musí umět "uživit" i sluchátka 2x32 ohmů/, tak se dá směle tvrdit, že takovýto výstup zvukové karty bude i šesti kanály koncových zesilovačů prakticky nezatížen.
Pokud bude zdrojem signálu např. streamer, nějaký multipřehrávač, bude situace obdobná.
Vnitřní odpor jejich výstupů je charakterizován pouze hodnotou ochranného odporu proti zkratu, vřazeného v sérii s výstupem z obecného operačního zesilovače. Ten mívá hodnotu desítek ohmů, až asi do hodnoty 100 ohmů, jen zcela výjimečně více.
To pak jsou ty výjimečné přístroje, co jsou velmi citlivé na průchozí kapacitu i kvalitu stínění výstupního kabelu k zesilovači.
A jsou to pak ty přístroje, které umožňují tak rozsáhlé experimenty s různými druhy a typy propojovacích kabelů, těm tzv. odborníkům na slovo vzatým, nejčastěji rekrutovaným z "HiFi" diskusních fór :-)

Re: Zapojení repro v 6 místnostech?

od KarlosSou » pát 06. led 2017 15:12:47

jo pokud chceš regulaci každé místnosti zvlášť. Sice nevím co myslíš tím "proklemovat" ...

Re: Zapojení repro v 6 místnostech?

od Matthew07 » pát 06. led 2017 13:35:45

Moc děkuji za odpovědi!
Samozdřejmě, že to chci vyřešit co nejlevnější cestou, tak aby to fungovalo!

Co to vyřešit 3x zesilovač, směšovač signálu a proklemovat to? Je to možné?

Děkuji

Re: Zapojení repro v 6 místnostech?

od Petr Z. » pon 02. led 2017 21:30:59

Zesilovač pro podobný účel /luxusní restaurace se salonky/ jsem před pěti lety vyrobil a spolehlivě / i přes občas drsnou obsluhu personálem/ funguje dodnes bez jediného zásahu.
Zesilovač je v mono provedení - do obchodů a restaurací je stereo zbytečné a spíš na škodu, ideální poslech má jen velmi malé procento lidí.
Šest koncových stupňů s TDA7293V, napájením uškrcené na asi 80W/4R. Mají předřazeny pouze nástrojem a víceméně jednou provždy i třípásmové korekce, neboť každý ozvučovaný prostor byl akusticky úplně jiný a nebyly ani použity stejné typy soustav.
V každém prostoru byly dvě 8R soustavy paralelně, v jednom, největším pro dobré pokrytí čtyři 4R soustavy sérioparalelně.
Každý ze šesti výstupních kanálů, označených přímo jménem místnosti, má zvenčí uživatelsky ovladatelnou pouze hlasitost a přepínač volby vstupu. Požadavek pana ředitele totiž zněl na současnou reprodukci tří až čtyř hudebních žánrů, takže každý ze šesti kanálů má navíc ještě robustní, otočný přepínač volby jednoho ze šesti vstupů. Jeden je linkový rezervní, stejný jako ostatní a jeden nouzový mikrofonní - kdyby třeba začalo hořet, nebo tak něco - to byl můj výmysl, který byl velmi kvitován.
"Linkové" vstupy 300mV/10kOhm, mikrofonní 5mV/1kOhm, vše přebuditelnost 30dB a zezadu, přímo nad každou dvojicí vstupních cinchů je ještě regulátor citlivosti vstupu v rozsahu 6dB pro předběžné "srovnání" úrovní různých zdrojů signálu.
Jinak vstupy žádný zvenčí ovaldatelný prvek nemají, není to zapotřebí, ani účelné.
Zdroje signálu byly v době instalace dva mp3 přehrávače a dva univerzální stolní přehrávače, schopné přehrát všechny formáty z jskéhokoli disku. Později se tam ještě připojil do rezervního vstupu /jak prozíravé../ i výstup z TV/DVD/dataprojektor sestavy kvůli sledování sportovních přenosů v jedné z místností. Až něco podobného budu dělat příště /těžko/, budou rezervní vstupy dva.
Signál z mikrofonního předzesilovače je rozdělen přes separátní sběrnici na všechny vstupy korekčních zesilovačů před koncovými stupni - jednoduše proto, aby bylo možno i do reprodukované hudby okamžitě vstoupit hlášením v plné úrovni bez nějakého dalšího přepínání, na které třeba v krizové situaci nikdo není zvědavý. Stačí jen zapnout vypínač na mikrofonu.
Napájení obstarává přibližně 400VA stíněný toroid s dobrým softstartem, s osmi sekundáry a samostatnými zdroji.
Šest symetrických sekundárů pro koncové stupně, jeden pro samostatné napájení nevýkonových částí a jeden pro dva ventilátory nouzové nucené ventilace chladiče, pokud by byla zapotřebí. Prý jej ještě hučet neslyšeli - zapínat má na 60°C.
Ochranných obvodů koncových stupňů /zpožděné připojení zátěží, tepelná a ss ochrana/ je také šest, aby v případě poruchy jednoho kanálu nevypadl úplně celý zesilovač - to kdybych použil ochranu společnou. Společná ochrana by tak jako tak musela mít šest relé a šest vstupů - a slušná relé jsou nejdražší. Takže moc bych na nákladech neušetřil, osazení každého modulu ochran je drobotina v celkové hodnotě okolo 20Kč a tímto směšným šetřením bych se připravil o šanci dalšího provozu neporouchaných kanálů zesilovače při nějakých nesrovnalostech jen jednoho. Společná ochrana by shodila celý zesilovač a v celém podniku by nastalo naprosté ticho. Někteří hosté by to snad i uvítali, ale celkový výpadek by jistě neuvítal ani pan provozní, ani pan ředitel.
Reproduktorové rozvody dvojlinkou SCY 2x2,5mm2 v podhledech jsou po každém metru délky opatřeny větším výrazně reflexně červeným štítkem s potiskem "REPRO" - nikdy totiž nevíte, čeho všeho jsou zásuvkáři /jak já říkám obecně silnoproudařům/ schopni...
Zesilovač jako takový vyšel sakumprdum na cca 15.000,-Kč a do individuální stavby jsem se pustil hlavně proto, že nic, ani vzdáleně podobného, třeba jakkoli drahého tehdy prostě nebylo na našem trhu. Typické "rozhlasové ústředny" a ani nic od Bosch Security se k tomuto účelu naprosto nehodí ani provozními možnostmi, ani výbavou, ani výkonem.
Bylo to před pěti lety, takže dnes by výroba ze stejně kvalitního materiálu, jaký jsem použil tehdy, vyšla "o něco" dráže.
A splácat něco z toho, co se dá koupit přes pult v bastlířských krámech je škoda peněz i pošramocené pověsti.

Re: Zapojení repro v 6 místnostech?

od Marian » pon 02. led 2017 17:15:49

Pokiaľ je požiadavka na reguláciu hlasitosti v každej miestnosti okrem (čo by som predpokladal, nakoľko asi nebudú mať všetky miestnosti rovnanakú výmeru), tak buď je potrebný pre každý repro samostatný kanál zosilňovača čiže treba zosil 6x30-50W/4ohm, pokiaľ nie tak stači zosilňovač čo zvládne 6 ohm napr. 1x200-300W/4ohm, repra zapojiť po 3 do série a potom paralelne. Ináč gratulujem k výberu repro, vybral si asi to najhoršie čo si mohol...
Keď je potreba 6 kanál zosil, odporučil by som osloviť nejakého radioamarér, čo by vyrobil 8xTDA2050, to by k tym repro bohate stačilo, samozrejme ak netreba faktúru, no su aj taký čo maju živnostenský list tak vedia aj to. PA výrobky sú väčšinou 2, 4 alebo 8 kanálové a cena tam bude pri 8kanáloch dosť zabitá napr Bittner 8x100 má cenovku okolo tisícky... takisto osporúčaný QCS CX168...

Re: Zapojení repro v 6 místnostech?

od Zesil » pon 02. led 2017 10:02:55

To je jeho problém, pokud chce radit a nenapíše rozpočet!!! Napsal jsem ho záměrně s domněním, že mu to třeba dojde....

Re: Zapojení repro v 6 místnostech?

od KarlosSou » pon 02. led 2017 9:58:45

Podle výběru repra nepředpokládám, že je ochotnej dát 50 000 za zesilovač.
Dej vždy 3 reprobedny do série a oba okruhy dej k sobě paralelně. Zapoj to do zesilovače 2x150 až 2x300W do můstku (musí to umožňovat) a pojedou ti oba kanály L+R do každé bedny.
Počítej s tím, že reálně bude mít bedna tak cca á 5OW ...

Re: Zapojení repro v 6 místnostech?

od Zesil » pon 02. led 2017 1:06:18

Oprava cx168

Re: Zapojení repro v 6 místnostech?

od Zesil » pon 02. led 2017 0:48:49

Ideálně např. QSC CX108.

Re: Zapojení repro v 6 místnostech?

od Matthew07 » ned 01. led 2017 12:06:55

Každý reprák má svůj kabel vedený až tam kde bude zesilovač. Mohl by někdo prosím nahodit nějaké odkazy na doporučené zesilovače? Děkuju

Re: Zapojení repro v 6 místnostech?

od miro » ned 01. led 2017 10:31:09

Doufám, že kabeláž je natažena "hvězdicově", tedy každý kabel solo k zesilovači. Pak se nabízí zapojení trojce reproduktorů do série, a tyto dvě trojice pak paralelně. Dá to 6 Ohmů. Zesilovač pak může být mono 4 Ohmový, výkon podle potřebné hlasitosti. Podle fiktivních údajů výrobce repráků 120W/ks by to muselo být alespoň 500W. A linkový výstup z PC L+P kanál můžeš bez obav spojit do mono výstupu za předpokladu, že si někdo MP3 při nahrávce nevylepšil efektem WIDE!! Pokud máte už kabely natažené průběžně, smůla. Buď vyměníte kabely nebo repráky.

Re: Zapojení repro v 6 místnostech?

od Matthew07 » sob 31. pro 2016 20:32:32

Ahoj, moc děkuji za odpověď.
Tak.

6x Repro máme už koupený, máme tyto: http://www.auna.de/Lautsprecher/Regalla ... hwarz.html.

Kabely už máme taky natahaný, jsou to 2x2,5mm o celkové délce cca 100m.

Nýní tedy potřebuji připojit všech šest repro do zesilovače? a ze zesilovače do počítače odkud bude hrát hudba. Taky nevím jak vyřešit, aby v každém reproduktoru hrálo vše stejně, myslím tím jak pravá tak levá strana.

Moc moc děkuji za odpovědia omlouvám se za minule za diakritiku.

Přeji vám krásný Nový rok!
Matěj

Nahoru