Stereofonní ochranný limiter PL 13

Dynamické, efektové, multifunkční, nástrojové, výhybky...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Triska
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 18. zář 2014 12:33:32

Stereofonní ochranný limiter PL 13

Příspěvek od Triska » stř 15. říj 2014 12:27:37

Dobrý den, potřebuju nějaké zařízení které mi v případě překročení daného limitu omezí vstupní signál tak aby mi výkonové zesilovače nešly do clipu.(ochrana zesilovačů a reproduktorů) Pro takové ty maníky co jim musí mixák svítit rudě, když hrajou. Byl sem zde již varován před kompresor/limiterem (konkretně alesis 3632), že při dlouhodobé produkci v limitaci hrozí uvaření cívek basových reproduktorů.

Nyní mi byl nabídnut Stereofonní ochranný limiter PL 13, je to lepší volba pro daný učel? Je to prý práce nějakého pana Vosáhla.

Pro info přidávám i fotky.

Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Stereofonní ochranný limiter PL 13

Příspěvek od Zdeněk Prodance » stř 15. říj 2014 12:53:34

100% ochrana neexistuje, protože pokud je někdo schopen trvale rvát až nějakých 10V rms z mixu ven, tak i po každém běžném ošetření kompresorem nebo limiterem půjdou reproduktory nejspíš spálit. Musela by být nastavená hodně nízká úroveň "kolena", aby to zabralo a to pak slyšitelně málo hraje. Samotná krabička špatná není, podobné nebo možná i stejné jsme prodávali a používali. Už jsem slyšel o různých netradičních metodách, jak hluché lidi odnaučit hrát celý večer stále do poslední červené ledky a věřím, že ty už fungují (1000W halogena z půl metru do xichtu, spínaná první červenou ledkou z mixu a se zpožděným odpadem, otevírání cesty pro MP3 s Evou a Vaškem do mixu atd.)

H.M.

Triska
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 18. zář 2014 12:33:32

Re: Stereofonní ochranný limiter PL 13

Příspěvek od Triska » stř 15. říj 2014 13:09:17

Čili alespon pro nějakou částečnou ochranu je to lepší než, ten alesis?

Egestas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 280
Registrován: pát 01. dub 2011 6:40:27

Re: Stereofonní ochranný limiter PL 13

Příspěvek od Egestas » stř 15. říj 2014 13:21:04

nevím jak zvukově ale funkcí si myslím že lepší je ten alesis má jak kompresor tak samostatně limiter... dá se tedy nastavit práh komprese už níž ať začne pracovat a na jiné úrovni limiter který víc nepustí...

Odpovědět

Zpět na „Zvukové procesory“