RAM AUDIO LMS 266 vs DBX 260 vs ELECROVOICE DC ONE

Dynamické, efektové, multifunkční, nástrojové, výhybky...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Petrman

RAM AUDIO LMS 266 vs DBX 260 vs ELECROVOICE DC ONE

Příspěvek od Petrman » ned 26. říj 2014 10:22:33

Dobrý den, chtěl poradit a navést směrem kde jsem nejsem žádným větším znalcem. Mám zálusk na dané procesory ale potřeboval bych vysvětlit výhody a nevýhody daných procesorů. Děkuji moc za případné odpovědi s pozravem Petr

http://www.ramaudio.com/pdf/ram_lms266_info.pdf
file:///C:/Users/PC/Downloads/dbx260CutSheetA2_original.pdf
http://www.electrovoice.com/product.php?id=530

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: RAM AUDIO LMS 266 vs DBX 260 vs ELECROVOICE DC ONE

Příspěvek od blaha » ned 26. říj 2014 12:51:43

Opravdu je tak těžký použít hledání:
search.php?keywords=260&terms=all&autho ... mit=Hledat

O procesorech toho tady zaznělo tolik, že vše by asi bylo jen opakování.

Ono v podstatě stačí projet vlákno ve kterém jsi dotaz založil. Trochu to prostuduj a pak se ptej už na konkrétní nejasné věci.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
Petrman

RAM AUDIO LMS 266 vs DBX 260 vs ELECROVOICE DC ONE

Příspěvek od Petrman » ned 26. říj 2014 21:03:19

Jo díky moc za radu, to by mě fakt nenapadlo. Takže Ram dspčko tam nikde není a tak jsem doufal o radu ze života. Dále konkrétně o Evčku, se tam nedočteš mnoho, na to abys to mohl porovnat! Nu a to dbxko se tam něco najde, ale info to nesplnilo...

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: RAM AUDIO LMS 266 vs DBX 260 vs ELECROVOICE DC ONE

Příspěvek od blaha » ned 26. říj 2014 21:26:02

Pokud jsi pročet, stále nezazněly konkrétní dotazy. Taky nezaznělo nikde co kde jak a proč tím chceš řídit. Nazaznělo proč tyhle konkrétní typy, když nejsou jediný.

Nepíšeš ani, jestli plánuješ starší, nebo nový, odkaz na DBX je navíc vadný, resp. směřuje nejspíš na tvůj lokální disk.

Naopak v těch vláknech se dočteš, že cena odpovídá zhruba kvalitě, a že DSP kolem 20k už jsou slušně použitelné.
Taky se tam určitě zmiňuje, že všechny mají k dispozici editor, který funguje i v offline režimu a je tedy možné si odzkoušet možnosti ovládání.

RAM tam nebude asi z důvodu, že to nebude asi ani moc rozšířený. Od toho bych se odpichoval, protože podobné to bude asi s technickou podporou.
DBX 260 bude nejspíš rozšířené nejvíc.
EV je to samé jako Dynacord DSP260.

Já třeba používám Rane RPM-26z, který do kategorie taky spadá, tam se mi líbí několik věcí: můžu si vytvořit zapojení jaké chci a ne co mi někdo přednastavil, ovládání přes LAN, žádné knoflíky na přístroji, tudíž ti do toho nikdo nehrabe. Nevýhodou může být, že bez PC ani ránu a neznalý nebude vědět co s tím.

Zkusil jsi si už tedy ty editory stáhnout, vyzkoušel, zjistil, že ty blokáče jsou si podobný, zjistil který co umí, určil si priority co to má mít a co se dá oželet.
Tohle by jsi se tam dočetl.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: RAM AUDIO LMS 266 vs DBX 260 vs ELECROVOICE DC ONE

Příspěvek od Zdeněk Prodance » ned 26. říj 2014 22:01:54

Sorry, ale mně přijde absurdní, aby někdo, kdo tomu podle vlastních slov nerozumí a žádá si od ostatních vysvětlovat všechny výhody a nevýhody, si sám předem dělal nějaké zálusky a vyjmenovával, které DSP je "dané". Já bych se vždycky nejdřív zeptal, čemu říká zálusk a kdo a proč to takhle "dal". Běžná poptávka tohoto druhu totiž nikdy nezní na MODELY, ale na kdeco jiného, od velikosti po cenu nebo třeba "riderovost" a "zvuk" a to obecně, nejen u DSP. Modely jsou až výsledkem.

H.M.

Odpovědět

Zpět na „Zvukové procesory“