Nastavenie procesora - aparát nemá šťavu/chyba vo mne?

Dynamické, efektové, multifunkční, nástrojové, výhybky...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
DJ Rodrigez
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 82
Registrován: ned 22. dub 2012 19:06:34
Kontaktovat uživatele:

Nastavenie procesora - aparát nemá šťavu/chyba vo mne?

Příspěvek od DJ Rodrigez » stř 26. lis 2014 23:56:35

Ahojte

Dolu nižšie som presne popísal moje PA, problém je že mi to nehrá, asi neviem nastaviť deličku, delay a o limitéry ani nehovorím (ten by ma až tak ale netrápil). Ako keby ignoroval to čo nastavím alebo to len ja neviem. Zvuku chýba taká šťava/plnosť, niečo ako keď máte mp3ku v 128kbps bitrate - hrá to ale nie je to ono...Aparát používam na konferencie, športové dni, stužkové, diskotéky (pop-house...), kapely nerobím...aparát vždy ťahám s rozvádzača 380V 5kolík 32A

Mám to nastavené v procesore takto:
SUB: XOVER HPF 24dB Butterworth 35,1Hz - LPF 24dB Butterworth 85Hz niekedy až 110Hz
VRCH: XOVER HPF 24dB Butterworth 70,2Hz - LPF Flat Thru 1,12Khz

SUBWOOFRE:
4x BC18SUB (doma robený z preglejky 13 vrstvová multiplex, kopa šróbov a lepidla + koberec, všetko podľa plániku) osadenie je RCF LF18X401 http://eshop.prodance.cz/lf18x401-8-ohm/d-96044/ tie idú dva a dva spolu - čiže 2x4ohm, káble mám 4x2.5 ako na cirkulár/miešačku a zapojenie (dve žily spolu ako mínus a dve žily spolu ako plus) sú v gumovej ochranie nie plastovej sú rovnako dlhé (10m) a na prepojenie subwoofrou používam rovnaké ale s dĺžkou len 1m, speakon konektory značky Neutrik (môže tu byť chyba?)

ZOSILOVAČ NA SUBWOOFRE:
CVR Audio PA2202 http://cvrproaudiousa.com/products/pa-2202
2x2200W (8ohm)
2x4000 (4ohm)
8000W Bridge (8ohm)
12000W Bridge (4ohm)

VRCH:
2x RCF ART412 (ako odposluch RCF ART310 a sen tam si požičiavam RCF ART745 na veľké akcie) http://www.rcf.it/products/pro-speaker- ... /art-412-a

PROCESOR (a tu je asi problém)
Digisynthetic DS24 (dováža BV Audio) http://www.bvaudio.sk/ds34a.htm

MIX:
Soundcraft notepad 124FX a do toho mikrofóny bezdrátové Sennheiser + Shure + DJ (Pioneer konzola DDJ T1)

Asi tam mám niečo zle, prosím bez posmeškov atď. učím sa, skúšam...
Přílohy
SAT
SAT
SUB
SUB
PA
PA
2x RCF ART 412A mk2, 1x RCF ART 310A mk3, 1x Sennheiser XSW35, 2x ADJ Stinger star, 4x Eurolite LED PAR, Pioneer DDJ SZ.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Nastavenie procesora - aparát nemá šťavu/chyba vo mne?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » čtv 27. lis 2014 0:48:33

Asi by bylo dobře upřesnit, že ty bedny RCF jsou aktivní všechny (?) a že jen kvůli použití pasivních subwooferů je tam ten DSP (?)
Zkoušel jsi nebo víš ze zkušenosti, kdy a s čím se tam ten typ zvuku, co se nelíbí, objevil ? Samotné ART412-A například jen se standardním (lisovaným) CD a CD přehrávačem už taky hrajou blbě ? Jestli ne, tak to chce buď hledat, trochu experimentovat (například zkusit to dělit jen analogovou výhybkou) anebo si přímo na místo někoho minimálně se zkušenostmi z nastavování DSP přizvat.

H.M.

DJ Rodrigez
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 82
Registrován: ned 22. dub 2012 19:06:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavenie procesora - aparát nemá šťavu/chyba vo mne?

Příspěvek od DJ Rodrigez » čtv 27. lis 2014 4:10:09

Áno tie RCF AR412A a ART745 su aktívne, áno to DSP je len kvôli tomu že subwoofre su pasívne...

Príde mi to ako keby tam chýbal equalizér a vyequalizoval by ,,niečo,, používam mp3 v 320kbps formáte - je to aj formát ktorý bežne kupujem na beatport.com (elektronická hudba) a ako keby tá hudba každým dňom bola menej a menej kvalitná (mastering), keď si na tom pustím taký Modern Talking a je to tiež mp3 320kbps tak je to o dosť lepšie. A žiada sa mi na diskotéke ktorú hrám, každý jeden track akosi equalizovať inak - to ale nejde keďže som zároveň DJ. Ešte som ani nevidel že by na diskotéke v KD kde je cca 500ľudí niekde v strede sedel vo FOH zvukár ktorý by toto robil...ja neviem. Štve ma to.

Asi skúsim poprosiť niekoho skúseného čo by to nejak odmeral, možno to mám zle nafázované/delay, nedisponujem meracím mikrofónom, robím to od ucha že čo sa mi asi tak najviac páči.

Samotné RCF ART412 na full range hrajú nádherne viac menej keď pustím čokoľvek, samozrejme to najnižšie pásmo nezahrajú.

Hľadám chybu v reťazci, napadlo ma že by ten zvuk kazil ten mix Soundcraft cez ktorý vždy idem?
2x RCF ART 412A mk2, 1x RCF ART 310A mk3, 1x Sennheiser XSW35, 2x ADJ Stinger star, 4x Eurolite LED PAR, Pioneer DDJ SZ.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavenie procesora - aparát nemá šťavu/chyba vo mne?

Příspěvek od blaha » čtv 27. lis 2014 8:13:47

V Notepadu bych asi chybu nehledal.

Máš opravdu správně zapojené basy, jestli třeba někde není otočená polarita.
Pak ten zesilovač, pokud to není digitál, nějak mi nesedí váha 15kg s výkonem 2x4kW, asi tam nebude největší trafo.

Nejsem si taky jistý tím dělením vrchů už od 70Hz, já většinou dělím kolem 90-100Hz (ale pochopitelně jiný aparát).

Zkoušel jsi nějak pracovat s EQ a doladit si aparát, některý RCF se můžou zdát uječený a třeba pro mý ucho by snesli právě zde nějakou korekci.

Pokud si na to netroufáš, bylo by asi nejlepší přizvat někoho, kdo pomůže (fyzicky).

A jedna technická, Win maj funkci Výstřižky, kde si okopíruješ výřez obrazovky a není nutné brát do ruky foťák, nebo mobil.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
JirkaN

Re: Nastavenie procesora - aparát nemá šťavu/chyba vo mne?

Příspěvek od JirkaN » čtv 27. lis 2014 10:13:09

V ZA bych ti s tím pomohl, nevím odkud jsi.

MADMAX
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 09. led 2008 8:41:16
Bydliště: Vršovická 30/808, PRAHA 10

Re: Nastavenie procesora - aparát nemá šťavu/chyba vo mne?

Příspěvek od MADMAX » čtv 27. lis 2014 10:36:19

Vyzkoušel bych jednu věc: nastavit "vrškový" výstup procesoru jako full-range (tj. odladit HPF pásma až dolů někam na těch 35Hz). Pokud vyřadíš procesor a pustíš signál z pultu do samotných RCF ART, hrajou pro tebe subjektivně dobře? A když před ně zařadíš ten procesor (bez subů), zvuk se jednoznačně zhorší? Pak asi bude na vině skutečně procesor. to totiž opravdu není žádná značka...

A samozřejmě sebelépe nastavený a sebelépe hrající aparát Ti nepomůže v tom, že nahrávky elektronické hudby jsou mizerně nahrané. Naopak to bude o to víc slyšet, ten rozdíl mezi dobrou a špatnou nahrávkou... asi ti nezbyde než selektovat nahrávky nejen podle žánru a požadavků publika, ale také podle toho, zda je nahrávka technicky způsobilá k veřejné prezentaci, ne jenom k "cikánskému" hraní z mobilu v ruce...

DJ Rodrigez
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 82
Registrován: ned 22. dub 2012 19:06:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavenie procesora - aparát nemá šťavu/chyba vo mne?

Příspěvek od DJ Rodrigez » čtv 27. lis 2014 11:57:22

Blaha:
1. káble skontrolujem káble ešte raz, ale tam chyba nebude
2. zosilovač má spínaný zdroj takže tá váha je OK
3. áno máš pravdu RCF su ujačané niekedy, žiadny EQ nemám a ani v procesore nie je, tak neviem že či nový procesor čo má nejaký EQ alebo kúpiť zvlášť nejaký EQ do racku? Procesor asi niečo v štýle Sabine NAV3600 alebo stačil by aj NAV240 - no sú to riadne prachy, existuje aj niečo lacnejšie a zároveň funkčné?

JirkaN
v ZA akože v Žiline? Ja som od Trenčína - čo je blízko, ja by som aj autom prišiel a apec doviezol, kamarát čo máme spolu firmu v Žiline študuje a vie tam možno vybaviť nejakú obrovskú jedáleň

MADMAX
Variantu že hentak oklamať procesor som neskúšal, skúsim čo to spraví, ale problém by ani nebol v stredovýškovm pásme tam som ako tak spokojný, no to spodné pásmo je také nijaké uhuhlané, ubučané, nepresné a triediť hudbu ktorú hrám podľa toho či je technicky dobre nahratá - to nejde, sú tam skladby ktoré musím zahrať - no zároveň niektoré sú asi biedne nahrané
2x RCF ART 412A mk2, 1x RCF ART 310A mk3, 1x Sennheiser XSW35, 2x ADJ Stinger star, 4x Eurolite LED PAR, Pioneer DDJ SZ.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavenie procesora - aparát nemá šťavu/chyba vo mne?

Příspěvek od blaha » čtv 27. lis 2014 12:41:03

Krom kabelů zkontroluj i polaritu beden, píšeš, že jsou stavěný a tak se klidně při osazování repro mohlo stát, že jsou dráty prohozené.

Jak to, že nemáš EQ, a co je asi ne těch screenech 3EQ a 5EQ, když si s tím pohraješ můžeš ladit až 8 pásem pro vrchy a dalších 5 pro spodky.
Pokud nemáš měření a máš co k čemu ucho, je to možný třeba za pomocí tónového generátoru puštěného společně s naposlouchanou skladbou, postupně to projedeš a pásma, který nepříjemně vylejzaj ubereš.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

MADMAX
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 09. led 2008 8:41:16
Bydliště: Vršovická 30/808, PRAHA 10

Re: Nastavenie procesora - aparát nemá šťavu/chyba vo mne?

Příspěvek od MADMAX » čtv 27. lis 2014 13:38:22

Jak píše Blaha; respektive přesněji: máš 3pásmový EQ na vstupu a 5pásmový pro každý výstup, předpokládám, že všechny jsou plně parametrické (tzn. nastavitelná frekvence, šířka pásma a zdvih/pokles). S tím už se přece dá pracovat... Na tom, že nejsi spokojený, se podle mne podepisuje procesor i "koncák" pro subwoofery - co Tě proboha vedlo k tomu jít do naprosto neznámých a tudíž pravděpodobně obskurních značek? Ty ARTy jsou velmi slušná bedna a ty 18" repráky v subech jsou špičkové (a pokud jsi tu ozvučnici nějakým záhadným způsobem nepokazil, tak není důvodu aby ty basovky nehrály velmi dobře). Škoda že jsi i pro procesor a koncák nešel do Prodance, myslím že jsi mohl mít klid... kvalita každého elektroakustického řetězce je, bohužel, dána jeho nejslabším článkem.

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Nastavenie procesora - aparát nemá šťavu/chyba vo mne?

Příspěvek od Návštěvník » čtv 27. lis 2014 13:52:20

hele jak koukám na ty Tvoje screenshoty, nemáš tam zaplý nějaký "allpass" filtr? Bacha, to není totéž co rovný průběh!!! Zkus u všech EQ odfajfkovat dole v okénku "flat", tak máš jistotu, že Ti do toho žádný eq, třeba i s nějakým perverzním průběhem "nekecá"...

DJ Rodrigez
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 82
Registrován: ned 22. dub 2012 19:06:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavenie procesora - aparát nemá šťavu/chyba vo mne?

Příspěvek od DJ Rodrigez » čtv 27. lis 2014 15:33:33

Či je zosilovač dobrý/zlý/kvalitný/nekvalitný - pri kúpe som mal nejaké referencie, merania, skúsenosti a pod a preto som ho kúpil - zosil a procesor v Prodance by bolo krásne riešenie ale finančne pre mňa nemožné, možno časom, ale procesor tam asi budem musieť kúpiť, vyhliadol som si Sabine NAV240

Ten procesor čo mám má zopár chýb a to najme v ovládaní - v grafike, kliknem na niečo na nejaké tlačidlo a pritom to klikne úplne inde, niečo ako keby idete kliknúť na VYPNÚŤ PC a miesto toho vám to stlačí REŠTARTOVAŤ PC - ten procak som kúpil ešte v dobe keď som fakt o tom vedel veľmi málo a prišlo mi to rozumnejšie ako Behringer cx2310 - asi chyba, možno by ten behringer bol 10x lepší ako toto, predám to preč, mne ten EQ v procesore nefunguje - neviem ho rozkliknúť - alebo tam naozaj nie je len sa tvári že je, ten soft k tomu mi príde ako nejaká orezaná nepodarená demo beta skúšobná verzia. :(
2x RCF ART 412A mk2, 1x RCF ART 310A mk3, 1x Sennheiser XSW35, 2x ADJ Stinger star, 4x Eurolite LED PAR, Pioneer DDJ SZ.

deadmeat
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 99
Registrován: sob 19. úno 2011 13:42:07

Re: Nastavenie procesora - aparát nemá šťavu/chyba vo mne?

Příspěvek od deadmeat » čtv 27. lis 2014 16:11:05

skus sa s niekym z tvojho okolia dohodnut ze by prisiel s inym procesorom a vyskusaj to na nom, on ten procesor musi nejako previest ten zvuk z analogu na digital, spracovat ho a znova previest na analog, a to su ukony kde ti moze ten zvuk tak degradovat, ze to znie ako zla MP3

Uživatelský avatar
JirkaN

Re: Nastavenie procesora - aparát nemá šťavu/chyba vo mne?

Příspěvek od JirkaN » čtv 27. lis 2014 16:54:01

Ano, v Žilině. Vybav si dopravu a prostor, a nastavím ti dsp podle možností.
0911772807

Odpovědět

Zpět na „Zvukové procesory“