Procesor 8-in x 6-out?

Dynamické, efektové, multifunkční, nástrojové, výhybky...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
soundlovers
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 24
Registrován: stř 10. pro 2014 17:50:05

Procesor 8-in x 6-out?

Příspěvek od soundlovers » stř 10. pro 2014 17:56:24

dobrý den
potřebujeme řešit propojení signálu zvuku 5.1, tj 6 signálových cest ze zvukové karty a k tomu přivést signál od mix pultu, prosím o radu vhodného procesoru kde bude vstup min 8 a výstup 6 z toho procesoru již pujde signál do zesilovačů.... např. toto je dobré ale drahé The Soundweb London BLU-100 , máte nějaké doporučení? Abychom mohli řešit korekce, přimíchání L,R z mixu do vysledného zvuku 5.1...nebo jiné řešení které mne nenapadlo? Nebo jak se to v praxi dělá, případně schéma propojení, dekuji moc

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Procesor 8-in x 6-out?

Příspěvek od blaha » stř 10. pro 2014 20:48:21

Předpokládám pro nějaké kino.

Já jednoduše používám zvukovku, konkrétně Steinberg UR824, já teda ještě doplněnou o dva převodníky Nuendo (RME).
http://www.steinberg.net/en/products/au ... ur824.html

Míchám tam zatím BD přehrávač (5.1 + 2.0), noťas (5.1 nebo 2.0) a mám ještě spoustu vstupů třeba pro mikrofony, nebo výstup z mixu.

UR824 má svůj malý SW mix, kde se dá smíchat až 24 kanálů + zvuk z PC do až 8mi kanálů výstupních (4 vrstvy po 2 kanálech). Používám 5.1 OUT + 2.0 submix pro odposlech
Až na 8 vstupních kanálů umí nasadit kompresor a 3p PEQ.
Po nastavení není připojení k počítači nutné, funguje podle posledního stavu.
Otočným potenciometrem se pak dá ovládat celková hlasitost až těch 8mi kanálů najednou.

Pravda další cesta k bednám je ještě ošetřena přes 2ks DSP (Rane RPM-26z, DBX DR 480) a subwofery přes aktivní výhybkou. Ale mixáž ta zvukovka splňuje.

Co by mohlo vyhovět kompletně je pak asi MOTU 828 mkIII Hybrid, která má 2+8in, 8out (v analogu), má svůj mix, na všech vstupech kompresory a PEQ (tuším 5p) a myslím si, že na výstupech má PEQ, kompresory a Delaye.
Ta nebyla špatná, jen mi kloudně nesplňovala to co měla umět a nějak jí to blblo, a to přehrávat 5.1 z připojeného počítače, s něčím se mi asi prala, nebo to byla její vada, po určité době se začal ve zvuku projevovat brum, paradoxně jen při tom 5.1 z připojeného PC (přes USB), jinak chodila slušně, zvládala záznam až 26 kanálů, taky v pohodě. Jen nesplňovala tu prioritu, tak jsem ji musel vrátit a právě za její cenu se dala pořídit UR824 + SB Live 5.1 a sice propoj analogově, ale pak už to fungovalo.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

soundlovers
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 24
Registrován: stř 10. pro 2014 17:50:05

Re: Procesor 8-in x 6-out?

Příspěvek od soundlovers » stř 10. pro 2014 22:31:54

děkuji za info
budeme kupovat mix LS9-16 pravdepodobne by do mixu melo jit zapojit vsech 6 kanálů z 5.1 a další např. mic a ven dostat 6 kanálu v 5.1 do zesilovačů . dle manuálu je tam matrix myslíte že to pujde ? CZ návod k tomu není..

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Procesor 8-in x 6-out?

Příspěvek od blaha » stř 10. pro 2014 22:41:45

No ono to jde v podstatě na jakýmkoliv normálně vybaveným mixu, jde to posílat přes MAIN, grupy, AUXy.
Taky jsem to z kraje provizorně zkusil, ale přišlo mi to hodně krkolomné. Teď přes tu zvukovku to mám téměř bezobslužné.

Ono by asi taky stálo za to popsat k čemu konkrétně a v jakých podmínkách to má sloužit, to je v podstatě poměrně zásadní informace, která chybí.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
Ondráš

Re: Procesor 8-in x 6-out?

Příspěvek od Ondráš » stř 10. pro 2014 22:52:03

Unika mi ucel neb v otazce chybi mnoho informaci...mmch. 5.1 se bavime o Dolby Digital?
Vy tedy mate nejaky original zdroj signalu DD 5.1 (BD, PC,..nevim co), ktery chcete poustet do kino ozvuceni (nebo???) a obcas tam misto filmu v 5.1 potrebujete pustit analog. stereo signal z mixu?? Pokud to je takto, na to se pouziva kino audioprocesor (v 99% Dolby, treba CP650/750/850), ktery je soucasti kino instalace.

Pokud je to jinak musis napsat k cemu to potrebujes. Sest kanalu neni to same co DD 5.1.
Jinak obecne mixu a audiomatic jsou mraky, treba BSS BLU-101 je velmi dobra volba (pokud ti staci analog).

EDIT: Aha jsem to pastnul pozde. Mno a proc chcete hrat 5.1 pres mix? To mi porad unika...

soundlovers
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 24
Registrován: stř 10. pro 2014 17:50:05

Re: Procesor 8-in x 6-out?

Příspěvek od soundlovers » čtv 11. pro 2014 21:34:58

malé kino kde se budou promítat ruzné filmy větsina tedy všechny jsou , zvuk v 5.1 to jest L R C SUbbas Ls Rs dulezité pro nás je aby tam obsluha mohla občas neco říct do mikrofou, pustit CD přehrávače atd..- a aby bylo mozno korigovat hlasitost korekce a pod...věc reproboxu a zesilovačů je jasná ale trápíme se správným zapojením mixu do systému 5.1....zvuk 5.1 pujde ze zvukové karty, do toho nakomponovat výše uvedený zvuk a výstup pak bude 6 kanálů do zesilovačů..případně ještě upřesním dekuji

Uživatelský avatar
Ondráš

Re: Procesor 8-in x 6-out?

Příspěvek od Ondráš » čtv 11. pro 2014 22:41:20

Jste tajemni jak hrad v Karpatech :) ,
věc reproboxu a zesilovačů je jasná
...mozna Vam ano, ale ja bych rad slysel jak. Pokud jste kino, tak prece v kazdem kine je instalovan odbavovaci system, ktery tvori od zdroje signalu az po reproboxy a projektory jeden navrzeny funkcni celek, kde se obvykle Vami popisovany zpuob fungovani neuplatnuje...ale ja uz tomu asi zacinam rozumet, ...tedy vy nejste kino, ale zkratka "nejaky" prostor, kde budete poustet pres projektor na platno filmy s 5.1 zvukem, ktery chcete poustet z PC pres 5.1 zvukovou kartu s analogovymi (?) jiz dekodovanymi vystupy 5.1. A kdyz se zrovna nepromita film, tak chcete z beden poustet muziku (z PC, z CD) a kecat neco do mikrofonu, je to tak?
Pokud ano, tak to je kravina [-X . Krome toho, ze je to "ohejbak na narovnak", tak vidim min. technicky problem v tom, ze budete mit rozjetou synchonizaci zvuku a obrazu a nemate zadny prostredek, ktery by to ukociroval ani ovlivnil (sice nepisete, zda mate DSP na zesilovacich nebo ne, ale v techto pripadech se o to stara spec. kino DSP)

Poridte si (http://denonpro.com/products/view/dn-500av), PC a vsechny dalsi zdroje obrazu propojte do tohoto dekoderu (PC pres HDMI s emb. zvukem, DVD dtto, ciste zvukove signaly si zapojte do maleho mixaku a jeho vystup do symetrickeho stereo vstupu dekoderu). Vystupy z dekoderu pak pujdou primo do zesilovacu.
Takhle budete mit kompaktni system k tomu urceny, ktery disponuje vsim co potrebujete a ridit ho muzete klidne pres ridici system, jestli mate - AMX, Cue, Crestron)

Odpovědět

Zpět na „Zvukové procesory“