equalizer do hifi domácí soustavy

Dynamické, efektové, multifunkční, nástrojové, výhybky...
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
TomasVv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: pon 25. čer 2007 21:19:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: equalizer do hifi domácí soustavy

Příspěvek od TomasVv » ned 22. bře 2015 21:48:41

Skvělá věc pro korekci nedostatků poslechového prostoru, odstranění zpětných vazeb v odposleších atp.
Zkus si někde půjčit 31 pásmový EQ, jestli ti vyhoví v tvých požadavcích. Můj názor je, že nevyhoví.
Dělám, co mě baví.

MADMAX
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 09. led 2008 8:41:16
Bydliště: Vršovická 30/808, PRAHA 10

Re: equalizer do hifi domácí soustavy

Příspěvek od MADMAX » pon 23. bře 2015 14:22:43

To je zrovna to, na co jsem posílal ten odkaz za 200E. Ano, to je slušný GEQ, ale do nového by se mi nechtělo investovat.
Jinak Thomann je obchodník, naprosto seriózní velký prodejce s pobočkami po celé Evropě; firma BSS, která vyrábí ten EQ je britská a určitě patří do "top-ten" mezi výrobci rackových outboardů...
MAD

Uživatelský avatar
KamilV
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1439
Registrován: pon 30. lis 2009 13:10:24
Bydliště: Olomouc

Re: equalizer do hifi domácí soustavy

Příspěvek od KamilV » pon 23. bře 2015 14:27:48

Téměř určitě nevyhoví. Možná raději PEQ než GEQ, protože než na GEQ dostaneš zvuk aspoň trochu "zachráněný", bude celé CD přehráté a můžeš s jiným kusem začít od nuly. Z poslechu se stane opruz.
Nejlíp se asi opravdu jeví přehrávat ta CD z PC a úpravu špatné nahrávky řešit pluginama. Mají tu výhodu, že se jejich nastavení dá uložit např. pod názvem CD, když se tedy ke konkrétní placce vrátíš za měsíc, jen si načteš uložený preset.

Bohužel to nemá ten aspekt "koukni, jakou drahou mašinku jsem si do racku pořídil", který je u HiFistů často k vidění (bez urážky, nemusí to být tento případ, jen konstatování).

MADMAX
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 09. led 2008 8:41:16
Bydliště: Vršovická 30/808, PRAHA 10

Re: equalizer do hifi domácí soustavy

Příspěvek od MADMAX » pon 23. bře 2015 14:45:42

Kamile a Tomáši, nezlobte se, ale s tím nesouhlasím. Sakra když se snažím "přeekvalizovat" na kšeftě před koncertem blbě hrající PA, tak mi to taky netrvá 90 minut, ale je to otázka chvilky, nejvýš tak 5-10, a to ještě musím pouštět úryvky z různých nahrávek. Proč by proboha nemohl někdo mít k "domácímu HiFi" třetinooktáv??? I Technics ho pro tyto účely nabízel - model SH-8065... Dobře nastavit vícepásmový PEQ vybavený Q je podstatně náročnější na technické znalosti i na poslechovou zkušenost... A používat místo velmi slušného stolního CD playeru mechaniku v PC v hodnotě stokorun??? Kupovat kvůli tomu slušnou externí zvukovku???? A nevím, co máte proti aspektu "koukni...atd.", i HiFi je koníček, který je trochu o "hraní si" a o potěšení z pěkných hračiček... ;-)
MAD

MADMAX
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 09. led 2008 8:41:16
Bydliště: Vršovická 30/808, PRAHA 10

Re: equalizer do hifi domácí soustavy

Příspěvek od MADMAX » pon 23. bře 2015 14:49:39

hola kevel, odkud jseš? Jak mi tady kluci trochu štvou, já Ti snad ten FCS966 půjčím svůj, aby sis moh vyzkoušet, jestli tě uspokojí nebo ne...
MAD

Uživatelský avatar
KamilV
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1439
Registrován: pon 30. lis 2009 13:10:24
Bydliště: Olomouc

Re: equalizer do hifi domácí soustavy

Příspěvek od KamilV » pon 23. bře 2015 16:13:44

Já bych neviděl úplně rovnítko mezi seřízením aparátu a ždímáním co nejlepšího zvuku ze staré, špatné nahrávky. Ale dobře, samozřejmě, že přirovnání, že mu to zabere celou dobu hraní CD je trochu přehnané. Ale i těch 10 min před KAŽDÝM CD vidím jako opruz. Největší výhodu spatřuju skutečně v možnosti nastavení ukládat.

Cena lepší zvukovky je pořád mnohem nižší, než za EQ. Cenu mechaniky nepočítám (buď může mít rovněž kvalitní, nebo výstup z CD playeru jen přes PC prohánět).

Proti aspektu "koukni..." nic nemám. Jen by neměl převýšit konečný přínos (koupit si něco, co dobře vypadá, ale pomůže mi to možná míň, než něco jiného). Konečný výběr už je samozřejmě na tazateli. Jen by měl vědět, že je z čeho vybírat.

MADMAX
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 09. led 2008 8:41:16
Bydliště: Vršovická 30/808, PRAHA 10

Re: equalizer do hifi domácí soustavy

Příspěvek od MADMAX » pon 23. bře 2015 18:09:25

:-D Proč opruz??? Hraju si s něčím, co jsem si pro ty účely, pro tu radost koupil... tuhle jsem se rozhod, že si pro radost něco zase nahraju na kazeťáku. Vrazit kazetu, PŘETOČIT na začátek, nastavit BIAS, zkalibrovat úrovně, najít na CD maximální peak, nastavit záznamovou úroveň, naprogramovat CDčko, aby se v půlce zastavilo, OTÁČET KAZETU, znova spouštět recording... a ó hrůzo, všechno v realtajmu - no opruz :-D :-D :-D :-D - A to ještě nejsem "pravověrnej" a nenahrávám z vinylu na 1/4"... nasazovat kotouče, zamknout NABy, založit pásek do dráhy...
MAD

Uživatelský avatar
KamilV
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1439
Registrován: pon 30. lis 2009 13:10:24
Bydliště: Olomouc

Re: equalizer do hifi domácí soustavy

Příspěvek od KamilV » pon 23. bře 2015 18:41:44

OK, i cesta může být cíl :-)

MADMAX
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 09. led 2008 8:41:16
Bydliště: Vršovická 30/808, PRAHA 10

Re: equalizer do hifi domácí soustavy

Příspěvek od MADMAX » úte 24. bře 2015 10:11:26

jojo, čím jsem starší, tím víc zjišťuju, že bohužel (?) cíle vlastně nemají smysl, důležitá je jen ta cesta... Který filozof to prohlásil "běda, lze zažít horšího zklamání, než když člověk dosáhne svého?!" Nebo to říká Stevensonův princ Florizel???
MAD

Uživatelský avatar
hola.kevel@seznam.cz

Re: equalizer do hifi domácí soustavy

Příspěvek od hola.kevel@seznam.cz » úte 24. bře 2015 10:23:35

jsem z Plzně (hola.kevel@seznam.cz.)
kdybys mi MADMAX EQ pujčil, bylo by to super.
BSS 966 se prodává u nás za 27k, tak mi přijde 460 EU u Thomanna jako solidní cena. Našel jsem dost kusú za cca 200 EU, ale byly dost staré a záruka je záruka. Kdyby byl rozdíl třeba 600 EU, tak by se to vyplatilo, ale 250 EU rozdíů není zase tolik, abych riskoval starý kus za 5-6000 Kč, který může klidně za chvíli odejít.
jinak, když už jsem dal 27 000 za CD přehrávač se solidním převodníkem, přijde mi cesta k PC CD přehrávači a nové zvukovce jako krok zpět.
díky všem za jejich názor a pomoc.

MADMAX
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 09. led 2008 8:41:16
Bydliště: Vršovická 30/808, PRAHA 10

Re: equalizer do hifi domácí soustavy

Příspěvek od MADMAX » úte 24. bře 2015 13:59:56

teď jsem se koukal na ceník BSS u AudioMasteru - oni se fakt snad úplně pos... podle mne reálná hodnota toho nového EQ je tak 12-16 tis. Tohle je naprostej nesmysl, stejně jako ta FCS-960 za šedesát... oni se snad bojejí, že MZ (eMZák, tedy E.T.; viz MIB) na Hradě definitivně vrazí naší republiku do Putinovy zádě a koruna spadne jako rubl...

To už bych radši šel do ASHLYho, to je taky renomovaná firma a provařenej, lety prověřenej EQ. I když "frčely" spíš v Americe než v Evropě.
http://www.prodance.cz/gqx-3102.html.
Nějaké moje kecání o tomhle modelu je zde:
http://www.music-store.cz/files/field_f ... x_3102.pdf
je zajímavý, že zatímco to BSS u AM vystřelilo o 10.000,-výš, tak tenhle EQ v Prodance zdražil asi o litr:-) Inu, každý má holt jinou reakci na "vývoj kursů..." :-D :-D :-D
MAD

Uživatelský avatar
hola.kevel@seznam.cz

Re: equalizer do hifi domácí soustavy

Příspěvek od hola.kevel@seznam.cz » stř 25. bře 2015 10:25:05

takže Ashley stojí 15 000 a BSS (z Německa) 13 000.
jsou to 2 tisíce, ale i 2 tisíce jsou dobré, že. :mrgreen:
vyplatí se připlatit za Ashley, je opravdu kvalitnější?
není v Praze nějaká půjčovna, kde by EQ měli, abych to přece jen předem vyzkoušel?
díky.

Uživatelský avatar
KamilV
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1439
Registrován: pon 30. lis 2009 13:10:24
Bydliště: Olomouc

Re: equalizer do hifi domácí soustavy

Příspěvek od KamilV » stř 25. bře 2015 11:35:44

Ale no tak... CD player za 27 tis. sis určitě nepořizoval kvůli těmto špatným CD. Ono se vlákno diskuze trochu rozdvojuje na HiFi poslech, kde nemám nic proti playeru, EQ a kdovíco dál.
A pak separé téma poslech špatných CD, kde se stále nabízí možnost hrát z PC s uloženými presety EQ, kompresoru, hallu...

Ashly má v nabídce Prodance, možná by šla domluvit zápůjčka tam.

Odpovědět

Zpět na „Zvukové procesory“