Akustická komora / DSP preset - někde na Moravě?

Dynamické, efektové, multifunkční, nástrojové, výhybky...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
strapal
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 272
Registrován: úte 15. zář 2015 11:42:50
Bydliště: Valašské Království

Akustická komora / DSP preset - někde na Moravě?

Příspěvek od strapal » čtv 06. říj 2016 21:15:10

Zdarec. Jelikoz v brzke dobe planuju nakup ext. DSP procaku, tak aby to k necemu bylo, planuju odvezt boxy k sikovnemu cloveku, ktery je majitelem akusticke komory, kde bych po mereni ziskal udaje k nastaveni DSP. Kontaktoval jsem firmu Dexon, kde mi bylo sdeleno, ze tohle provadeji pouze pro "interni" ucely. Pak se mi ozvala nejmenovana firma s Brna, kde jsem ale musel vysvetlovat, co to vlastne chci za preset, takze ocekavam, ze se zeptaji, co to vlastne DSP je. Nevite o nekom na morave, kdo by se ladenim boxu a praci s DSP zabyval?

Pripadne jestli by se nenasla nejaka dobra duse a pomohla mi se zakladnim presetem stavajiciho osazeni satelitu na Rane 26z ?

Dikes.

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Akustická komora / DSP preset - někde na Moravě?

Příspěvek od Návštěvník » sob 08. říj 2016 12:37:38

V Dexonu mají akustickou komoru? Asi nějakou malou, co se vejde do šuplete v kanceláři.

strapal
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 272
Registrován: úte 15. zář 2015 11:42:50
Bydliště: Valašské Království

Re: Akustická komora / DSP preset - někde na Moravě?

Příspěvek od strapal » sob 08. říj 2016 14:35:51

Netusim, nikdy jsem tam nebyl. No jeste tak tyden a budu muset vyrazit na zapad jak se tak zda...

Nastaveni zakl. parametru, resp. lehky navod co a jak vysledovat pochopitelne zaplatim..

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Akustická komora / DSP preset - někde na Moravě?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » sob 08. říj 2016 16:56:54

Na to žádná akustická komora není potřeba, stačí rozumně velký prostor a jde to i venku (ovšem na to už moc není počasí). Zrovna teď něco v okolí instalujeme a měřit se tam nejspíš bude (nebo už měřilo, nevím), ovšem horší věc je udělat si čas na další práci, termíny jsou vždy napnuté.

H.M.

strapal
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 272
Registrován: úte 15. zář 2015 11:42:50
Bydliště: Valašské Království

Re: Akustická komora / DSP preset - někde na Moravě?

Příspěvek od strapal » sob 08. říj 2016 19:47:50

Rozumim. Spis jsem to myslel tak, ze u tech co maji komoru, je predpoklad profesionalnich zkusenosti a praxe v oboru. On by asi nebyl problem sehnat merici mikrofon odpovidajicich a garantovanych parametru spolu s vhodnym software, ale na tech par hodin mereni jsou to aspon v mem pripade vyhozene penize. Prinejmensim za mikrofon...

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Akustická komora / DSP preset - někde na Moravě?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » ned 09. říj 2016 2:34:42

Tak on ji má kdekdo, v průmyslu a ve školství například. Akorát že nikoho z nich asi nebude tvůj případ vůbec zajímat a na jejich zaplacení nemáš v rozpočtu počítáno. Mikrofon žádný extrovní potřeba není, protože nějaké absolutní hodnoty a přesnost plus stabilita vůbec pro tohle nejsou potřeba. Početní výkon je dneska snad v každém telefonu a programů spousta. Ale se vším se taky musí umět dělat a vědět, kde to má limity a to půjčit nejde ani na pár minut, vlastně to vůbec nejde dát z ruky. Tedy spíš hlavy, že :-)

H.M.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Akustická komora / DSP preset - někde na Moravě?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pon 10. říj 2016 18:00:09

Tak už mají hotovo a jsou doma. Chtělo to si vzpomenout o týden dřív. Pobočka v Ostravě bohužel na tohle není vybavená.

H.M.

strapal
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 272
Registrován: úte 15. zář 2015 11:42:50
Bydliště: Valašské Království

Re: Akustická komora / DSP preset - někde na Moravě?

Příspěvek od strapal » pon 10. říj 2016 19:51:46

Diky moc za snahu, snad to nejak vyresim. Reknete mi, jak vznikne tohle.. ? Myslim tim, kde a v cem je to mereno? Nebo to je jen softwarovy model?

http://www.prodance.cz/data/attachments ... 3+me60.pdf

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Akustická komora / DSP preset - někde na Moravě?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pon 10. říj 2016 20:45:04

http://www.mlssa.com/pdf/MLSSA-Brochure.pdf

Tohle je nejspíš u mne doma, pokud je tam někdy zadaná větší vzdálenost, tak je to třeba v kinosále, letním kině nebo prostě někde, kde je víc místa. Není to žádný model, tomu by samozřejmě bylo celkem fuk, kde se při simulaci opravdu sedí, tohle je měření a proto je jeho přesnost okolím víceméně očekávaným způsobem ovlivněná. Pro hlubší ponor doporučuji přečíst i návod na stejné adrese. Používali jsme nebo používáme ještě několik jiných systémů, ale až na některé méně praktické vlastnosti (neumí k měření použít přirozený signál, není kompatibilní s dnešním HW) u mne stále tahle babička vede. Mně běží v DOSu na 386 (první firemní PC, koupené za krvavé peníze na leasing pro kancl, teprve po jeho vyhození jsem se k němu dostal :-)

H.M.

Odpovědět

Zpět na „Zvukové procesory“