LUCAS 2000 - hřeje se driver

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Quicktor
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 184
Registrován: úte 07. čer 2016 22:00:31

LUCAS 2000 - hřeje se driver

Příspěvek od Quicktor » pon 07. lis 2016 8:30:57

Dobrý den milí rádcové.
Spadl mi do klína velmi letitý aktiv HK LUCAS 2000 / jeden sub 18 a dva vrchy 12+1/
Byly odpálený výšky,tak jsem v nich vyměnil membrány /BC 10-8/ a také bylo potřeba
přestrojit vyhýbky. Po této ozdravné léčbě vše hraje jak má a i zvukově jsem velmi spokojen.
Avšak po včerejším tříhodinovém testování s celou kapelou se jeden z driverů
nadměrně zahřívá. Ruku na něm neudržím.Polarita OK.
Předpoládám ,že mě pošlete do patřičným mezí proč se v tom vrtám.
Takže než celou bednu přestrojím , což není zase tak nákladná záležitost,
poprosím Vás o nějakou radu z praxe.
Diky V.D.

Uživatelský avatar
Milan T.

Re: LUCAS 2000 - hřeje se driver

Příspěvek od Milan T. » pon 07. lis 2016 10:04:46

Pokud by se zahřívaly oba drivery stejně, tak by se nebylo čemu divit, jelikož DE10 je relativně slabý driver a pokud je dělený na 1k2....... Co znamená výraz "bylo potřeba přestrojit vyhybky"??? Měřil si co do toho driveru leze?

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: LUCAS 2000 - hřeje se driver

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pon 07. lis 2016 10:54:13

Divné, obvykle cívka shoří dřív, než se ohřeje něco okolo. A že by to při takovém provozu opravdu hrálo normálně a obě bedny stejně, si nějak neumím představit. Asi bych zkontroloval obě cívky (tipnul bych, že je už po ní), všechny součástky horní propusti, zesilovač na kmitání. Rozhodně není normální, aby v aparátu hřál ze všeho nejvíc jeden driver. Samozřejmě pokud to ještě hraje, tak i zkusit prohodit bedny mezi sebou, jestli se záhada přestěhuje do druhé, tak s bednami nejspíš nic není.

H.M.

Quicktor
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 184
Registrován: úte 07. čer 2016 22:00:31

Re: LUCAS 2000 - hřeje se driver

Příspěvek od Quicktor » pon 07. lis 2016 16:40:56

Přestrojení vyhýbek znamená výměna všech součástek (kondenzátorů a rezistorů) původní zůstaly pouze cívky, které jsou v pořádku. Mám na véc podobnej názor jako Hubert, že už mělo být dávno po cívce, avšak zkouším to teď znovu už hodinu a hraje to jako divý. Zkusím ty BC přehodit a dám vědět. Díky.

Odpovědět

Zpět na „HK audio“