HK-audio

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Attx_lm
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 9
Registrován: úte 11. srp 2009 11:22:17

HK-audio

Příspěvek od Attx_lm » úte 11. srp 2009 11:32:48

Zdravím zvukaři
Měl bych malej dotaz. Mam nabídku na koupi apartátu od HK-audio. Je to systém LUCAS 2000. Jedná se o 18" SUB 1200W RMS + 2x 12" satelit 400W RMS na kanál. Je 3 roky starej ale za hezkou cenu.... Do tedka jsme s kapelou hrály na RH-sound a už vím jakou koko..nu jsme koupí udělaly. chěl bych s tím ozvučit naší kapelku, povětšinou nějakej ten sál občas malá venkovní akce...
předem dík...

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: HK-audio

Příspěvek od Pavel Sedlák » úte 11. srp 2009 14:55:05

Neznám, ale neměl by být problém to s prodávajícím vyzkoušet, ne ?
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

Uživatelský avatar
frantik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 823
Registrován: pon 29. srp 2005 23:28:41
Bydliště: Vracov

Re: HK-audio

Příspěvek od frantik » úte 11. srp 2009 16:49:41

Vyzkoušejte i jiné značky než to HK Audio. Zkuste se zamyslet proč asi majitel to HK prodává... Nespěchejte s nákupem, půjčte si co se kde dá a porovnávejte. Peníze máte jen jedny, PA si nekupujete "na svačinu", určitě na něj budetete chtít hrát delší dobu a být spokojení s jeho zvukem, výkonem a životností.
Jsem zmatkař, někdy. No a?

Attx_lm
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 9
Registrován: úte 11. srp 2009 11:22:17

Re: HK-audio

Příspěvek od Attx_lm » úte 11. srp 2009 17:00:48

Já bych docela uvítal rady ohledně tohoto aparátu, pokud se nepletu tak jsem se neptal na rady při nákupu, ale na zkušenosti s touto značkou nebo přímo s tímto výrobkem... Dík

Uživatelský avatar
frantik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 823
Registrován: pon 29. srp 2005 23:28:41
Bydliště: Vracov

Re: HK-audio

Příspěvek od frantik » úte 11. srp 2009 17:22:46

Dotaz je tedy absolutně vymezen na koupi konkrétního HK, škoda... Před pořízením RH-Soundu jste v kapele zřejmě postupovali stejně, dnes by vám tu totiž taky určitě někdo napsal, že s RH má za tu cenu dobré zkušenosti a nic jiného byste pak už nechtěli slyšet. Já osobně bych HK nechtěl, ani hluboko pod cenou. Jsem spokojený s tím co mám, nemusím to s ničím porovnávat a ani mě to moc nestálo. Samozřejmě jsem před nákupem "poslal uši na výzvědy".

Nákup věcí do PA má rozhodovat zkušený zvukař a technik v jedné osobě, je to jeho "hudební" nástroj, nemá se o tom radit jen kapela - muzikanti.
Jsem zmatkař, někdy. No a?

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: HK-audio

Příspěvek od blaha » úte 11. srp 2009 17:44:50

Já teda nevím, trochu zaběhneme OT, ale HK audio v pasivu instalační sérii, mám k dispozici v divadle hrajeme na to i venku (2x IL15 + 2xIL115SUB) a jednak ty bedny hrajou velice slušně a poměrně dost si toho nechaj líbit. Dokonce jsem na to uhrál i rokovku venku pro cca 1000 lidí (krmení 2x500W vrchy a 2x1500W spodky) - toto prosím nekomentovat, prostě jsem to uhrál a dalo se to, dokonce basy i u mixu ještě "nakopávaly".

Rozhodně tím chci říct, že HK audio nepatří do kategorie RH SOUND, spíš bych ho tak řadil k té střední třídě, takže v tomhle Frantika neber moc vážně on takhle občas zazlobí :D . A asi s tím chybu neuděláš.

Hodně taky záleží co za styl hrajete a co s tím chcete dělat. Stejně bych si to asi poslech, případně se i domluvil na zapůjčení před koupí, třeba i na nějakou "veřejnou zkoušku" a uvidíte.

Jak jsem koukal asi by to měl být L.U.C.A.S Alpha, ten má 18" bas, 12" středy a 1,4" hornu, což by mělo na nějakou popovku, country, nebo i sem tam na venkovní akcičku pro cca 500 lidí stačit. Mimochodem novej set na netu je cca za 100k s DPH.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
frantik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 823
Registrován: pon 29. srp 2005 23:28:41
Bydliště: Vracov

Re: HK-audio

Příspěvek od frantik » úte 11. srp 2009 17:51:40

Zdendo, právě toho hraní venku v kombinaci 2x12" a 1x18" sub se trochu obávám... V divadle prosím, ale venku... fakt na to dáš krk? Oproti RH Soundu by samozřejmě udělali pokrok, ale ať už to mají napořád. Proto raději říkám předem odzkoušet. Je-li majitel solidní, tak jim to na nějakou akci zapůjčí.

Moje mimimum na bigbít venku v areálu pro cca 300 lidí je tak 6kW minimálně, 2x satelit 2x12" + 1,4" a 4x sub 18"...
Jsem zmatkař, někdy. No a?

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: HK-audio

Příspěvek od blaha » úte 11. srp 2009 18:09:43

Právě, že nevíme na jakej je to styl. Píše, ale že venku hrajou jen občas, ani nevíme jak velkej prostor a pro kolik lidí. Pokud pojedou country nebo plesy, tak vevnitř by to mělo stačit a venek v podstatě taky. Pokud pojedou bigbít, tam už bych to asi řešil jinak. Nepíše ani jak vypadá cena za kterou je můžou mít.

Já jen říkám, že HK audio nejsou špatný bedny a rozhodně jsou v úplně jiný kategorii než RH SOUND apod. Navíc ten LUCAS Alpha je nejvyšší systém z řady LUCAS, takže dá se říct taková "vlajková loď".

Spíš jsem se jen trochu snažil zmírnit tvůj první příspěvek, proč to asi prodává, nebo že by jsi HK audio nikdy nechtěl. To fakt působí dojmem, že ty bedny řadíš do kategorie Omnitroniků a jim podobných, a to není pravda. Důvodů k prodeji může být spousta a ty mezi řádky naznačuješ ten nejhorší. Přeci, když někdo napíše třeba mám možnost koupit zesilovač QSC nebo pult AH, tak mu nenapíšeš "zamysli se proč to asi ten dotyčnej prodává".

Rozhodně se asi shodnem na tom, že by bylo rozumný aby si to vyzkoušely a pak uvidí jestli to má cenu do toho jít nebo ne. A jestli to má cenu zkoušet? Já si myslím, že ano, že to je v té kvalitativní kategorii o které má cenu uvažovat.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
Fyla
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: stř 09. črc 2008 15:58:11
Bydliště: براغ

Re: HK-audio

Příspěvek od Fyla » úte 11. srp 2009 18:23:40

Pouzivam LUCAS 1000. Na male akce (nebo jako drum fill) naprosto genialni system. Hraje prekvapive dobre a vydrzi toho opravdu dost. Problem samozrejme muze byt vykon, ale s tim vedomim se tenhle aparat kupuje, ze? Na to jak je to velke, hraje "hodne nahlas" a hlavne prirozene. Neleze z toho zadnej uzkej, ujecenej, nebo jedovatej zgarb. Samozrejme si nezada s "dospelym" aparatem, ale to se od toho taky neceka. O HK panuje spousta polopravd a pover - siri se hlavne z rad "zastancu prodance". HK hraje na moje ucho rozhodne prirozeneji, nez kde jakej sunt od rcf, mackie, heketelemehrt...

Uživatelský avatar
frantik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 823
Registrován: pon 29. srp 2005 23:28:41
Bydliště: Vracov

Re: HK-audio

Příspěvek od frantik » úte 11. srp 2009 18:23:57

Určitě nechci cpát do jednoho pytle HK a Omnišrot či RH, to zas nee. Já bych to nepořizoval prostě z jiných důvodů - technická podpora, servis... Na nějaké country v sálech to samozřejmě může být v pohodě, ale venku se to musí ověřit nebo se takové akce budou hrát na velký apec nějaké agentury. Jako důvod prodeje předpokládám hlavně výkon té sestavy.

Pokud v jiné situaci někdo bude uvažovat o konkrétním modelu AH nebo QSC tam, kde se to nehodí, tak klidně napíšu ať to radši nepořizuje. Klasicky odrazuju např. od používání celé řady PLX2 v můstku na suby a též RMX mimo dva nejvyšší modely.
Jsem zmatkař, někdy. No a?

Uživatelský avatar
frantik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 823
Registrován: pon 29. srp 2005 23:28:41
Bydliště: Vracov

Re: HK-audio

Příspěvek od frantik » úte 11. srp 2009 18:26:10

heketelemehrt...? To je maďarsky?:-)))
Jsem zmatkař, někdy. No a?

Uživatelský avatar
Fyla
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: stř 09. črc 2008 15:58:11
Bydliště: براغ

Re: HK-audio

Příspěvek od Fyla » úte 11. srp 2009 18:27:52

Spis frfnacky ;-)

Attx_lm
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 9
Registrován: úte 11. srp 2009 11:22:17

Re: HK-audio

Příspěvek od Attx_lm » úte 11. srp 2009 19:20:18

Jsme zabavová kapelka. takže maximálně 200 lidí... Hrajem Brutus Argema, a různý cajdáky žádnej metal a tak...

Uživatelský avatar
frantik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 823
Registrován: pon 29. srp 2005 23:28:41
Bydliště: Vracov

Re: HK-audio

Příspěvek od frantik » úte 11. srp 2009 19:22:17

A co složení kapely? Zpěvy, nástroje, bicí - ozvučená souprava nebo elektrické...
Jsem zmatkař, někdy. No a?

Uživatelský avatar
Fyla
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: stř 09. črc 2008 15:58:11
Bydliště: براغ

Re: HK-audio

Příspěvek od Fyla » úte 11. srp 2009 19:32:10

U toho bych se teda maleho vykonu docela bal... :(

Odpovědět

Zpět na „HK audio“