HK Audio Lucas Smart - zdvojení aparátu ...

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
eMko

HK Audio Lucas Smart - zdvojení aparátu ...

Příspěvek od eMko » stř 06. říj 2010 23:53:46

Zdravím všechny,
mám aparát HK-Audio Lucas Smart a jsem s ním velmi spokojen.
80% her je v hospůdkách a barech, takže síla aparátu je OK.
Pokud přijdu hrát např.svatbu do většího sálu, potřeboval bych ale přitlačit volume.
Je řešením koupit ještě jeden HK-Audio Lucas Smart a aparát zdvojit ???
Diky eMko

obavy...
Větší aparát není problém koupit... Hraju one man show z Midi... vyvážím hlasitost nástrojů na novej aparát. To je OK. Obavy mám ze síly hraní. Pokud budu hrát na minimum a pak mu dám plnej bude síla jednotlivejch nástrojů z písničky slyšitelně jiná ???

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Re: HK Audio Lucas Smart - zdvojení aparátu ...

Příspěvek od safa » čtv 07. říj 2010 19:44:18

Mmno L.U.C.A.S. ma hornu 80° horizontalne x 50° vertikalne, ale neotocnou. Pokud das vda satelity vedle sebe tak bud A/ budes mit horizontalni pokryti 160° nebo B/ riskujes interference na vyskach. Ani jedno neni dobre. To je mimochodem duvod pro treba nas DAS Avant ma hornu otocnou, takze kdyz se rozhodnes system po case "zdvojit" tak ji otocis na 50° horizontalne a s druhou bednou timpadem mas 100° horizontalniho vyzarovani. To ale L.U.C.A.S. obavam se neumi, nebo se pletu (na webu vyrobce jsem se to nedocet) ?

Uživatelský avatar
Rada

Re: HK Audio Lucas Smart - zdvojení aparátu ...

Příspěvek od Rada » sob 16. čer 2012 8:35:09

"Pokud das vda satelity vedle sebe tak bud A/ budes mit horizontalni pokryti 160° nebo B/ riskujes interference na vyskach. Ani jedno neni dobre."

Zdarec, mám dva aparátky HK Smart a používám je už nějaký rok spolu, každý na jednu stranu a jeden satelit vždycky natočím abych ho slyšel i já. Tak mám přesný přehled co z toho leze. Hraju one-man-show. Může mi někdo poradit co bylo tím horním příspěvkem myšleno? mě se zdá že to hraje ůplně normálně.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

HK Audio Lucas Smart - zdvojení aparátu ...

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pát 24. srp 2012 23:30:38

Ano, TOBĚ to z té jediné bedny na stranu (vnitřní), kterou okrajově slyšíš, může hrát úplně normálně. Protože tu druhou už (s výjimkou nízkých kmitočtů, kde je to často spíš přínosem) neslyšíš vůbec. Ovšem v obecenstvu jsou místa, kde se bedny překrývají a to obvykle dopadá dost špatně, protože oba ty signály nejsou kvůli rozdílné vzdálenosti mezi uchem a jedním reproduktorem a tím samým uchem a druhým reproduktorem shodné v čase, jeden je vždycky zpožděný. Kvůli tomu se při takovém uspořádání hledá nějaký kompromisní úhel natočení, kdy to překrytí bude co nejmenší. U běžných beden je to problém řešitelný jen velmi částečně, takže jedna silnější bývá zvukově mnohem lepší. A horizontální úhel by se nikdy neměl zvětšovat nad místní potřebu, protože jinak se příliš hraje do bočních stěn a zvuk už stojí za starou belu celý.

H.M.

Odpovědět

Zpět na „HK audio“