HK Elements

  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Návštěvník

HK Elements

Příspěvek od Návštěvník » pon 30. dub 2012 19:04:46

...ked za drevo budeme považovat aj zlisované piliny :D

Uživatelský avatar
grock

HK Elements

Příspěvek od grock » stř 11. črc 2012 17:09:41

Vršky u Elements jsou z hliníku...

filipzeiner
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 9
Registrován: pon 30. dub 2012 15:26:06

HK Elements

Příspěvek od filipzeiner » stř 22. srp 2012 12:12:40

Gustav píše:Uvidíš sám,HK je FUJ - Takový je můj NÁZOR na PLASTOVÝ bedny včetně jejich vnitřností :idea: je to weekendová hračka pro děti i podle ceny [-o< Zvukař/Gustav (Praha)
o jakou bednu se jedná? hk audio z plastu nic nedělá. To zase nějakej chytrolín nemá co dělat a nevidí si do pusy

Gustav
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 453
Registrován: ned 19. úno 2006 14:37:28
Bydliště: Praha

HK Elements

Příspěvek od Gustav » stř 22. srp 2012 15:18:33

Omlouvám se za kec, a NEjni plast ani v HI-FI bedně HK ? G.

dalca
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 22
Registrován: čtv 04. říj 2012 14:19:34
Bydliště: Vsetín

HK Elements

Příspěvek od dalca » stř 10. říj 2012 21:17:35

Nevím, co máte proti plastu. Leckerý výrobce používá různý materiály, podle toho jakou che tuhost, hmotnost a cenovou relaci.
Ono dělat bedny z mahagonu by bylo asi pohledově krásný, ale já bych na ně určitě neměl.
Před léty mnohými jsem používal ZECK Vector a RCF ART500, ty Vectory jsem tahali na malý věci, nebo jako odposlech a PA jsem měli ty ARTy a k nim na každou stranu suby (velmi podobná bedny, jen bez "vejškáče") jestli se nepletu. Menší sály, zábavy a podobný akce jsem s tím utáhli úplně v pohodě.
Na svou cenu, přenosnost hrály absolutně skvěle! srovnávat to s "prémiovými" řadami světových značek to samozřejmě nešlo, ale psal se rok cca 1998 a já byl těma bednama zcela ohromen. Aktivky, jdnochlapová manipulace. Dneska je to bedny nahouby, páč to má na dnešní dobu mizernej zvuk, Není v tom žádný DSP, prostě jen reprák a zesilovač. Žádnej "tunung". Tj dneska vlystně šrot, ale tehdy to byo velmi dobré zařízení (opět v úvaze cena/váha/výkon) V každým případě to hrálo o třídu vejš na různý DEXOfoNy RH-SOUHDofony s piezama a zesíky QSA a pod. Kam jsme dojeli, tak byl docela úspěch.

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

HK Elements

Příspěvek od exxxi » stř 10. říj 2012 21:41:17

To je úhel pohledu. Kdyby si lidi kupovali bedny z mahagonu, ceny by sly dolu a jeste by pribyl trh s ojetinami.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Uživatelský avatar
Ivan S.

HK Elements

Příspěvek od Ivan S. » sob 20. říj 2012 19:15:30

Zajímavá podrobná recenze HK Elements včetně měření: http://www.ulozto.cz/xYwfQHh/elements-p ... ner-en-pdf

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

HK Elements

Příspěvek od Pavel Sedlák » pon 22. říj 2012 9:36:50

Z mahagonu jsou dobré kytary a nábytek, popřípadě kuchyňské prkénko.
Brian May má svoji kytaru z kusu mahagonu, který se svým taťkou sundali z krbu.

Nicméně bedny z něj asi nebudou nejlepší ozvučnicí - chceme li, aby rezonovala co nejméně...
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

Uživatelský avatar
grock

Re: HK Elements

Příspěvek od grock » čtv 03. led 2013 23:23:00

Tak co říkají odborníci na tu recenzi a měření ? By mě docela zajímalo...Dík ;-)

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: HK Elements

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pát 04. led 2013 1:31:42

Už jsem na ten test upozorňoval, HK ho má přímo na svém webu. Asi tam každý uvidí, co bude chtít uvidět, dalo by se to rozebírat dlouho, ale to by k tomu chtělo mít taky něco dalšího (PP měří celkem pravidelně, ale vybírá si značky, německé mají značnou přednost). Malé širokopásmové repráky nemají samozřejmě problémy způsobované ve vícepásmech přechodem z jednoho zdroje zvuku na jiný atd. takže měření skupinového zpoždění asi měli dát s větším rozlišením, pro tuhle koncepci je ta čára od 200-300Hz nahoru rovná prakticky automaticky. Chápu, že tam chtěli do grafu dostat i sub, ale měli radši publikovat grafy dva. Směrovky jsou zase jako podle učebnice, protože to je té učebnici blízko. Co učebnice už tak jasně neříká, je malé dosažitelné SPL - alespoň malé za ty peníze. Přitom díra přesně v oblasti, kde hraje VŠECHNO (kolem 150Hz) a kterou chválí za výborné navázání, je opravdu překvapivá, logicky by to tam mělo mít i max. SPL největší. Trochu tam okecávají proč je to celkově tak málo (s argumentací limiterem se dá souhlasit, ovšem ne v této oblasti, pokud nelimituje kvůli výchylce nebo kvůli problému s buzením malé impedance). Možná nějaký problém se zesilovačem, který budí oboje najednou, možná musí kvůli výchylce rychle stahovat satelity (?), každopádně použití jediného kanálu zesilovače je velmi podivný nápad, zřejmě založený v účtárně, ne konstrukci.
Pro ilustraci, co s běžným (a větším) širokopásmovým reproduktorem udělá podle měření nastavovaný 1/3oktávový GEQ, rozsah korekce je jen o něco větší, než u Elements, nejde o žádný výrobek, jen jsem si hrál:

http://www.prodance.cz/protokoly/Fane_5FR_plus_EQ.PDF

H.M.

Uživatelský avatar
kubin
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: stř 23. lis 2011 13:40:45

Re: HK Elements

Příspěvek od kubin » úte 19. úno 2013 14:11:32

Něměl jste někdo možnost to porovnat právě s BOSE L1 compact ? Tomu by od HK odpovídala asi sestava dva suby E110a a dva vršky E435 (asi toto: http://imusicdata.cz/hk-audio-elements- ... ci-sestava)
Cenově je to srovnatelný.
RCF, A&H, AKG, Radial, SommerCable, Neutrik, Amphenol, Hercules, Lexicon,...

Odpovědět

Zpět na „HK audio“