JBL PRX 518 Zkušenosti?

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

JBL PRX 518 Zkušenosti?

Příspěvek od mkarr » pát 12. pro 2014 11:01:57

Ahoj,
Pokukuju po SUBu PRX 518, jako doplnění mých ART 310A
Máte s ním někdo zkušenosti? Jak to hraje a jestli by se to hodilo k těm ARTům?

Použití by bylo především na live, ale žánr říct nedokážu.
To co zvučím běžně(Vokály s kytarou), SUB nepotřebuje a kupoval bych ho proto, abych si nemusel půjčovat, když budu zvučit něco co SUB potřebuje.
Tento model nebyla nijak uvážená volba, jen teď visi na Aukru a tak mě zaujal.
Nikde nezvučím opakovaně bez přenosu aparátu, takže se veškeré vybavení dost naběhá, dost často se naběhá pouze se mnou, bez dalších rukou a občas běhá po schodech.
Takže mě zaujal i digitální zesilovač, že to bude při srovnatelném výkonu lehčí.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: JBL PRX 518 Zkušenosti?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pát 12. pro 2014 13:17:16

Moc lehké to není a s 500W si žádný sub dvakrát nezahraje, takže podle mne to bude na dvě ART310-A málo. Nicméně jestli je to opravdu laciné a zaručeně v pořádku (předem nezjistíš nijak), tak by to spolupracovat s ART mohlo, má to stejné umístění výhybky (v subu i pro satelity), ovšem jestli si to vyhoví i jinak, když je to určené k satelitům JBL, těžko říct. Možná má někdo s takovou kombinací už osobní zkušenost, já ne.

H.M.

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: JBL PRX 518 Zkušenosti?

Příspěvek od mkarr » pát 12. pro 2014 16:39:04

Děkuju za názor. Výhybku bych možná ani nepotřeboval. Na mém mixu A&H PA12 je pro sub dolní propusť 100Hz a docela mi to k těm ARTům pocitově vyhovuje. I když bych to samozřejmě vyzkoušel, co kdyby byla trefená líp. Měl by si nějaký tip na lepší poměr výkon / hmotnost / použitelná kvalita / použitelná cena? Samozřejmě se nebráním bazarovým věcem, spíš je vítám. Jinak jestli je to v pořádku bych snad zjistil při předání, tohle bych poštou posílat nechtěl.
Pokud má někdo osobní zkušenost s tímto nebo podobným boxem, budu moc rád když se podělí, třeba i o to, jak se to v jenom člověku nosí.

Uživatelský avatar
Palko
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: stř 04. úno 2009 0:21:07

Re: JBL PRX 518 Zkušenosti?

Příspěvek od Palko » pon 28. bře 2016 19:18:10

Asi už je pozdě na radu, která byla potřeba před 17 měsíci, ale přidám můj názor třeba pro někoho jiného. Přikláním se k názoru pana Zdeňka z Prodance - pokud je dobrá cena, dobrý stav, tak bych koupi doporučil. Obecně bych nevylučoval kombinovat sub od různých firem s vrchy od různých firem. Takže klidně i obráceně sub od RCF a vrch od JBL PRX nebo EON. Je třeba si pohrát s nastavením, fázováním. Také bych nevylučoval nákup z druhé ruky - pokud je to výhodné.
V této konkrétní kombinaci s 310A myslím, že výkony k sobě odpovídají. Podle žánru buď kus na pár nebo 2.
Palko.

Odpovědět

Zpět na „JBL“