Mackie Thump 12A

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Toma

Mackie Thump 12A

Příspěvek od Toma » ned 28. čer 2015 14:01:30

Dobrý den, vlastníme celkem 7 kusů těchto reprobeden a používáme to na ozvučení na gymnastice. Dostali jsme je jako sponzorský dar, tak nemůžu kritizovat kvalitu, ale je tohle normální? Podívejte na to:
2 jsou nefunkční, po zapnutí svítí LED, šumí, nehrajou
1 občas začne střílet a potom přestane hrát, svítí vzadu červená, vypnem, zapnem, hraje
3 hrají, ale je slyšet někdy místo ticha o pauzách takové nepravidelné šumění, občas zmizí, občas to přejde v praskání
1 kus ze sedmi, ten nejstarší, je bez vad

Každá bedna byla nejméně 2x v servisu, 2 bedny nám vzměnili kus za kus, teď jsou rok po záruce.

Je to normální taková poruchovost?

Ten nepravidelný šum je dost častý, říkali další majitelé. Co s tím?

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Mackie Thump 12A

Příspěvek od Zdeněk Prodance » ned 28. čer 2015 15:41:21

Změňte sponzora za někoho, kdo se hlavně a především nesnaží o to, aby ho to stálo co nejmíň, ale taky si nechá poradit, co má za své peníze pořizovat anebo vám je dá rovnou a poradit si dáte vy.
Nicméně je mi to i tak nějaké divné, protože například žádná z beden tohoto modelu, dovezených námi, ještě nemůže být po záruce a to dokonce rok a víc. Starší verze, prodávaná kdysi ještě jako Tapco, zase nijak zvlášť poruchová nebyla.

H.M.

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Mackie Thump 12A

Příspěvek od Návštěvník » pon 29. čer 2015 10:00:15

Ano, nepravidelný šum a praskání u těchto aktivů - 12A, 15A - je to časem snad u každé druhé. Tyhle elektroniky se asi mackie mec nepovedly, je v tom D zesilovač na basy a TDA7294 na výšky. Ve všech kusech, co mi prošly rukama, ten výškový zesilovač kmitá asi 300kHz 8-10Vpp.
To praskání bývá někdy následek povolených zemních spojů v elektronice, je třeba dotáhnout všechny šroubky. Nepravidelný šum buď zmizí, nebo zůstane, asi je to vada A/D. Přikláním se k názoru, že hlavně z SK se dovezly bedny horší jakosti, které mají vysokou poruchovost.


http://hudebniforum.cz/post689819.html

Předpokládám, z vlastní zkušenosti s tímto materiálem.,že bedna svítí, ale nehraje. V tom případě vám s největší pravděpodobnosti odešel digitální preamp. Já ho nechal nahradit analogovým a mám klid

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Mackie Thump 12A

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pon 29. čer 2015 11:27:15

Ano, to může být, několikrát jsem tady upozorňoval, že občas avizovaná velmi vysoká poruchovost Tapco a Mackie nesouhlasí s našimi servisními záznamy a že jde zřejmě o vyřazené kusy, nakoupené za babku při občasných akcích výrobce. Jakými kanály se sem přesně dostávají nevím, Slovensko v té souvislosti padlo několikrát, ale mohl si to (když o zboží neměla zájem zastoupení) nakonec koupit skoro každý.
Ptal jsem se v servisu a nikdo si tam podobný sled poruch a reklamací a výměn nevybavuje. Po záruce už nemáte jinou možnost, než to buď vyhodit anebo si najít použitelný servis.

H.M.

codex
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 3
Registrován: pát 20. zář 2013 22:03:06

Re: Mackie Thump 15

Příspěvek od codex » pát 28. srp 2015 18:12:57

já teď zkouším na domací zahradní akce mackie thump 15 tu novou verzi + malý mix mackie mix8... zvuk je pěkný ale zarazila mě jedna dost divná věc a to že když ty repra hrály skoro naplno těsně před limitací a těsně před probliknutí červené led na bedně tak hned po chvíli z basreflexů byl cítit zápach stejný jako když se pálí reprák tak to mě dost zarazilo jako jestli je toto normální tak potěš koště :D kupoval jsem je před týdnem v kameném obchode kde mají štempl autorizovaný prodejce mackie web mají zde http://www.shop4djs.com/mackie-7/mackie-thump15.html setkal se s tímto někdo ?

Uživatelský avatar
Marian

Re: Mackie Thump 12A

Příspěvek od Marian » sob 29. srp 2015 16:32:49

Neviem či to je v tvojom prípade normálne, avšak pri úplne nových reproduktorov sa mi to už stalo. Zasmrdelo mi to no aj napriek tomu naďalej hrali úplne normálne a ten smrad asi po 2 akciách prestal, no bol som preplašený, lebo som robil home-made bedne, či nie je problém nikde v konštrukcii. Dodávateľ repro mi tvrdil, že konštrukcia je v poriadku a že je to normálne, údajne iba zasmrdí ta izolácia v ktorej je zaliaty drôt cievky, keď sa cievka prvý krát poriadne zahreje, že sa to akoby vypáli a smrad prestane. Keďže hrali v poriadku a smrad zmizol, tak som to neriešil...

Uživatelský avatar
Aksa

Re: Mackie Thump 12A

Příspěvek od Aksa » čtv 11. úno 2016 18:22:57

Mám Mackie HD1801 sub 2 ks a trumph15 4 ks. Jsou v pořádku a bez poruchy. Koupil jsem u Thomann slevněné Mackie HD 1521 2 ks a už byly 3x na opravě. Bude mi končit 3 létá záruka. Jsem zvědav kde na ně najdu v CZ servis.
hudba@aksamit.cz

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Mackie Thump 12A

Příspěvek od Zdeněk Prodance » čtv 11. úno 2016 18:45:12

Servis na Mackie máme zavedený od té doby, co je zastupujeme, tedy dlouhá léta.

H.M.

Chose
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 1
Registrován: ned 10. pro 2017 15:37:29

Re: Mackie Thump 12A

Příspěvek od Chose » ned 10. pro 2017 16:09:23

Jaký typ kabelu potřebuji abych propojil aktivní reproboxy Mackie 15A 2017 mezi sebou

thomas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 192
Registrován: čtv 22. dub 2010 11:03:26
Bydliště: Stredné Slovensko

Re: Mackie Thump 12A

Příspěvek od thomas » ned 10. pro 2017 22:24:24

Symetrický kábel s konektormi XLR-M a XLR-F.

Uživatelský avatar
Vaclav L

Re: Mackie Thump 12A

Příspěvek od Vaclav L » čtv 07. bře 2019 11:13:37

Dobrý den.
Boxy Mackie Thump 12 a 15 mají výrobní vadu. Velká nestabilita a kmitání, tak zkreslení, šustění a pazvuky. Jakmile trochu oxidace na konektorech mezi korekčním a konc. zes., razantní kmitání až silné pazvuky, rázy atd. Výměnou dílů opravit nelze. Je nutná úprava zapojení a zamezení pronikání vzorkovacího kmitočtu zpět do vstupu konc. z. Časem oxidace konektorů v zesil. a nestabilita rozkmitá zesil. na 20 khz tak, že se i spálí tlumivka konc. zesil. a odejde i koncový IO TDA 8950th. Dělají to všechny boxy, vysoká nestabilita a kmitání boxu nad 18-20 khz. Po úpravě zcela stabilní, sinus naprosto čistý bez vzork. kmitočtu 340 khz. Pokud máte zájem o úpravu kontakt.
europlay@seznam.cz 602 382550 Václav Linhart programátor, Pc spec, opravy, vývoj elektronických syst.

Odpovědět

Zpět na „Mackie“