Megaton - ND215

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Tomášš

Megaton - ND215

Příspěvek od Tomášš » pát 08. čer 2012 19:05:57

zdravím, máte někdo zkušenosti s tímto subbasem? Megaton -
ND215 lak. případně stačil by jeden na stranu pro 200 lidi na venek?

Uživatelský avatar
Martin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 562
Registrován: čtv 11. srp 2005 1:16:45

Megaton - ND215

Příspěvek od Martin » pát 08. čer 2012 23:13:51

co nejprve zkusit vyhledávání? k ND215 je tu řada příspěvků...
stejně chybí zásadní informace - např. hud. styl

esa206
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: úte 05. lis 2013 9:00:29

Re: Megaton - ND215

Příspěvek od esa206 » sob 18. úno 2017 20:07:13

Zdravím, najde se tu někdo, kdo má ND 215 překreslenou, nebo ji vlastní a nechal by mě si ji překreslit? Nejlépe severní/střední Čechy.

Uživatelský avatar
KarlosSou
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 105
Registrován: pon 25. led 2016 20:59:36
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Megaton - ND215

Příspěvek od KarlosSou » ned 19. úno 2017 16:17:28

až takhle oficiálně? Jojo, dneska už si málokdo váží práce druhých ...

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Megaton - ND215

Příspěvek od Zdeněk Prodance » ned 19. úno 2017 16:37:28

Jo, pokud ale nejde o pouhé sbírání výkresů. Tomu se zjevně věnují spousty lidí, asi mají dojem, že v nich je ukrytá nějaká magie čar. Pak už stačí to nějak stlouct samořezy a herkulesem natupo k sobě, nejlíp z podlahové dřevotřísky a osadit nějakým cimbalákem a abrakadabra.
Skladem by měla být i jedna ND215 B -stock, tedy s nějakými vzhledovými nedostatky, možná předváděná, pokud bych chtěl doma mastit další, tak bych si ji koupil abych aspoň měl vzorek nejen rozměrů, ale i materiálu a provedení. Cenu je potřeba dohodnout v obchodě, není zatím nastavená.

H.M.

esa206
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: úte 05. lis 2013 9:00:29

Re: Megaton - ND215

Příspěvek od esa206 » ned 19. úno 2017 19:22:35

Souhlasím, že to není zrovna fér, ale naproti tomu v době, kdy kde kdo kopíruje kde co, a ještě si z toho dělá byznys, nejsem snad až takový zloděj, když si pro sebe chci složit 2 kusy pro nevyužité 15N401. Na druhou stranu kdyby byla možnost koupit si samotný výkres oficiálně, za rozumnou cenu, tak by to bylo čestnější.

Na koho bych se případně mohl obrátit ohledně té B -stock?

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Megaton - ND215

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pon 20. úno 2017 0:11:50

Poptám se po ní. Ono to není ani tak o práci druhých, jako o své, dělat maloseriově slušné bedny je nákladné a když to porovnám třeba s tím, co stojí dveře na míru nebo pitomá skříň do zdi, tak hodně málo lukrativní. A kdo to osere, tak opravdu nemá tu samou bednu ani náhodou.

H.M.

esa206
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: úte 05. lis 2013 9:00:29

Re: Megaton - ND215

Příspěvek od esa206 » úte 21. úno 2017 22:23:44

Díky za ochotu,možná by to bylo také řešení.

Z mého pohledu to spíše zavání tou neúctou k cizí práci... Někdo to vyvíjel a já tady chci zadarmo, nebo za pakatel, skoro celou podstatu věci. Proto bych si nejradši zaplatil oficiální výkres, jenže...

Z hlediska své práce je to pouze o tom - Opravdu se s tím chci s..t? Mám na to čas? Mám k dispozici více, jak většinu potřebného materiálu a komponentů? Jsem si vědom a věřím,že dokážu kompenzovat možné nedostatky, vlivem možných odlišností od tovární konstrukce? (Ano, i přesto to může být výsledek, v případě zásadní chyby, přesněji nějaké d.bility, nebo podcenění detailu, odlišný od originálu, proto by se zrovna srovnání hodilo.)
Teď jsem právě v pozici, kdy je pro mě nejvýhodnější vlastní stavba. Malosériovka je samozřejmě nákladná a nevýhodná, ale pokud si box dovedu složit sám od A do Z bez toho, abych platil cizí práci(truhláře), tak je to pro mě stále výhodnější, neb potřebnější využití volného času aktuálně není. 50 000 je pro mě nutnější nasypat do zesilovačů, které mají o chlup větší prioritu, než dva lehčí basy pro menší akce.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Megaton - ND215

Příspěvek od Zdeněk Prodance » stř 22. úno 2017 3:09:41

A proč tedy neděláš ty dveře anebo skříně ? Nejde jen o práci jako takovou, taky je potřeba nějaké vybavení. Ptal jsem se v kanclu, zatím žádná odpověď, jezdí někde po Číně myslím. Výkresy samozřejmě neprodáváme, ten by šel prodat nejvýš jeden, všechny další už by prodával levněji někdo jiný anebo by byly zadarmo ke stažení (podle přístupu toho kterého soudruha). Mně tyhle věci nijak nevadí, kdyby vadily, tak bych nepublikoval ta kvanta měření a návrhů výhybek, já jen tu snahu ušetřit na skeletech pokládám za stále méně smysluplnou a to jsem vyráběl kdeco, nejen skelety, ale i ty zesilovače a dokonce mixy a vůbec hromadu věcí, u kterých to už dávno nikoho ani nenapadne. Ne elektrickou pračku, ty dělali můj otec s dědou (maloseriově, ta z třešňového dřeva mi stále stojí za barákem, odmítla ztrouchnivět, děda asi nešetřil fermeží ani časem, byl dobrý tesař a dělal ji pro babičku a budoucí generace :-)

H.M.

esa206
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: úte 05. lis 2013 9:00:29

Re: Megaton - ND215

Příspěvek od esa206 » stř 22. úno 2017 19:51:07

To je přesně ten moment zvratu, kdy už bych to nedělal. Kdybych dělal dveře, nebo skříně, tak by to muselo být na kšeft a už bych to přepočítával na peníze a hodinový výdělek a zjistil bych že to dělám za 50,- na hodinu. Stejně tak výroba boxu na kšeft - udělal jsem to jednou a už nikdy více. Tím se dostáváme k tomu, že vlastní stavba žádná ůspora není, kdybych pak hodiny práce na dvou boxech vynásobil nějakou rozumnou sazbou na hodinu, tak mě ta stavba vyjde na šílenou cifru, kterou bych ovšem platil sám sobě. Další věcí, proč jsem ochotný se s tím zabývat je to, že koupit na to budu potřebovat pouze drobný materiál, kdybych měl kupovat desky, repra, shánět mříže, tak mě stavět nikdo nedonutí. Pár beden už mám za sebou, takže výbava se tomu průběžně přizpůsobovala.
Výkres - něco v tomto smyslu jsem logicky očekával, proto jsem se rovnou ptal, zda mě to někdo nechá šlohnout, když si ten návrh nemám možnost koupit :-)

Odpovědět

Zpět na „Megaton“