Megaton ND374 - vesanie viacerych bedni

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
deadmeat
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 99
Registrován: sob 19. úno 2011 13:42:07

Megaton ND374 - vesanie viacerych bedni

Příspěvek od deadmeat » úte 18. lis 2014 14:51:32

Vo firme vlastnime ND374 zatial par ale mame v plane dokupit dalsie. Ako je z akustickeho hladiska vhodne ich vesat? Vedla seba alebo pod seba? Moj povodny plan bol vesat ich pod seba a pouzivat aj rozne presety na vrchny a spodny reprak. Alebo je vhodnejsie pouzivat rovnake presety na oboch paroch?

Uživatelský avatar
MADMAX

Re: Megaton ND374 - vesanie viacerych bedni

Příspěvek od MADMAX » úte 18. lis 2014 15:15:29

hele tohle je otázka vyloženě na Lukase. Ale podle svého selského rozumu bych řekl, že méně "akusticky škodlivé" je věšet pod sebe a klidně můžeš u spodní bedny použít i jiný preset (pokud je v nabídce nějaký "fill" a podobně) nebo ubrat úroveň oproti hornímu boxu, který má hrát víc "long throw" ;-)

deadmeat
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 99
Registrován: sob 19. úno 2011 13:42:07

Re: Megaton ND374 - vesanie viacerych bedni

Příspěvek od deadmeat » úte 18. lis 2014 15:24:03

No k tejto bedni existuju presety podla vzdialenosti na aku maju hrat, preto by som na spodne pouzil preset do 7metrov a na horne 7-15 alebo 15-30

Uživatelský avatar
MADMAX

Re: Megaton ND374 - vesanie viacerych bedni

Příspěvek od MADMAX » úte 18. lis 2014 15:34:43

to bych osobně udělal také, ale počkej ještě na vyjádření Lukáše Sekyry nebo Huberta Mašína. Nikdo o těchhle bednách neví víc než oni... :wink:

deadmeat
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 99
Registrován: sob 19. úno 2011 13:42:07

Re: Megaton ND374 - vesanie viacerych bedni

Příspěvek od deadmeat » ned 23. lis 2014 18:51:09

niekto z kompetentnych sa vyjadrit nechce?

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Megaton ND374 - vesanie viacerych bedni

Příspěvek od Zdeněk Prodance » ned 23. lis 2014 19:21:34

Já jsem věděl, že se na tom dělá a tak jsem učinil další dotaz a zatím mám tohle:

"K odladění řazených beden jsme se moc nedostali. Buď byl fofr jinde nebo dlouho chyběl některý z repro pro výrobu a teď je už na měření v Houštce dost zima. Uvnitř to asi moc nepůjde, je nutné měřit s vyšší přesností i na nízkých kmitočtech.
Nicméně zkoušeli jsme před DEMO řadit ND374 vedle sebe i pod sebe s EQ "tak nějak" ( část od oka, část od ucha ), abychom mohli psát, že řazení je možné a určitě to půjde.

Při řazení oběma způsoby je vhodné alespoň doplnit o dva parametry
PEQ2.1 _ 150Hz -3dB Q= 0,5
PEQ2.2 _ 3kHz +2dB Q= 1,2

Při řazení pod sebe nevidím problém s použitím presetu pro různé vzdálenosti.

Berte to prosím zatím jako velmi předběžné.



S Pozdravem

Lukáš Sekera
For Sound s.r.o."

Víc toho asi hned tak nebude, ale nemyslím, že by to bránilo použití dvou beden na straně, pro spoustu podobných sestav není ani to a dost lidí si už dnes umí pomocí měření optimalizovat vlastní nastavení. Kde se opravdu sejdou čtyři tyto dosti výkonné bedny s příslušným množstvím subwooferů pohromadě je to docela pravděpodobné.

H.M.

Odpovědět

Zpět na „Megaton“