RCF TT 25-A

  • Reklama
  • DEMO 15
Peter Lachky
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 8
Registrován: sob 06. pro 2008 22:28:35

Re: RCF TT 25-A

Příspěvek od Peter Lachky » stř 15. říj 2014 11:08:46

Ďakujem

čítam ,ale chcel som vedieť konkretne komponenty.
nie aby som niečo kupil a bude mi to na dve veci

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: RCF TT 25-A

Příspěvek od Zdeněk Prodance » stř 15. říj 2014 11:17:56

Já bych znovu doporučil začít nikoli dalším kupováním, ale naopak vyřazením všech Behringerů. Jestli něco dalšího budete skutečně potřebovat, se může ukázat až potom, hodně to záleží na tom, co a jak vlastně sami uhrajete/uzpíváte. Rozhodně to ale nedokáže nahradit hromada laciných krabiček s hodně impozantními názvy. Tipnul bych, že kvalitní analogový třetinooktávový EQ by se hodil v každém případě (pokud nebudete používat jen EQ v DSP), k analogovému mixu i slušný externí efekt (minimálně Lexicon). Dost možná i mikrofony (nevybavuju si, jestli se probíraly nebo jsou na webu).

H.M.

MADMAX
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 09. led 2008 8:41:16
Bydliště: Vršovická 30/808, PRAHA 10

Re: RCF TT 25-A

Příspěvek od MADMAX » stř 15. říj 2014 11:21:39

2 Blaha: pokud pořídí např. procesor EV Dx46 nebo Dynacord DSP600 (což je totéž, jen s jiným logem), tak velmi slušný GEQ je přímo uvnitř, zbývá jen pořešit ovládání od mixu - LAN a notebook nebo v případě levnějších modelů (EV DC-One, DSP260) umístit procesor do racku u pultu a natáhnout samostatnými žílami páráku zpět k PA jednotlivá pásma (a do procesoru sahat po USB). Trochu horší řešení je dbx 260, ale 28pásmový GEQ je uvnitř také.

Analogové grafické ekvalizery od dbx nejsou nic moc, mnohem zajímavější mi poměrem cena/výkon přijde ASHLY GQX3102, podle mne lepší i než BSS FDS966. A navíc dnes není problém koupit opravdu špičkové EQ second-hand (viděl jsem např. KLARK DN360ky po 10.000,-!)

2 Peter Lachky: jakým způsobem nyní dělíte frekvenčně signál mezi suby a TT25? využíváte výhybku vestavěnou v subech?

MADMAX
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 09. led 2008 8:41:16
Bydliště: Vršovická 30/808, PRAHA 10

Re: RCF TT 25-A

Příspěvek od MADMAX » stř 15. říj 2014 11:30:06

především bych vyhodil ten Dualfex - pro jakýkoli dobrý aparát naprosto zbytečný kazič zvuku a pokud ho máte zapojený na masteru, tak může mít na svědomí i ten nárůst basů, zvlášť jestli tak trochu nevíte, co s ním. Kompresor do insertu na zpěv bych nezavrhoval, ale smysluplné jsou až dbx 1066 nebo 160, všechno levnější (266, 166XT, XS) spíš uškodí.

Předpokládám, že používáte kvalitní mikrofony, to je základ dobrého nazvučení, bez kterého je všechno další marné.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: RCF TT 25-A

Příspěvek od blaha » stř 15. říj 2014 12:16:49

V podstatě se shodujeme (MADMAX i Hubert) a radíme to samé.

Vidíš na KT jsem zapoměl.

Ad EQ, v DSP ho mám pochopitelně taky, jen mi přijde pohodlnější mit v DSP jen presety aparátu. Ale pro akce má radši klasickej EQ na kterej je přeci jen rychlejší přístup a pokud není potřeba ladit delaye, pak do DSP nemusím šahat vůbec.
Taky jsem psal, že EQ stačí časem.

Ad značky, něco tu už zaznělo, pokud se budeš držet třeba u DBX typů (protože dělá i horší věci) u BSS, KT, Rane, LA Audio vedle nešáhneš.
Z efektů Lexicon MX400, nebo lepší z druhé ruky PCM (jakýkoliv), od TC Electronics delaye D-One, D-Two.

A tazateli doporučuju se od těch značek a typů odpíchnout, použít alespoň Hledání a něco si o nich načíst z dalších témat, kde už snad bylo rozebrané vše co se dá, případně se pak poptat v příslušných vláknech.

Primárně vidím potřebu DSP a efektu a pochopitelně Behringeru OUT.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Peter Lachky
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 8
Registrován: sob 06. pro 2008 22:28:35

Re: RCF TT 25-A

Příspěvek od Peter Lachky » stř 15. říj 2014 14:03:08

mohlo by byť miesto tých behringerov?

dbx-260
dbx-2231-graficky-ekvalizer
dbx-1066-kompresor-limiter-gate
lexicon-mx400-xlr-efektovy-procesor

aspoň čo som si pozeral aj ceny nie je to až tak moc lacné

Uživatelský avatar
MADMAX

Re: RCF TT 25-A

Příspěvek od MADMAX » stř 15. říj 2014 17:19:34

za cenu těch dvou nepříliš povedených dbx (2231 a 260) můžete mít DSP600 od Dynacordu, která bude mít více funkcí, lépe se ovládá a především podstatně LÉPE HRAJE. Proti 1066 a Lexiconu nemám námitek, i když myslím že staré dobré MPX-500, 550 nebo MPX-1 jsou lepší než MX400, prvé dvě mají i přehlednější ovládání a vyjdou jako second-hand na méně. Myslím, že nemá cenu bránit se starším věcem, v posledních nejméně 5 letech se už nic převratného neudálo, kromě šizení, protože vývoj jasně ukázal, že budoucností jsou digitální pulty a kvalitní a tudíž drahé outboardy už nikdo nebude kupovat... proto také už firmy inovují jenom produkty z low-cost kategorie. A protože velké firmy hromadně přezbrojují na digitál, dají se koupit neuvěřitelně dobré věci neuvěřitelně levně - třeba skvělý digitální kompresor s plně analogovým ovládáním XTA C2 se objevuje i za deset tisíc, ačkoli nová stávala nějakých 42. A pořád hraje úměrně té původní ceně...

pořád jste neodpověděl, jak dělíte systém sub-TT25 v současnosti. To je dost podstatné, protože pokud např. necháváte hrát TT25 full-range a k nim přidáváte suby, nedivím se, že máte "přebasováno" někde v oblasti okolo 100Hz (a především na podiu...)

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: RCF TT 25-A

Příspěvek od blaha » stř 15. říj 2014 17:29:52

Taky bych se nebál bazaru a opravdu se dají sehnat perly za zlomek pořizovací ceny, i když už pomalu začíná být přebráno.

Takže třeba
DSP Rane RPM-26z se bazarově pohybuje kolem 10-12tis.
EQ DBX 2231 se dá sehnat kolem 5-7tis.
Lexicony PCM od 10tis., spíš pak kolem 12-15tis.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: RCF TT 25-A

Příspěvek od Zdeněk Prodance » stř 15. říj 2014 19:12:23

Je dobré si uvědomit, že něco je celkem slušná věc a je jich po světě víc a něco je špičkový výrobek a nikdy jich moc nebylo a už nebude. Takže pokud si někdo chce nechat analogový mix, tak by měl opravdu koukat hlavně po té špičce za dnes zlomek ceny než po stále tom samém standardu, jaký už mohl mít za to samé dávno.

H.M.

Peter Lachky
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 8
Registrován: sob 06. pro 2008 22:28:35

Re: RCF TT 25-A

Příspěvek od Peter Lachky » čtv 16. říj 2014 6:17:52

Subbasy malo používame,ale ked ich zapajame ,tak to ide cez výhybku v nich.

Odpovědět

Zpět na „RCF“