RCF TT 25-A

  • Reklama
  • DEMO 15
pepan09
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 140
Registrován: čtv 30. čer 2011 13:39:06

RCF TT 25-A

Příspěvek od pepan09 » stř 20. bře 2013 17:37:07

Nemate niekto tuto bednu osobne ? Potreboval by som vediet ako to je s vyzarovacim uhlom. V popise pisu 90x60 stupnov, 90 stupnov rotable. Otaca sa mechanicky alebo nejako procesingom?

Harman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 221
Registrován: sob 12. pro 2009 14:52:04
Kontaktovat uživatele:

Re: RCF TT 25-A

Příspěvek od Harman » stř 20. bře 2013 18:06:21

mechanicky

pepan09
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 140
Registrován: čtv 30. čer 2011 13:39:06

Re: RCF TT 25-A

Příspěvek od pepan09 » stř 20. bře 2013 18:14:23

A to tlacidlo v zadu Floor/side coupling znamena co?

zblebt
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 195
Registrován: čtv 02. čer 2011 11:06:28
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: RCF TT 25-A

Příspěvek od zblebt » stř 20. bře 2013 18:23:29

návod:
"SIDE/FLOOR COUPLING.
The system provides linear equalisation in case of free space or pole mount application. In case of floor/wall or coupled application (2 speakers per side) this switch equalise the curve response reducing the low-mids range."

Systém má lineární ekvalizaci, pokud je ve volném protoru nebo na tyči. V případě, že máte bednu na podlaze/zdi nebo máte pár (2 bedny na straně), toto tlačítko zapne ekvalizaci frekvenční charakteristiky a zeslabí spodní středy.

Harman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 221
Registrován: sob 12. pro 2009 14:52:04
Kontaktovat uživatele:

Re: RCF TT 25-A

Příspěvek od Harman » stř 20. bře 2013 18:26:17

z manuálu

zjednodušeně ti to trochu řeže nižší středy pro případ, že jsi u zdi nebo že máš víc beden vedle sebe
TT25a is a 2-way active system featuring:
- 15” neo woofer, 100 mm voice coil in a bass reflex configuration
- 1,5” exit, 75 mm voice coil neo compression driver
- 90° x 60° aluminum, constant directivity horn, 90° rotatable
zblebt: to jsem chtěl zrovna poslat, ale forum upozornilo

pepan09
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 140
Registrován: čtv 30. čer 2011 13:39:06

Re: RCF TT 25-A

Příspěvek od pepan09 » stř 20. bře 2013 18:47:15

:wink: Dakujem moc krat..

Peter Lachky
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 8
Registrován: sob 06. pro 2008 22:28:35

Re: RCF TT 25-A

Příspěvek od Peter Lachky » pát 10. říj 2014 11:22:23

dobrý deň
máme tieto reproduktori v kapele.
pri produkcii strašne tlačia basu do zadu raz tak silno ako na parket.
či vie niekto pomôcť ako by sa to dalo zmeniť.

Ďakujem

Uživatelský avatar
KamilV
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1439
Registrován: pon 30. lis 2009 13:10:24
Bydliště: Olomouc

Re: RCF TT 25-A

Příspěvek od KamilV » pát 10. říj 2014 11:26:08

Ano, TT25 to trochu dělají. Můžeš je ekvalizovat, pokud nemáš čím, tak nouzově buď použít SIDE/FLOOR COUPLING nebo zmáčknout vyšší děličku s ohledem / bez ohledu na to, jestli k tomu máš připojen SUB.
Je to jev, který mě kdysi dost trápil, pocitově se mi zdálo, že to fakt hraje dozadu. Pokud tě to na těch spodkách nahoukává, velmi tomu pomůže jemný delay, stačí pár ms a nahoukávání zmizelo i v problémových sálech... (samozřejmě to platilo na mém aparátu a jinde se to může o něco lišit)

Peter Lachky
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 8
Registrován: sob 06. pro 2008 22:28:35

Re: RCF TT 25-A

Příspěvek od Peter Lachky » pát 10. říj 2014 12:13:26

dík za odpoved.c
chcel bych sa spýtať či by sa to dalo aj na našom nejako upraviť.
máme ho na stranke
http://fonetik.sk/instruments.html

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: RCF TT 25-A

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pát 10. říj 2014 12:25:12

Je to jenom dojem, všechny podobně velké přímovyzařující bedny mají prakticky shodný vyzařovací diagram, neexistuje žádný způsob, jak zařídit, aby hrály na basech dvakrát víc ani dozadu ani dopředu (to by se samozřejmě využíval, stačilo by dát basák místo přední na zadní stěnu :-).
Podle umístění bedny od kapely a stěny za ní se budou lišit polohy, kde se to vzadu sčítá, takže pomocí zpoždění signálu z beden to jde ovlivnit. A samozřejmě i tím dělicím kmitočtem, ekvalizací atd. se dá zvuk zkulturnit. Důležité ale je vědět, že nejde o žádný problém v bedně, nýbrž v prostoru kolem ní a umístění a nastavení aparátu.
Já už jsem tady dokonce lidem i točil bednou před mikrofonem o 360°, aby opravdu viděli, že se žádné basy dozadu nepřidají. Jen zmizí všechno ostatní, takže jsou víc slyšet.

H.M.

Peter Lachky
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 8
Registrován: sob 06. pro 2008 22:28:35

Re: RCF TT 25-A

Příspěvek od Peter Lachky » pát 10. říj 2014 12:41:46

lenže ked to tlačí do zadu,potom chytaju mikrofony spätnu väzbu

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: RCF TT 25-A

Příspěvek od blaha » pát 10. říj 2014 13:17:49

Kamil psal:
KamilV píše:Ano, TT25 to trochu dělají. Můžeš je ekvalizovat, pokud nemáš čím, tak nouzově buď použít SIDE/FLOOR COUPLING nebo zmáčknout vyšší děličku s ohledem / bez ohledu na to, jestli k tomu máš připojen SUB.
Je to jev, který mě kdysi dost trápil, pocitově se mi zdálo, že to fakt hraje dozadu. Pokud tě to na těch spodkách nahoukává, velmi tomu pomůže jemný delay, stačí pár ms a nahoukávání zmizelo i v problémových sálech... (samozřejmě to platilo na mém aparátu a jinde se to může o něco lišit)
Pak jak jsem koukal, máte ten apec trochu nevyvážený. Bedny, pult, mikrfon OK, ale proč k tomu proboha tolik kurvítek od Behringeru. Ty bych zrušil, mezi pult a bedny dal nějaký slušný DSP, kde se dá udělat jak ekvalizace, tak Delaye.

K tomu na zpěv nějakýho Lexicona.

Kompresor, předpokládám, že ho máte na zpěv, zvážit jestli je vůbec potřeba, a jestli funguje tak jak má, každopádně je to všeobecně věc, která při špatném nastavení vazbě pomáhá.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: RCF TT 25-A

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pát 10. říj 2014 13:26:08

Pochopitelně, ale já se ti snažím vysvětlit, že to "tlačení dozadu" není žádná výjimečná vlastnost právě TT25A, je to fyzika, která ŽÁDNÉ bedně podobné velikosti a konstrukce nedovolí hrát na basech jinak, než prakticky stejně všemi směry. Ona vůbec nehraje dozadu "dvakrát víc", to je naprosto nemožné, jen se to vzadu má od čeho odrazit a s čím sečíst/odečíst obvykle podstatně víc, než dopředu. Takže umístění beden, delay a EQ je skoro jediné, co s tím jde dělat. Jediné, čím k tomuto problému TT25A skutečně přispívá, je fakt, že hraje hodně moc i na těch basech a to i jako jeden kus, tedy zdroj zvuku o malém rozměru.

H.M.

Aha, tak jsem se na to vybavení taky podíval. Možná by bylo pro začátek nejlepší VŠECHNY ty Behringery z aparátu úplně vyřadit (tedy skutečně z nich vytahat kabely) a zkoušet to nastavit bez nich. Podle mých zkušeností to někdy dělá přímo zázraky.

Peter Lachky
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 8
Registrován: sob 06. pro 2008 22:28:35

Re: RCF TT 25-A

Příspěvek od Peter Lachky » stř 15. říj 2014 6:48:44

Ďakujem za odpovede

čo by ste doporučovali namiesto tých Behringerov?

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: RCF TT 25-A

Příspěvek od blaha » stř 15. říj 2014 8:20:02

A ty nečteš moje příspěvky.

- Behringery pryč.
- Mezi pult a bedny slušný DSP procesor (DBX 260, Rane RPM-26, Ashly, BSS, EV, Dynacord, atd.), napsáno o nich už tady toho bylo spousta.
- Časem mezi mix a DSP můžete doplnit ještě 2x31p EQ, ale alespoň trochu kvalitní (DBX 1231, 2231, BSS, LA Audio, Rane).
- Kompresor, pokud byl na zpěvy, zvážit jestli vůbec potřebujete, pak opět vybírat z osvědčených kousků (DBX, LA, atd.).
- Efekt, něco od Lexiconu, případně Yamahy, TC.

Všechno se tu už několikrát probíralo co se použit dá, co vůbec, co v jaké kategorii zvuku. Vy máte poměrně luxusní základ (TT, Wizard), takže je potřeba vybírat i adekvátní další komponenty řetězce. Výslednou kvalitu zvuku totiž dělá nejslabší článek a to jsou ve vašem případě ty Behringery, k nim je možná tak adekvátní aparát za čtvrtinu ceny toho vašeho.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Odpovědět

Zpět na „RCF“