Vyměnit ART312A ?

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Vyměnit ART312A ?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » čtv 07. kvě 2015 14:38:11

To je ale stále o dvacet tisíc víc, než ten Evox 8 a má to jen 10" suby, navíc pouze s 250W zesilovačem. Je to dost možná blíž Evoxu 5, který bych už já na toto nenabízel. Jestli máš dobrou poslechovou zkušenost s tím, co jsi psal nahoře, tak na tohle se z ní dá přenést jen něco, akustický výkon to v žádném případě nebude.

H.M.

Uživatelský avatar
Lukass

Re: Vyměnit ART312A ?

Příspěvek od Lukass » čtv 07. kvě 2015 15:39:55

Chtělo by to slyšet a porovnat. Jinak jsem Evoxu docela nakloněn.
Dalo by se to v Brně vyzkoušet? Případně dovést Elements a porovnat ?

EVOX je taky lineární systém tak jako Elements ?
Elements má výhodu v případném rozšiřování.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Vyměnit ART312A ?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » čtv 07. kvě 2015 16:30:48

Dohodni se přímo s pobočkou v Modřicích, Evoxy tam mají oba po jednom kuse na předvedení. Nevím co si představuješ pod termínem "lineární systém", ale to číslo znamená počet 2" přímovyzařující měničů v jednom tom reproduktorovém sloupku, princip funkce je stále stejný už od samého začátku, jde o vytvoření přibližně liniového zdroje z řady přibližně bodových. Ani RCF ani HK na tom nevymysleli nic, jen to také více či méně chytře aplikovali a pořídili si na to vhodné měniče. Rozšiřování vertikálním směrem velmi rychle narazí na praktické fyzické limity a rozšiřovat to horizontálně sice jde neomezeně, ale na rozdíl od marketingových odborníků z firmy Bose (která také podobný systém vyrábí) si nemyslím, že by to bylo pro zvučení kapely to pravé ořechové.

H.M.

Uživatelský avatar
Lukass

Re: Vyměnit ART312A ?

Příspěvek od Lukass » čtv 07. kvě 2015 17:38:40

Jo myslel jsem to tak.
Ok.

Ještě jsem viděl že RCF dělá nově EVOX 12, myslim že to má 8x 4" + 15" sub.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Vyměnit ART312A ?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » čtv 07. kvě 2015 18:05:56

Ty ještě nemáme a už bych to neřadil do té kategorie velmi snadno přemístitelných, nejde tam vložit satelit do subu a je to celkově větší a těžší.

H.M.

Odpovědět

Zpět na „RCF“