RCF 310A - porucha

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Kalkar
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 14. kvě 2015 22:09:14

RCF 310A - porucha

Příspěvek od Kalkar » čtv 14. kvě 2015 23:24:03

Zdravím,
prosím o pomoc, koupil jsem bazarovou RCF 310A a při odzkoušení doma jsem zjistil, že nehraje. Při zapnutí se rosvítí zelená dioda a červená dioda (červená po 2-3sec zhasne), lupne v reprácích (dle mého normální stav), nicméně po přivedení signálu nic nehraje. Z obou reproduktorů jde stabilní lehký šum - ať už signál přivádím, či nikoliv.
Máte nějakou radu co by s tím mohlo být? Díky moc za rady.

PS ...ještě je třeba dodat, že prodávající se k tomu postavil velmi dobře - bude-li to malá závada, tak pokud můžu mám to nechat opravit, pokud ne, tak mu to mám poslat a vrátí mi peníze.

Uživatelský avatar
KamilV
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1439
Registrován: pon 30. lis 2009 13:10:24
Bydliště: Olomouc

Re: RCF 310A - porucha

Příspěvek od KamilV » sob 16. kvě 2015 11:01:34

Nevím, co tě k tomu má kdo říct. "Pokud můžeš, nech to spravit". I kdyby tady někdo vyvěštil, co tomu je, stejně by sis to asi sám neopravoval, resp. to snad ani nestojí za to, při těch směšných cenách, které si dnes účtuje autorizovaný servis. Odkud jsi? Máš to daleko? Prodance už si svozy z poboček oficiálně nedělá, ale dá se s něma domluvit, že to vezme zásobovací auto se zbožím.

Jinak rozsvícení a zhasnutí diod je běžné a je tuším popsáno i v dokumentaci. Lupnutí při zapnutí je taky běžné, lupe teda spíš horna...
Lehký šum je u PA taky běžný, navíc může být ovlivněn nastavením gainu na bedně a příp. přepínačem MIC / LINE. Polohu ani jednoho jsi neuvedl.
Taky napiš z čeho signál přivádíš (MIC, MIX, přehrávač...) - ideálně i značku a typ a jak ho přivádíš (odkud odebíráš, kam přivádíš, jakým kabelem).

Taky bys měl vyloučit možnost, že signál nepřivádíš (špatný kabel, špatný přehrávač, hraje to na jiné bedně? svítí či bliká na tvé 310A kontrolka Signal?).

Odpovědět

Zpět na „RCF“