Jak hrají 2 x ART310 na každé straně?

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Jak hrají 2 x ART310 na každé straně?

Příspěvek od mkarr » úte 30. čer 2015 16:48:55

Můžete mi, kdo to máte vyzkoušené, říct, jak hrajou dvě ART310A na každé straně? Není to bedna s příliš širokým vyzařováním a občas potřebuju ozvučit prostor, který je spíš širší než delší a než koupím další pár, docela rád bych si poslech zkušenost někoho, kdo to takhle používá/používal. Nedavno jsem byl v klubu kde byly dvě 410 a zvuk byl mimo prostor přímo před pódiem úplně bez výšek. Dalo se to očekávat, ale bylo to dost nepříjemné. No a přesně tomu bych se chtěl vyhnout. Případně jestli se dají rozumě použít i všechny čtyři natočené dopředu v prostorech kde není šířka potřebná, jako teď byly tuším ART745 na DEMO.
Dík

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Jak hrají 2 x ART310 na každé straně?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » úte 30. čer 2015 17:37:38

Pokud dvě máš, tak si to můžeš docela dobře sám vyzkoušet, na to nejsou potřeba čtyři. V podstatě se hledá takový úhel mezi dvěma k sobě přitisknutými bednami, aby se zvuk při přecházení z jedné strany na druhou kolem středu minimálně měnil. Teoreticky by šly i posouvat od sebe, ale většinou je to jen horší. Další krok je pomocí EQ stáhnout případné hrby na středních a nižších kmitočtech, které takové zdvojení může vyprodukovat anebo zhoršit. Ovšem pokud něco šlo se 745, tak to vůbec nemusí jít s úplně jinak osazenou a dělenou bednou a co rozhodně nejde, je hrát dobře z většího počtu běžných slabších beden "rovně dopředu".

H.M.

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Jak hrají 2 x ART310 na každé straně?

Příspěvek od mkarr » úte 30. čer 2015 17:58:09

V tom případě moje otázka zní, jestli je lepší smířit se se slabším zvukem a výhodou méně zdrojů zvuku, nebo mít dvakrát takovou plochu měničů a nějaký výkon za cenu možných nežádoucích interferencí mezi nimi. Jo můžu si to ozkoušet i se dvěma a taky jsem to zkoušel, jen nevím jestli to při čtyřech nebude výrazně horší. Taky jsou určitě žánry, které by na takovou nedokonalost trpěly víc než jiné. To jsem myslel těmi zkušenostmi. Ta zmínka o ART745 byla pro názornost. ne že bych chtěl ty bedny srovnávat.
Dvě 310A přilepené k sobě rovně dopředu hrály poměrně obstojně, respektive o dost líp, než postavené každá na jiné straně pódia rovně. Bohužel to "rovně" bylo pouze v kulturáku, kde byla hromada odrazů.
Venku jsem je zkoušel asi v ůhlu 60° jiné úhly jsem zatím nezkoušel. Přechod z jedné bedny na druhou byl slyšet, ale když bych se na to nesoustředil, nic rušivého to nebylo. Otázka je, co by dělaly čtyři po párech. Je mi jasné že k tomu nejsou určené, ale jako koníčkář dělám co můžu. Banán z nich stavět nehodlám.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Jak hrají 2 x ART310 na každé straně?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » úte 30. čer 2015 18:42:48

Bude to horší a s čím se kdo smíří je vyloženě individuální záležitost. Každopádně se to zkouší v krocích tak po 5-10°, ne nula anebo 60°. Já osobně bych potřebu hrát asi tak silně, jako 4xART310-A na stranu řešil už jinými bednami. Naopak jestli bude "mono" z jednoho páru anebo stereo ze dvou párů (levého a pravého) je víceméně jedno, protože ty další dvě bedny pak nehrajou totéž a z téměř jednoho místa, tedy nevzniká mezi nimi ten "šev uprostřed".

H.M.

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Jak hrají 2 x ART310 na každé straně?

Příspěvek od mkarr » úte 30. čer 2015 19:12:30

Těch šedesát byla především potřeba zvučit z jednoho místa širší záběr a ne že bych si jen tak testoval. Proto taky nedošlo na nějaké polohování a poslouchání co je lepší. Bohužel se mi nějak ne a ne sejít v jeden čas věci jako fotbalové hřiště s elektrikou kde nebudu nikomu vadit, a čas pro testování. Jasně, je to můj boj, jen doufám v nějaké postřehy z praxe od lidí, co už to zkoušeli přede mnou. To co zvučím ale bývá většinou spíš mono, i když z levé a pravé bedny. Jasně, mám tam trochu rozvážené muzikanty co stojí vlevo a v pravo, ale nepoužívám stereo reverb ani nic jiného, takže mi z toho leze téměř identický signál z obou stran. Proto ten zájem, co budou dělat čtyři. No řeba se ozve někdo s tím, že tak hraje/hrál a já pak budu mít lepší představu o smyslu takového kombinování. Každopádně děkuju za názor a nasměrování.

Odpovědět

Zpět na „RCF“