Art 310 Mk1 vs. Mk2 vs. Mk3 - Rozdíly?

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Havlis
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 190
Registrován: pon 14. zář 2015 16:08:33

Art 310 Mk1 vs. Mk2 vs. Mk3 - Rozdíly?

Příspěvek od Havlis » ned 29. led 2017 14:12:24

Zdravím, koupil jsem přes bazar velmi výhodně art310, prodejce ji inzeroval jako mk3, dva roky starou. Když přišla, tak koukám - modré logo, vzadu vstup jenom XLR, žádné žebrování, žádný přepínač režimů - to bude asi nějaká starší verze. Cena byla dobrá, takže mi to ani nevadí, ale zajímalo by mě, jaké jsou rozdíly a vaše zkušenosti. Jestli třeba starší verze hraje víc/míň/lépe/hůř/stejně?
Co jsem vyčetl, tak se mírně liší osazení (10" v prní verzi má 2,5" cívku, mk3 už jenom 2"), v původní verzi by to mělo být v neodymu, v novější ve feritu? Jestli jsem to dobře pochopil, tak starší verze má zesilovač v jiné třídě (spodky Hčko, driver AB) a nemá žádné dsp, zatímco novější verze má digitální zesilovač, trochu větší výkon a zvukově je upravená právě DSPčkem?

mě by zajimaly hlavně praktické zkušenosti, jestli máte někdo zkušenost s obojím. Mk3 má třeba výhodu v kontektorech jak XLR, tak TRS, takže je to maličko unverzálnější (i když dorobit si správnej kabel není žádnej problém)

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Art 310 Mk1 vs. Mk2 vs. Mk3 - Rozdíly?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pon 30. led 2017 0:36:29

Mně se zdá, že zrovna tuhle bednu se v RCF snaží "neměnit když je od začátku dobrá" a i když je v ní už dneska kdeco jinak, tak hraje stále dost podobně. Možná je tam znát určitý posuv od kvantity ke kvalitě co se týká zvuku a "od HW k SW" co se týká ostatního, tedy lepší využití materiálu. Rozdíly mezi jednotlivými provedeními se samozřejmě musí zvýraznit při jejich kombinacích, speciálně pro stereo bych se snažil mít vždy ty samé. Na našich měřeních je docela dobře vidět, odkdy tam naskakuje cca 1-1,5ms latence, z které se dá na odchod od analogu usuzovat, jinak jsou až překvapivě podobná dokonce i pasivnímu provedení. Doporučuji porovnat například s tím, jak vypadá ART732-A nebo novější aktivky Mackie, to si s ŽÁDNÝM pasivem nebo analogem nelze splést ani náhodou.

H.M.

Odpovědět

Zpět na „RCF“