RCF TT25-A vs RCF 4PRO 4001-A

  • Reklama
  • DEMO 15
Rene12
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 17
Registrován: sob 18. lis 2017 21:39:16

RCF TT25-A vs RCF 4PRO 4001-A

Příspěvek od Rene12 » ned 19. lis 2017 4:43:11

Zdravím všechny, nejsem profesionál, ale chtěl bych se podělit, o zkušenost a poslech reproboxů RCF TT25-A . Tyto bedny nevlastním, ale při prodeji reproboxu RCF 312A, jsem se seznámil s pánem, co vlastní 2x RCF TT25-A, dále má 2x Subwoofer TTS28-A a další TTserii, na ty RCF TT25-A jsem četl samou chválu na fórech, tak mi to nedalo a chtěl jsem ty bedny slyšet a porovnat zvukový rozdíl, mezi 2x RCF 322A, 1x RCF 4PRO 4001-A, pro informaci, tento pán, věk je 60 let, je starosta a zároveň má kapelu, nechci ho tady jmenovat, ale souhlasil, abych napsal tuto recenzi, na zkoušku jsem si vzal starý analogový mixážní pult,cd přehrávač Pioneer a originální dobře namástrované cd, hudba UB40 , AC/DC, mix a cd přehrávač stáří, asi tak 12 let, žádná Čína. Byl jsem zvědavý, na výkon 1500 W RMS a 136 dB , jak uvádí výrobce a sliboval jsem si od toho hodně, dobrý zvuk, když se ta bedna dříve prodávala nová , průměr ceny od 57000Kč. až 67000Kč. Po zapojení RCF TT25-A a přehrání skladby, jsem byl zklamán, jak výkonem tak reprodukcí, přítomen zkoušky byl samozřejmě i majitel těchto reproboxu, poté chtěl abych bednu zapojil samostatně a porovnal jí s RCF 322A, zvuk byl jasnější, jak na středech tak na výškách a dobrá srozumitelnost a otevřenost , u RCF TT25-A, byl zvuk uzavřený jak pod, pokličkou, neříkám, že to bylo až tak špatné, ale rozdíl tam byl a pán byl sám překvapen, a hlavně šlo taky o cenu, když RCF 322A stála dřív kolem 23000Kč. RCF TT25-A pomalu trojnásobek ceny, ale největší překvapení přišlo, porovnání 1x RCF 4PRO 4001-A a RCF TT25-A, po připojení RCF 4PRO 4001-A, bylo rozhodnuto, pěkný nezkreslený čistý zvuk a pěkné basy, hned jsem mu sdělil, že ty RCF TT25- A, je proti těm RCF 4PRO 4001-A, pěkný krám, pán souhlasil a povídal, když by to věděl, tak by si je pořídil a prodal ty RCF TT25-A, ale ty už se nevyrábí a váha RCF 4PRO 4001-A je asi 48Kg. Ta bedna je sice těžká, ale ten zvuk je pěkný, váha RCF TT25-A je 27Kg. Při zkoušce byl na RCF TT25-A zapnut knoflík na 90Hz, ani to nepomohlo, na zvuku na basech, ta RCF 4PRO 4001-A, jí s přehledem přehrála i na basech i výkonem a to výrobce píše výkon 800 W RMS a 130dB , tak kde má ta RCF TT25-A výkon těch 1500 W, když jí přehraje stará bedna, pomalu s polovičním výkonem. Pán byl zklamán, protože i ten reprobox RCF 4PRO 4001-A, byl asi tak o 26000Kč. levnější než RCF TT25-A. Chtěl jsem jen říct, že pán taky začínal na pasivních bednách a zesilovač výhybka atd. Jako každý, ale hrálo to špatně ,tak si koupil aktivní reproboxy, různé značky a skončil na serii RCF TT, první verze, tak můj názor je, porovnat reproboxy na místě, na živo to slyšet a ne podle papíru výrobce a pak udělat závěr, zkoušku bych doporučil na louce, na volném prostranství, tam se ukáže pravda, výkonu a dostřelu bedny. Já mam rád staré reproboxy od RCF, kde jsou analogové zesilovače.Digitální není taková jistota, problém s opravou,výměna celého modulu, náchylné na přepětí atd.Jen dodám, že se to RCF TT25-A, už tady řešilo a porovnávalo s Yamaha DSR115, ale
názor je, to slyšet živě a porovnat obě bedny a ne podle datasheetu a diskuze. Jen dodám, že ty staré RCF 4PRO 4001-A a RCF 4PRO 6001-A jsou povedené a zahraje to i někde bez subwooferu.
Údajně, se na staré RCF 4PRO podílel Jiří Krampera (KV2Audio), ale to nemam potvrzené, když v RCF byl asi do roku 1998, možná 2000.Pánovi jsem zapojil 1x RCF 4PRO 4001-A + 2x pomalu 20let staré RCF 800AS , výkon jednoho basu 400 W RMS, hrálo to pěkně a tlačilo, pán byl překvapen. Je možné, když bude čas a rozumná vzdálenost, porovnat takto reproboxy, i mixážní pulty,na těch analogových bednách od RCF se ukáže i kvalita mixu.Měl jsem možnost porovnat, údajně kvalitně vyrobený 2x subwoofer, osazený 18 B&C 2x 700 W RMS 8/ohm + 2x dvoupásmové satelity, hnané zesilovačem QSC RMX1850HD, zvuk a basy o ničem, nekvalitní projev celé sestavy, žádný výkon a nepomohl tomu ani tak kvalitní zesilovač, jen sem chtěl říct, že doma spráskat bednu a myslet si, že to bude lépe hrát, je velký omyl, udělat dobrý kvalitní processing bedny, to je umění. Jen dodám, že basový reproduktor u RCF TT25-A pracuje ve 4/ohm.

Otas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 535
Registrován: ned 06. lis 2011 15:59:02
Bydliště: Bílina

Re: RCF TT25-A vs RCF 4PRO 4001-A

Příspěvek od Otas » ned 19. lis 2017 10:57:23

Mno, i Hubert blahé paměti měl výhrady proti zvuku RCF poslední generace. Tedy s dovětky III nebo IV, když se člověk podívá na jejich charky, pak se ani nediví.
TT25 je vyhlášené slabší intenzitou na 1 - 3 kHz, což naopak pro disco nemusí vadit.
I v 4PRO4001 je 4 ohmový basák. Je fakt, že driver v 4001A vypadá, že hraje slušně i nad 20 kHz (viz měření na Prodancích) a charka je skutečně velmi vyrovnaná.
ART322A má jakési zdůraznění tuším kolem 6 kHz, což na reprodukované namasterované nahrávce může znít brilantně, zato to u live nejspíš zdůrazní sykavky z mikrofonů.
To jsou věci, které bez toho, že bych měl přímé srovnání, dokáži i jako amatér vyčíst z kmitočtových charakteristik (tedy "charek", jak užívám výše).
Vše lze asi upravit - ekvalizovat. Je otázka, jak se to bude chovat potom.
Samozřejmě, přímé srovnání je skvělé (z měření nevyčtu Xmax u basáků, ani chování zesilovačů). Bohužel schází ještě údaj o spolehlivosti, ten by se také hodil.
Díky za informaci, kéž by podobných srovnání bylo k dispozici více. Smutné je, že nové věci to zde nějak nevyhrávají...

Život je plný kompromisů, mám EAW NT59 (digit. zes, procesor..), hraje dosti slušně, ale když chci slyšet velmi kvalitní zvuk výšek a středů, používám Megaton NDM152 a starý mosfet zesilovač...

Rene12
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 17
Registrován: sob 18. lis 2017 21:39:16

Re: RCF TT25-A vs RCF 4PRO 4001-A

Příspěvek od Rene12 » pon 20. lis 2017 1:38:47

Zdravím, Megaton je dobrý reprobox, to RCF TT25-A nemá ani držák nahoře, jen po stranách, tak se asi šetřilo, známý má reproboxy DB TECHNOLOGIES DVX D15 HP a ta ten držák má a váha je lehce přes 30Kg. O proti RCF TT25-A, která má 27Kg. Ten reprobox DB TECHNOLOGIES DVX D15 HP, jsem slyšel, je to asi 2 roky a nehrála špatně, ani bych se nedivil, když by hrála lépe, než RCF TT25-A, jedno je jisté, dobrý reprobox by měl zahrát tak dobře a přirozeně, aby to bylo jak podání živého výstupu, škoda,že u pána nebyl čas vyzkoušet obě bedny RCF TT25-A a vyzkoušet proti jedné RCF 4PRO 4001-A, ale sám povídal, že ta bedna zahrála nejlépe ze všeho dohromady, co se tam zkoušelo. To 3-pásmový RCF 4PRO 4001-A, nemá chybu, všechno je tam slyšet, všechny nástroje a zvuky, nic se nikam neschová, proti dvoupásmovému reproboxu , tak bych vřele doporučil i pro kapelu, vše to přirozeně zahraje, zkoušeno na dechovce ,country,rock,pop,metal, atd. Nemá to chybu a co potom řada RCF 4PRO6001A, to musí být slušný nářez. Pouze lidské ucho, rozhodne co je lepší a ne čísla na papíře výrobce a prodejce. Tu zkoušku reproboxu, co provádím na louce, provádí i Jiří Krampera (KV2Audio), ale to je jiná liga. Kvalita RCF byla tak před 20 lety, kdy byl pouze analogový zesilovač, do doby, než nastoupil digitální zesilovač a na aktivních reproboxech, které mají nápis pouze ART, jako příklad, uvedu rozebrání vlastních reproboxu, řady RCF ART 322A, 325A, mě čekal poctivý litý koš a magnet + poctivý 2 palcový driver s žebrovaným chladičem, modul zesilovače kompletně oplechován a uzavřen, poslední poctivá práce, dále sem měl rozebrané řady RCF 310A, 312, 315, po rozebrání, tu čekal u všech těchto řad, plechový koš, v případě RCF 310A neodym a u 312, 315, magnet na koši, ale to podstatné je, že ani jeden modul těchto řad, nebyl oplechován a dráty a vše na volno. Díky tomu, dochází k vibracím, při reprodukci hudby a muže nastat porucha na základní desce,povolování spojů atd. Toto mi potvrdil i pán, co ty řady opravoval. Pána opraváře jsem se zeptal, jestli někdy opravoval moduly řady RCF 4PRO, sdělil, že na opravu to nikdy neměl, největší opravy má na digitálních modulech a to včetně značky JBL, která se tam dost často, na opravu objevuje, že moduly obsahují nekvalitní Čínské součástky, tu nemusím ani představovat. Ty staré moduly RCF řady ART mi potvrdil, že tu bylo použito, opravdu kvalitní osazení součástek, které se dá v případě poruchy, lehce opravit ,nebo vyměnit, pánovi je přes 60 let, tak v opravách není žádný začátečník. Váha dnešních reproboxu je sice malá ale, vykoupená nekvalitní produkcí hudby a celkové životnosti součástek, to se raději nadřu a potáhnu těžké bedny, kde bude dobrá produkce hudby.

Uživatelský avatar
zelatina
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: pon 15. srp 2011 1:37:05
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: RCF TT25-A vs RCF 4PRO 4001-A

Příspěvek od zelatina » pon 20. lis 2017 9:52:12

ak ste počas testu zapli na TT25-A tlačítko "90Hz", tak sa ani nie je treba čudovať, že to nebasovalo :lol: =D>
....a fakt nechápem porovnávanie veľkej 3-pásmovej bedne s malým 2 pásmom :?:

Rene12
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 17
Registrován: sob 18. lis 2017 21:39:16

Re: RCF TT25-A vs RCF 4PRO 4001-A

Příspěvek od Rene12 » pon 20. lis 2017 19:53:53

Zdravím, téma RCF TT25-A bych uzavřel, to tlačítko 90Hz, bylo zapnuté i vypnuté, i v klidovém stavu reproboxu, než se do toho pustil signál, žádný markantní rozdíl se nekonal, i ta RCF 322A zněla na ucho lépe a příjemně a to je 12 reprobox, i bas tam byl znát, navíc má možnost 3 nastavitelných presetů, možnost to ovládat, dálkovým ovladačem před reproboxem, to ta RCF TT25-A nemá a lepší 2 palcový driver, který se dříve prodával, za cenu 10000Kč.Tady se zkoumal, poměr cena kvalita a výkon, když se na fórech ta RCF TT25-A, tak vychvalovala, jak zní sterilně čistě atd. A hlavně jsem zaznamenal, že se těch RCF TT25-A, začali pomalu, ale jistě, lidi zbavovat a dávají to na bazar, i za cenu 1 kusu 30000Kč. Když by ta bedna byla tak dobrá a dobře hrála, tak si to každý nechá, ten kdo vlastní RCF 4PRO sérii, včetně basových reproboxů, tak ví co má za kvalitu a proto se taky nikde na bazarech neobjevuje a když velkou náhodou se tam objeví, tak důvod prodeje, je většinou váha a rozměry té bedny a pak si jde koupit menší reprobox, s poloviční váhou a napsaným výkonem, větší než na staré těžké bedně a myslí si, že to bude lépe hrát, ale to se netýká jen případu RCF TT25-A, ale všech značek aktivních satelitů a směšné nápisy 1000-1500 W RMS , taky sem jel natěšený 140 km, na výkon 2 × 1500 W RMS a ještě před zapojením, sem majiteli RCF TT25-A říkal, že až to pustíme, spadne celý barák a nic takového se nekonalo, ani pořádná masáž na tělo, u 1 kusu RCF 4PRO 4001-A , sem na těle pocítil i jen hlas , ten akustický tlak, ani sem tam nemusel pouštět žádné disco, stačil zpěv, ale to muže poznat jen ten, kdo vlastní RCF 4PRO sérii .

Uživatelský avatar
zelatina
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: pon 15. srp 2011 1:37:05
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: RCF TT25-A vs RCF 4PRO 4001-A

Příspěvek od zelatina » pon 20. lis 2017 20:00:15

Stále tvrdím...porovnávate dvojpásmo s 2x tak veľkým trojpásmom...
TT sérií sa ľudia zbavujú asi hlavne kvôli zosilovačom, ktoré začínajú pomaly odchádzať a je ich docela ťažké opraviť. Nákupná cena takého modulu je riadna palba.

Môžem inak spomenúť napríklad môj prípad, máme D.A.S. Compact 115, trojpásmo s 133dB SPLmax a dokúpili sme teraz TT25-CXA, ktoré majú písané tuším SPLmax 134dB a hrá to fakt porovnateľne, povedal by som, že tie nové TT25 aj omnoho lepšie, keďže je to koax. Výkonovo cca rovnako, už ich nosím bežne na akcie, kde som nosil jeden ten D.A.S. na stranu.

Uživatelský avatar
Zvukařík

Re: RCF TT25-A vs RCF 4PRO 4001-A

Příspěvek od Zvukařík » pon 20. lis 2017 21:26:35

Rene12 můžu Vás poprosit o odkaz na ty inzeráty s RCF TT25? Rád bych je pořídil. Děkuji

Rene12
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 17
Registrován: sob 18. lis 2017 21:39:16

Re: RCF TT25-A vs RCF 4PRO 4001-A

Příspěvek od Rene12 » pon 20. lis 2017 22:41:05

Odkaz nepošlu, inzerát byl vymazán, prodávalo se to na portálech, HudebníBazar.cz, Bazoš.cz, je to asi 14 dní, další 3 týdny, sám sem si to ukládal.Poslední inzerát, je aktuálně na midi.cz, Inzerát byl podán 17.11.2017. Odkaz http://www.midi.cz/inzerat/188193/tta-25a/ Další odkaz https://hudebnibazar.cz/tt-25a/ID135787/ , když to bude prodané, tak jedinou věc, kterou mohu pro Vás udělat, tak budu kontaktovat toho pána, u kterého jsem RCF TT25-A zkoušel, má je jako nové, co vím jistě, tak když by mohl koupit ty RCF 4PRO 4001-A, tak je prodá okamžitě.
Naposledy upravil(a) Rene12 dne pon 20. lis 2017 23:27:57, celkem upraveno 1 x.

Rene12
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 17
Registrován: sob 18. lis 2017 21:39:16

Re: RCF TT25-A vs RCF 4PRO 4001-A

Příspěvek od Rene12 » pon 20. lis 2017 22:55:58

zelatina píše:Stále tvrdím...porovnávate dvojpásmo s 2x tak veľkým trojpásmom...
TT sérií sa ľudia zbavujú asi hlavne kvôli zosilovačom, ktoré začínajú pomaly odchádzať a je ich docela ťažké opraviť. Nákupná cena takého modulu je riadna palba.

Môžem inak spomenúť napríklad môj prípad, máme D.A.S. Compact 115, trojpásmo s 133dB SPLmax a dokúpili sme teraz TT25-CXA, ktoré majú písané tuším SPLmax 134dB a hrá to fakt porovnateľne, povedal by som, že tie nové TT25 aj omnoho lepšie, keďže je to koax. Výkonovo cca rovnako, už ich nosím bežne na akcie, kde som nosil jeden ten D.A.S. na stranu.

No já sem rád, že všechno co vlastním od RCF a QSC , je analogové a hlavně nikdy žádná porucha, vše co je digitální nesmí do baráku, u digitální bedny , taková jistota nikdy nebude.

Uživatelský avatar
Lojza K.

Re: RCF TT25-A vs RCF 4PRO 4001-A

Příspěvek od Lojza K. » úte 21. lis 2017 7:30:05

Dost chápu tvou fobii z digitálů. My ji měli také. A co spínané zdroje v zesilovačích? Ty jste neslyšeli ?:D
Neslyšeli jste, že driver s větší cívkou nehraje výšky v poslední oktávě? Skupinové zpoždění dole nevadí? A co takhle zajít k pořádnému hifistovi :D Poslechnout si zdůrazněné detaily :D

Rene12
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 17
Registrován: sob 18. lis 2017 21:39:16

Re: RCF TT25-A vs RCF 4PRO 4001-A

Příspěvek od Rene12 » sob 25. lis 2017 20:33:47

Zdravím, přidávám odkaz, pro případné zájemce na reproboxy RCF TT25-A, cena za 1kus 29000Kč. https://hudba.bazos.cz/inzerat/82472165/RCF-TT25-A.php
Zároveň, dávám odkaz, na test 1x RCF 4PRO 4001-A + 2x Subwoofer RCF ART 800AS, zapojeno na elektrocentrálu, která byla umístěna za autem, RCF 4PRO 4001-A, stáří přes 12let, RCF ART 800AS, stáří přes 19 let, doporučuji si třeba poslechnout, na aktivních reproduktorech, například u počítače. Bohužel při chvátání, sem zapomněl kabel k cd přehrávači, obě skladby ve formátu MP3 , hráno přes počítač, tak ošizeno o kvalitu, nahráno ne moc kvalitním telefonem, ale myslím, že na hospodské hraní to stačit bude :-)

https://www.youtube.com/watch?v=pYcnt2mdad0

https://www.youtube.com/watch?v=Jyt-qv5U2Sc

Rene12
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 17
Registrován: sob 18. lis 2017 21:39:16

QSC KW152 + QSC KW181

Příspěvek od Rene12 » sob 25. lis 2017 22:21:02

Zdravím, našel sem náhodou toto video, odkaz https://www.youtube.com/watch?v=hSf1u5ZhFuU
Cena této se stavy, je přes 70000Kč. Jestli všechno vyrobené v dnešní době tak hraje, tak sem rád, za to co mám :-)

Havlis
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 190
Registrován: pon 14. zář 2015 16:08:33

Re: RCF TT25-A vs RCF 4PRO 4001-A

Příspěvek od Havlis » ned 26. lis 2017 11:59:08

Jo. Pač nejlepší způsob, jak posoudit zvuk nějakých repro je poslech videa na youtube nahranýho prostřednictvím interního mikrofonu.

Robert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 448
Registrován: sob 28. úno 2015 10:08:18

Re: RCF TT25-A vs RCF 4PRO 4001-A

Příspěvek od Robert » pon 27. lis 2017 19:44:53

Také bych nebral zvuk nahraný nějakým telefonem za bernou minci. Ono zkreslení na basech vychází z toho, že asi daný typ telefonu neumí zpracovat větší akustické tlaky. Jen pro zajímavost, narazil jsem při brouzdání na tenhle inzerát https://hudba.bazos.cz/inzerat/82560768 ... F-4001.php . Nicméně se mi zdá cena vyšší než běžná, je to přeci jen staršího data výroby a pokud by to potřebovalo servis, nemusí se jednat o stokoruny.

Rene12
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 17
Registrován: sob 18. lis 2017 21:39:16

Re: RCF TT25-A vs RCF 4PRO 4001-A

Příspěvek od Rene12 » stř 29. lis 2017 12:56:31

Zdravím Roberte,už sem tu psal, že není problém osobně porovnat RCF 4PRO 4001-A, proti jiné aktivní bedně, kde se píšou výkony 1000,1500, atd. A pak by každý koukal, co je poctivých 800W RMS. O inzerátu vím, v prodeji už je pouze 1 kus. Opravy bych se nebál, kolega tyto bedny prodával, před 7 lety , do nějakého disco klubu v Praze a zatím bez jediného problému .

Odpovědět

Zpět na „RCF“