fadery na dmx

  • Reklama
  • DEMO 15
PNCibiku
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 27
Registrován: pon 23. úno 2015 23:13:11

fadery na dmx

Příspěvek od PNCibiku » úte 19. črc 2016 21:02:57

Ahojte... viete mi poradit kde sa daju kupit fadery do dmx controlleru??? Je to standardny dmx pultik eurolite...googlul som, prezeral fora ale nenasiel nic vhodne...

Dakujem

Uživatelský avatar
Tomáš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 840
Registrován: ned 05. črc 2009 8:23:27
Bydliště: Považská Bystrica

Re: fadery na dmx

Příspěvek od Tomáš » úte 19. črc 2016 21:25:33

ja som ich kupoval cez HDTSK.sk ale po mailovej komunikacii (aj myslim, ze raz mi jeden dodali zly...)
a kedze pises eurolite, tak to by som sa na nich obratil, ked tu znacku doazaju ku nam,
a na webe nemaju tie potenciometre, tak najlepsie s nimi nejak komunikovat...

(okrem aliexpressu by si ich mozno kupil aj v inych elektrach..., ale mam pocit ze v HDT ma vysli lacnejsie o cosi ako tom aliexpresse )
A potom su nejake este thomanne ale tam su rozne, lebo pravda do niektorych pulto inych znaciek (aj ked podobnych hentim) su trochu ine...

(dufam ze sa to tu neberie ako reklama...)

PNCibiku
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 27
Registrován: pon 23. úno 2015 23:13:11

Re: fadery na dmx

Příspěvek od PNCibiku » úte 19. črc 2016 21:47:34

Super dik...a co to asi tak stalo?

Uživatelský avatar
Tomáš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 840
Registrován: ned 05. črc 2009 8:23:27
Bydliště: Považská Bystrica

Re: fadery na dmx

Příspěvek od Tomáš » úte 19. črc 2016 21:52:15

myslim, ze okolo 2,50 az 3 eur za kus bez tych plastovych klobucikov,
kdesi by som aj vyhrabal fakturu... ;)
a bez postovneho, lebo som otravoval brata aby mi po to zasiel, kedze bol v BA...

Uživatelský avatar
Tomáš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 840
Registrován: ned 05. črc 2009 8:23:27
Bydliště: Považská Bystrica

Re: fadery na dmx

Příspěvek od Tomáš » stř 20. črc 2016 8:14:19

reku tak ma napadlo, ze ci ozaj potrebujes nove, ci si len neobjavil, ze treba s nimi spravit urcite pohyby kym pekne reaguju... (co ma bit schvalne vlastnot niektorych pultov, ale akosi som to este v manualoch neobjavil)

PNCibiku
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 27
Registrován: pon 23. úno 2015 23:13:11

Re: fadery na dmx

Příspěvek od PNCibiku » stř 20. črc 2016 8:30:45

Od jedneho znameho sa mi dostal tento pult pod ruku... ze on stym nejde nic robit... niektore fadery proste skacu z hodnot 20 na 110 alebo tak... takze ho chcem rozobrat... precistit tie fadery pripade vystriekat... uvidim... len som chcel vediet ze v pripade ze by som cchel menit fadery co to stoji... za 3€/kus nieje vela a teda par ich vymenit je v pohode... uvidim ked to budem mat pod nozom...:)

Uživatelský avatar
Tomáš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 840
Registrován: ned 05. črc 2009 8:23:27
Bydliště: Považská Bystrica

Re: fadery na dmx

Příspěvek od Tomáš » stř 20. črc 2016 8:44:46

ok, ja som si spomenul na to, ze ked chilu stoji alebo sa zapne, treba vyst s faderom na max. a potom zacne reagovat svetlo, alebo niekedy ani nie na max ale napr. v strede treba s tim tak akoze miknut do opacnej strany ako potrebujem...
No asi riesis iny problem, tak uvidis ci bude stacit precistit.

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: fadery na dmx

Příspěvek od PeBe » stř 20. črc 2016 9:19:52

Do podobného pultíku se mi jednou vych.al kocour a fadery se chovaly úplně stejně. Pomohlo vyčistění (Loctite 7063) a promáznutí drah olejem na šicí stroje. Pokud se nezadaří, bude na potenciometru zcela jistě napsaná jeho hodnota a tento pak lze objednat, za méně peněz, než od výrobce, prakticky kdekoliv.
Třeba zde:
http://www.tme.eu/cz/katalog/#id_catego ... _order=ASC
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

PNCibiku
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 27
Registrován: pon 23. úno 2015 23:13:11

Re: fadery na dmx

Příspěvek od PNCibiku » stř 20. črc 2016 10:07:44

No volal som do tej firmy HDT SK... skladom fadery nemaju ale dodacia doba by bola 1 tyzden a cena za kus 3,27e co nieje strasne... ale ked ho budem mat rozobraty urcite pozriem aj tu stranku TME.

Uživatelský avatar
Tomáš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 840
Registrován: ned 05. črc 2009 8:23:27
Bydliště: Považská Bystrica

Re: fadery na dmx

Příspěvek od Tomáš » stř 20. črc 2016 14:47:33

mam pocit ze su to ALPHA 100 s nej. ozn A101 alebo podobne... ale teraz som si neni isty...
a mam pocit ze tie v thomanne boli podobne...

Ked sme tu pri tych potenciometroch, neviete niekto nahodou ake su presne typi v zvuk. mixpulte Behringer MX1832 (ak sa nemylim...) - tie dbva na hlavnom vystupe (master) (nejak sa neviem dockat kym mi to chalan posunie na zistenie a opravu...)
Dakujem.

Uživatelský avatar
Petr Z.

Re: fadery na dmx

Příspěvek od Petr Z. » čtv 21. črc 2016 11:39:54

Nedávno jsem opravoval jeden takový minipultík Eurolite po pivní havárii. Potenciometry stačilo vyčistit - divte se, teplou destilkou. Ale musel jsem měnit úplně všechny mikrospínače a několik dalších součástek. Mikrospínačům se to pívo vsáklo pod planžety a bylo po nich. Mikrospínače všech délek byly za pár drobných v GME a možná tam budou i tahové potenciometry.

Uživatelský avatar
Tomáš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 840
Registrován: ned 05. črc 2009 8:23:27
Bydliště: Považská Bystrica

Re: fadery na dmx

Příspěvek od Tomáš » čtv 21. črc 2016 15:19:54

o tych tahovych by som pochyboval ci ich tam maju,
Ale tak dali ste mi chrobaka do hlavy ze by som skusil po tom cisteni inym sprejom skusit este precistit tie stare vymontovane tou destilkou ;) ale asi ich mam vydrate a to nepomoze ;)

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: fadery na dmx

Příspěvek od PeBe » pát 22. črc 2016 8:00:45

Proč by tam neměli mít obyčejné tahové potenciometry? On si Eurolite nevyrábí po vzoru ruských výrobců součástky zcela nekompatibilní s čímkoliv na světě, on pro své výrobky nakupuje naprostý standard.
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Uživatelský avatar
Tomáš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 840
Registrován: ned 05. črc 2009 8:23:27
Bydliště: Považská Bystrica

Re: fadery na dmx

Příspěvek od Tomáš » pát 22. črc 2016 8:28:18

lebo mam pocit ze som ich tam kedysi nenasiel v eshope
a asi som zas doplietol ozn. Alpha a Alps, neviem.

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: fadery na dmx

Příspěvek od PeBe » pát 22. črc 2016 8:41:21

Pro výběr vhodné náhrady je mi jedno, jestli se jmenuje potenciometr Alpa, nebo Tatra ;-). Zajímají mě rozměry (především rozteče vývodů), ohmická hodnota a průběh (zde nejspíš lineární) a mechanické provedení. Troufám si tak tvrdit, že vyhoví nabídka jakéhokoliv E-shopu. Namátkou jsem zmínil TME, kde rád nakupuji, protože jsou rychlí, mají obrovskou nabídku a dá se tam platit přes PayPal.
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Odpovědět

Zpět na „Světelné pulty, kontrolery, DMX...“