QLC+ a barevná hudba?

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Scully
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 23
Registrován: pon 15. kvě 2017 10:45:56

QLC+ a barevná hudba?

Příspěvek od Scully » stř 30. srp 2017 15:08:46

Zdravím všechny, měl bych dotaz do pléna. Zkouším vytvořit pro hudební produkce malý světelný park, který by se řídil intenzitou frekvenčních částí hudby. Tedy klasická barevná hudba, která se dnes asi vůbec nepoužívá. Podařilo se mi na Raspberry 3 a QLC+ toto po delším výzkumu a testování docela obstojně zprovoznit.
A nyní můj dotaz: Napadla mě myšlenka, že by spouštění jednotlivých světel bylo řízené nezávislými kanály. Na Raspberry bych potřeboval externí zvukovou kartu USB, která by se uměla tvářit jako více zvukových zařízení. Měla by třeba 4 vstupy a systém by viděl 4 zvukovky. Výsledek by měl být třeba takový, že záklaďák u bicích by byl v jednom kanálu, kytara v druhém atd. Možná existuje i jednodušší řešení, budu rád za každý podnět. Základ je Raspberry a QLC+ (neznám levnější a rozumnější software :)). Řešení by také mohly být 4 nezávislé zvukovky.
Díky za každou radu a připomínku.

vlproduction
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: stř 31. led 2018 15:27:23

Re: QLC+ a barevná hudba?

Příspěvek od vlproduction » stř 31. led 2018 16:38:00

Ale v QL+ to jde. Máš k dispozici několik univers. U kazde pustis co potrebujes. Posles to do treba 4 usb zvukovek (1ks cca 200,-) me to funguje. Vystup mam pak primo mix pultu ze samostatnych aux. UI24. Zvukovky Avagon. Jen nikdy nevim jak je zaradi vin do comů.

Odpovědět

Zpět na „Světelné pulty, kontrolery, DMX...“