jak to funguje?

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Gio65

jak to funguje?

Příspěvek od Gio65 » čtv 11. dub 2024 20:23:22

Ahoj všem, můžete mi, prosím, nějak pomoci a popsat, co vše budu potřebovat na následující?
Chci osvětlit malé pódium cca 7x3 m ze vzdálenosti cca 5 m. Jaká světla, pult apod. je nutné sestavit?
Moje představa je mít možnost z obou stran svítit jak barevně, tak i bíle. Nevím jestli to popisuji srozumitelně, jsem neználek.
Snažil jsem se prokousat systémem, ale nevím, co vše je zapotřebí - pult, dmx stmívač, dpi atd. nevím.
Pokud jste toněkdo dočetl až sem tak díky a třeba mi pomůžte.
Gio.

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 807
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: jak to funguje?

Příspěvek od PeBe » pát 12. dub 2024 7:54:43

Nebylo by od věci, trochu více se rozepsat o celkové vizi a hlavně o tom, kolik kačáků na to je, respektive bude :-)
Představa svítit barevně i bíle z obou stran, lze realizovat i dvěma LED PARy (z každé strany jeden) s malým DMX pultíkem za nějakých pět, šest, sedm, osm,... litrů, včetně stativů a kabeláže. Ale lze to pojmout i tak, že na každé straně budou místo PARů "wash hlavy", nějaké "spot hlavy" s rotujícími goby, pár RGB laserů, velký světelný pult, řízený počítačem, všechno bezdrátově a všechno od renomovaných firem a hnedle nestačíme počítat statisíce... :-)
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 492
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: jak to funguje?

Příspěvek od Damton » pát 12. dub 2024 9:06:48

Tak ze předu bych svítil 2ks nějakou Bicolor LED Lampou viz: každá z jedné strany,
http://eshop.soh.cz/blindery/i1950-diva ... dioda,-dmx
To musí na tak malé pódium stačit.

A barvy bych dal každopádně na po'dium a svítil přímo shora dolů na pódium. Ze předu bych barvou nesvítil, barvu potřebuješ spíše pro náladu na pódium a ne svítit barvou do obličejů.

Přímo na pódiu bych pověsil shora Např 3ks tohodle:
http://eshop.soh.cz/reflektory-par/i195 ... -4in1,-dmx

Potom pultík bych dal jednoduchý aby to zvládl každy:
http://eshop.soh.cz/dmx-pulty/i914-ovla ... 192-kanalu
Tohle ovládat je naprostý základ, je to nejpoužívanější typ pultíku.

Záleží jestli to chceš ovládat DMX pultem nebo Softwarem. Pokud softwarem tak samozřejme DMX pultík nepotřebuješ.
Místo toho koupíš nějaký DMX - ArtNet převodník.

Pokud by jsi chtěl to ovládat iPadem tak by jsi musel zakoupit: ArtNet DMX převodník
např:https://blackout.sk/eshop/art-net-dmx-p ... verse.html
Připojíš to ke stávající wifině co tam máte, nebo vytvoříš pomocí nějakého APčka novou Wifi a tam si to připíchneš.

A potom zakoupíš nějakou s aplikací na ovládání světel,
Luminair
Vibrio
V omezeném počtu kanálů fungují i zadarmo.

Potom třeba pro Windows, můžeš používat Soft. chamsys magicq , zdarma.

Celé se to propojuje do 230V to je logické a světla mezi sebou propojuješ DMX signálem jsou to 3pin konektory stejné jako mikrofoní. DMX signál Můžeš natáhnout klidně levným UTP nebo raději FTP LAN kabelem.
Na Wifi propojení DMX mezi světlama bych se vybodl. V pevné instalaci natáhni ten FTP kabel

Uživatelský avatar
Gio65

Re: jak to funguje?

Příspěvek od Gio65 » sob 13. dub 2024 17:22:20

Díky za rady. DMX kabel máme vyvedený pod stropem na obou stranách. Barvy shora na pódiu by byly skvělé, ale nemáme tam kabel a museli bychom ho tahat přes celý sál do techniky. Co se týče financí, tak představa by byla cca 30.000,-
Jinak jak to funguje - světla, ....mix. Co vše přijde mezi to?
Díky všem za rady.
Gio.

Uživatelský avatar
Gio65

Re: jak to funguje?

Příspěvek od Gio65 » sob 13. dub 2024 17:43:55

Ještě dotaz, jestli uvažuji správně. Co třeba následující sestava: DMX mix + divadelní led par 200W COB + LED PAR 56 PRO. Něco podobného předchozí radě. Potřebuji ještě něco? A jak to zapojit, když do techniky povedou 3 nebo 4 kabely? 2x bílá + 1x(2x) barva?
Gio.

Uživatelský avatar
Tomáš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 840
Registrován: ned 05. črc 2009 8:23:27
Bydliště: Považská Bystrica

Re: jak to funguje?

Příspěvek od Tomáš » sob 13. dub 2024 21:35:35

ak tie PAR svetla nemaju v sebe zabudovane dmx ovladanie, tak nejake dmx stmievace ku nim, a dobre to pospajat a naadresovat a naprogramovat v pulte 🤔

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 492
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: jak to funguje?

Příspěvek od Damton » ned 14. dub 2024 8:21:07

to Gio65: takhle to nepůje, víš o DMX uplné prd. Takže buď si sežeň někoho kdo ti to tam zapojí a ukáže jak to funguje. Nebo se koukej dovzdělat na YOUTUBE, napiš si něco ve smyslu jak funguje DMX (how to working DMX) nebo (DMX Simple) a podobně, je tam milión videí.
A potom se teprve přjď zeptat na konkrétní věc.
Věř mi, že teď v tvé fázi absolutní nevědomosti, by tohle dotazovaní nebralo konce.
Snažil jsem se být ve své předchozí odpvědi "hodně" začátečnický, a stejně jsi to nepochopil. Takže šup šup se první dovzdělat, pokud si to tam chceš spitlíkovat sám..

Odpovědět

Zpět na „Světelné pulty, kontrolery, DMX...“