Audix a vliv teploty a vlhkosti

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
zfarkas

Audix a vliv teploty a vlhkosti

Příspěvek od zfarkas » čtv 23. úno 2017 16:11:41

Ahoj, na venkovní akci při teplotě kolem nuly a skoro 100% vlhkosti mi Audix OM5 nedával žádný nižší středy (cca 250 Hz), zatímco Shurky Bety jely všechny v pohodě. V sálech nebo v létě jsem s tím OM5 tento problém nikdy neměl a líbil se mi na můj nicmoc hlas víc než Beta 58, 87, i než KSM, proto ho používám. Je to ale možný, že Shurky jedou stejně v hicu jako mrazu, suchu jako vlhku, a že by Audixy byly o tolik citlivější na okolní podmínky?? Prej jestli nemám fake, nemám, je to originál a kromě tohoto extrému jsem s ním spokojenější než se Shurkama, i na nahrávkách z live.. Potkalo vás to někoho už taky? Jestli je to tak, vezmu si zpět i Shure na podobné devastující podmínky venkovních eventů..

Pawlyk65
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 104
Registrován: úte 30. srp 2011 14:56:06

Re: Audix a vliv teploty a vlhkosti

Příspěvek od Pawlyk65 » čtv 23. úno 2017 18:00:17

občas dávám OM-3 zpívajícímu bubeníkovi, ale většinou ne v "mokru", takže u mě spokojenost. Ale ve starším vláknu je toto probíráno...3 poslední příspěvky: viewtopic.php?f=119&t=3300

Uživatelský avatar
pan Tau

Re: Audix a vliv teploty a vlhkosti

Příspěvek od pan Tau » čtv 23. úno 2017 22:25:09

Ahoj, mám Audixy dvojky, pětky i sedmičky a všechny se mi občas dle podmínek zahluší. Holt vlhkost vzduchu + intenzita kapel/zpěvu atd. (o plivání bych až tak nemluvil, byť i tak to může být). Mám jich víc, tak prostě přehodím a jede se dál.
Stalo se mi to jednou i na 58 (J. Smolík), zněl jak kdyby zpíval zakután do kožichu, ale to byla celkově výjimečná situace, před ním do toho hulákalo X kapel.
Nicméně ty Audixy bych neměnil, na eliminaci přeslechů jsou pro mne nezastupitelný.

Odpovědět

Zpět na „Audix“