Audix OM-7

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Hubert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 175
Registrován: pát 24. čer 2011 8:19:19

Audix OM-7

Příspěvek od Hubert » sob 17. zář 2011 20:51:37

Ahoj bando,
tak jelikož je tady o Audixu napsáno málo a podle mého jsou to hodně kvalitní mikrofony, tak bych to rád trochu rozjel. Začnu s OM sedmičkou a ptám se na názory - jak je mikrofon spolehlivý, jestli nemá tendenci zbytečně vazbit, co na něho říkaj v riderech, jak zní?
Mikrofony: AKG D5, sE 1A
PA: 2x RCF 312-A mk II
Mix: Mackie ProFx12
Master EQ: ART EQ341 (přeosazené OZ)
Kabeláž: Tasker + Neutrik
Příslušenství: Adam Hall, Millenium, ART
Co nemám a potřebuji, si půjčím.

vitek_cz
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 428
Registrován: ned 10. črc 2011 12:25:24
Bydliště: Praha 6

Audix OM-7

Příspěvek od vitek_cz » ned 18. zář 2011 10:35:47

Audixe vlastnim uz mnoho let. Rozhodne nelituju koupi. Z dynamickej mikrofonu podle me jeden z nejlepsich.

Robustni konstrukce, velka odolnost proti vazbe. Nutno ale mikrofon spravne drzet. jakekoliv odkloneni od mikrofonu je okamzite slyset.

Zvuk dle meho nazoru lepsi nez Beta58. Uz jsem to tady nekde psal. Jen mi prijde, ze je trochu zvlastne zabarvenej na stredech. U nekterych hlasu mi dokonce prijde, ze lehce jakoby kresli na stredech. Neumim to presne popsat slovy.

V.

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Audix OM-7

Příspěvek od safa » ned 18. zář 2011 15:52:44

Obecne vyborny mikrofony originalniho vyrobce (tim myslim, ze to neni cinskej vyrobek opatrenej legendarnim pribehem a prebrandovanej za americkou "znacku"). Maji pomerne velkou odolnost proti vazbe (zalezi na typu) ale tim padem jsou diky uzke smerovosti pomerne narocne na zpevakovu praci s mikrofonem (zas zalezi na typu). Kdyz bych mel hledat mouchy tak mi na nich vadi na nektere hlasy prilis "chemicke" vysky. Cili i zde plati jako u vseho: pujcte si je a vyzkousejte si je sami zda a ktery mikrofon bude sedet prave vam ;-).

Uživatelský avatar
joshua
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 48
Registrován: stř 25. čer 2008 20:54:06
Bydliště: Varin
Kontaktovat uživatele:

Audix OM-7

Příspěvek od joshua » ned 18. zář 2011 17:33:40

kedze OM7 je urcena viacmenej na tvrdy spev necuduj sa ze ti bude hrat oproti trebars om6 o dost slabsie... je stavany na vysoky spl

Uživatelský avatar
Hubert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 175
Registrován: pát 24. čer 2011 8:19:19

Audix OM-7

Příspěvek od Hubert » ned 30. říj 2011 23:10:40

Chtěl bych ho dát zpěvačce, která má hodně velkou dynamiku projevu. S mikrofonem umí. Druhá varianta je beta 58a, co si o to myslíte?
Mikrofony: AKG D5, sE 1A
PA: 2x RCF 312-A mk II
Mix: Mackie ProFx12
Master EQ: ART EQ341 (přeosazené OZ)
Kabeláž: Tasker + Neutrik
Příslušenství: Adam Hall, Millenium, ART
Co nemám a potřebuji, si půjčím.

vitek_cz
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 428
Registrován: ned 10. črc 2011 12:25:24
Bydliště: Praha 6

Audix OM-7

Příspěvek od vitek_cz » úte 01. lis 2011 16:10:19

To nejde odpovedet jednoznacne..

Zalezi jak ji sedne. Ale OM7 urcite lepsi proti vazbe.

Dynamiku by si ale mela ridit sama korekci vzdalenosti od ust. U OM7 to bude tezsi, protoze je citlivejsi na zmenu pozice mikrofonu.

V.

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Audix OM-7

Příspěvek od safa » sob 05. lis 2011 23:37:52

Huberte tak si to nekde pujc a zkus ne ? My Beyerdynamicy pro ucely vyzkouseni bez problemu pujcujem, verim, ze s ostatnima mikrofonama pochodis taky.

Uživatelský avatar
gavo
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 291
Registrován: ned 30. lis 2008 11:13:07
Bydliště: Poprad - Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Audix OM-7

Příspěvek od gavo » ned 06. lis 2011 10:50:24

Pokial ma spevacaka vysoke SPL tak potom je o vezbe uplne nepodstatne sa rozpravat lebo s gainom sa bude musiet ist dost nizko. Este som sa nestretol zeby Beta58 mi vazbila pri hlasoch s vysokym SPL.

Odpisujem akurat z akcie kde mam na hlavnom speve OM7 a musim povedat ze sa mi paci. Ale aj tak sa vratim na Betu uz len z toho ze mam rad tu znacku. Ak si ju samozjreme ten spevak vyziada tak mu tu OM7 kupim, paci sa mi.

Cize ak nemas mikforofony ako ja ze ich je dost a su to same shurky tak si ten OM7 kup.musim povedal ale ze napr OM5 sa mi vobec nepaci :(

Tu stredovost (alebo to zafarbenie na stredoch) je urcite poznat aj na mojom, a prave preto sa mi to paci. Ma jemne neostre vysky (beta ma vysok privela na moj vkus)
Nic lepsie ako sediet za mixom pocas koncertu a jest pizzu nepoznam :D - vlastne ano - pocit ked vidim, ze kapela na tu pizzu slinta :P

Uživatelský avatar
Hubert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 175
Registrován: pát 24. čer 2011 8:19:19

Audix OM-7

Příspěvek od Hubert » čtv 26. črc 2012 16:47:13

Ahoj,
Vypůjčil jsem si OM-7 společně s SM58 a zkoušel je společně s mou AKG D5 na koncertě čochové kapely.
Musím říct, že mě OM-7 velice zklamal! piští daleko víc než třeba ta D5ka nebo SM58. Barvu zvuku má dobrou (dobrá, jak všichni víme je za 3), ale to není rozhodující prvek pro bigbeat. Musím říct že odteď považuju OM-7 za placebo, navíc nefungující.

Mix : A/H GL2400
Procesing : Rane C4 na šavli + nějaký reverb co měli v racku.
PA : KV2 audio (ale o PA nevazbil, takže jen pro doplnění)
Mon : nějaké aktivní doupásmo od RCF (v případě zájmu doplním číslo)

nutno podotknout, že v cestě MIX - Odposlech nebyl žádný feedback destroyer, nebo třetinooktávový EQ na vyřezávání vazbících pásem, ale to snad u mikrofonu proti vazbě za tuším šest litrů není potřeba.

po prvním setu jsem tam vrátil kytaristovu starou Shure BG 1.0. Voala, vazba byla pryč.
Mikrofony: AKG D5, sE 1A
PA: 2x RCF 312-A mk II
Mix: Mackie ProFx12
Master EQ: ART EQ341 (přeosazené OZ)
Kabeláž: Tasker + Neutrik
Příslušenství: Adam Hall, Millenium, ART
Co nemám a potřebuji, si půjčím.

Uživatelský avatar
gavo
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 291
Registrován: ned 30. lis 2008 11:13:07
Bydliště: Poprad - Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Audix OM-7

Příspěvek od gavo » čtv 26. črc 2012 17:03:43

Ahoj,

Na co si OM7 pouzil? Co si stym snimal? Len pre informaciu. A aka bola konfiguracia odposluch mikrofon?

Je pravda, ze OM7 zavazbil aj mne, ale to len v jedinom pripade ked som snou snimal velmi jemny hlas (primarne je OM7 urceny na vysoke SPL, bola to jednodcho vyzva) a ano zavazdbil, ale posunutim odposluchu trochu na stranu sa problem vyriesil.

Este by ma zaujmalo ci sa ta znamka 3 je "hral horsie ako SM58" alebo "mne sa ten zvuk nepaci", pretoze OM7 hra uplne inak ako SM ci BETA od shure. Nie horsie, len inak.

Ked ma raz spevak hlas uskriekany (3-5khz k nebesiam) tak sa k nemu SM58 BETA D5 jednoducho nehodia.

Mic bol urceny prave pre hardrock s dorazom na vysoke SPL, preto napr scream ktory je dost "ukricany" zvladne hravo, a dokonca to neznie moc rezavo a ukricane.

Neraz som sa v tomto utvrdil. Na druhu stranu mozem povedat, ze zensky vokal (solo) mam otestovany na BETA 58 (spevacka si ho oblubila) ale boli casy ked spievala do OM7 a kedze ma dost nahlas netrebalo stym nic robit.

Moj zaver z OM7 po niekolkych mesiach kazdodennej praxe, je taky, ze ak ma spevak dostatocne hlasity spev, om7 je dobra volba.

Treba si ale uvedomit! Kazdy hlas / nastroj je iny. Tak isto aj mikrofony su ine, preto netvrdim, ze moja skusenost musi byt aj tvoja.
Nic lepsie ako sediet za mixom pocas koncertu a jest pizzu nepoznam :D - vlastne ano - pocit ked vidim, ze kapela na tu pizzu slinta :P

Uživatelský avatar
Hubert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 175
Registrován: pát 24. čer 2011 8:19:19

Audix OM-7

Příspěvek od Hubert » pát 27. črc 2012 12:31:03

gavo píše:Ahoj,

Na co si OM7 pouzil? Co si stym snimal? Len pre informaciu. A aka bola konfiguracia odposluch mikrofon?

....
Snímal jsem s tím zpěváka čochovky (on z jejich repertoáru zpívá takové ty rockovo-metalové chrchláky - Škwory, kabáty, Harlej, Horkýže slíže atd) a lepí hubu na mikrofon docela dost (cca. 5 mm od bambule).
Nevím přesně co myslíš konfigurací, ale do odposlechu si nechá pouštět svůj zpěv, zpěv basáka, klapky a tuším zpěvačku - jak kdy. Mezi AUX výstupem z mixu a vstupem odposlechu není nic.
Odposlech http://www.thomann.de/cz/rcf_art_310_a_ ... 804e45f1bd" onclick="window.open(this.href);return false; (nevím 100%, možná ten 315, dneska hrajem, podívám se)
Otočení - Tady možná bude jádro problému - má ho na stojanu, monitor je otočený vůči mikrofonu cca. 45 stupňů.
Mikrofony: AKG D5, sE 1A
PA: 2x RCF 312-A mk II
Mix: Mackie ProFx12
Master EQ: ART EQ341 (přeosazené OZ)
Kabeláž: Tasker + Neutrik
Příslušenství: Adam Hall, Millenium, ART
Co nemám a potřebuji, si půjčím.

Uživatelský avatar
countrymetalman

Audix OM-7

Příspěvek od countrymetalman » pon 24. zář 2012 17:03:58

Lidi, nejsem kdovíjakej zpěvák, spíš muzikant, ale taky mám pár věcí za večer sólově. Mám jemnější hlas, široký rozsah, takže basy i pořádný výšky a spíš jedu na emotivní výraz než vyječet všechno na silným signálu. Začínal jsem na Shure 565 kdysi (když to byla světová novinka, byl skutečně asi nejlepší), pak dlouho SM58, až vylezla Beta 58A, okamžitě jsem si ji nechal místo SM58 (protože byla znatelně lepší, umožnila mi daleko lépe se prosadit a po víkendech plných hraní konečně nechraptět..) Jak jsem si ale (až letos) na jednom profesionálně a dokonale nazvučeným kšeftě zazpíval na Betu 87A co zvukař velkoryse nabídnul pro všechny zpěváky (moc děkuji!!), nelituji těch 4 tis navíc, ihned jsem si ji koupil, Betu 58A prodal a od té doby se mi zpívá zase o kus snadněji, nemusím na to tak tlačit a je to tam! Dokonce i vokály nyní pohoda, bo se dobře slyším i v pětihlase a na hlučným podiu.. Takže JE to HLAVNĚ o kvalitním mikráku, pak by se ale na ten svůj konkrétní typ každej měl skutečně ještě naučit využívat jeho vlastnosti naplno - kdy se nalepit, kdy jít 5cm vedle, kdy 10cm před atd, záleží taky, jestli máte za ním kromě preampu i kompresor, já velmi lehký, aby to zejména basy nezesilovalo až moc a současně když zaječím ve výškách, aby se to nelimitovalo, ale přece jen aspoň trochu vylezlo víc ven, což je docela těžký a chce to opravdu přesné nastavení kompresoru v závislosti na preampu před ním, ale jde to a pak je to naprostá pohoda v celém hlasovém rozsahu. Za pár Kč se mi líbí ART Tube PAC se 2 elektronkama a elektronkovým kompresorem. Na live super věc asi k jakémukoli mikráku, zkoušel jsem to kromě Bety 87Ai na Sennheiser 431, Betu58A, PG58 a vždy to pomohlo při správném nastavení k lepšímu, pozor při ne optimálním nastavení to je naopak spíš horší s tím preampem než bez něj!!!

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Audix OM-7

Příspěvek od Návštěvník » ned 11. kvě 2014 20:11:19

Menší ale důležitý poznatek.Mikrofony audix jsou uvnitř chráněny jemnou síťkou.(opravdu velmi jemnou).Zvučil jsem akci kde celou noc pršelo a byla hrozná zima.Ta síťka o které mluvím se totálně zalepila sraženou párou a mikrofon zněl jako bych dal zpěvákovi telefoní vložku.Po výměně mikrofonu se situace po asi hodince opět opakovala.Nezbývalo než tam dát mikrofon jiného výrobce,ve kterém byl před membránou molitan,který má větší otvory a hlas prošel až ke kmitačce.Audix na vocal jsou super,ale né při velké okolní vlhkosti a nízké teplotě,kdy z huby vychází hodně páry.

Uživatelský avatar
guest

Re: Audix OM-7

Příspěvek od guest » pon 12. kvě 2014 0:36:43

tak že se tyhle audixy rychle zaplivou, a to nejen ve vlhkém prostředí (řváči), to se snad obecně ví, ne?

vyměňujeme a sušíme molitany furt

Uživatelský avatar
MADMAX

Re: Audix OM-7

Příspěvek od MADMAX » pon 12. kvě 2014 16:23:29

Jo a co teprve když na sjezdovce mrzne... :-D

Odpovědět

Zpět na „Audix“