rode M1

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
skeletons88
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 282
Registrován: ned 17. črc 2011 13:06:51

rode M1

Příspěvek od skeletons88 » ned 23. pro 2012 16:55:15

Ahoj

Plánujem nákup dynamík a tento m1 sa mi páči celkom mate skusenosti?


žaner: rock pop hov.slovo....

Uživatelský avatar
Hubert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 175
Registrován: pát 24. čer 2011 8:19:19

Re: rode M1

Příspěvek od Hubert » ned 23. pro 2012 17:43:02

Kdysi na jednom koncertě u nás v divadle ho měl s sebou kytarista. Ptal se jestli ho může použít, proč ne, tehdy jsem nic lepšího neměl.
Byl to takový ten písničkářský styl = zpěv + doprovod na akustiku. Tehdy jsem to ještě zvučil na ulimixu a ulibednách, ale zpěv byl dobrý, škoda že jsem tehdy neměl na co zaznamenávat. Samozřejmě na úpravu zvuku třípásmové korekce + sedmipásmový main EQ :roll: . Do odposlechu nechtěl skoro nic, takže o napískávání ti nic moc nepovím, s PAčkem nebyl problém.

Ale zvaž, třeba na disku (http://www.disk.cz/disk/product?4153) teď stojí 2090,- a zatím nemáš jistotu, že sedne, zato za stejný peníze máš třeba D5 (http://www.audiotek.cz/product-22600-akg-d5) o které ti zde spoustu lidí potvrdí, že je na svou cenu hodně dobrý, společně se mnou, já si D5 pořídil na doporučení z místních témat a nemám, co bych vytkl, měl jsem ho na jednom pódiu společně s SM58 a líp pro mě dopadlo AKG.

Rode není špatná značka, dvěma půjčenýma M3 jsem nahrával třídnímu sboru cédéčko a v rámci možností bylo slušný (- snad cd ještě někde vyhrabu, kdyby jo, ukázku dám do tématu s M3).
Kdyby jsi M1 koupil, tak by mě zajímala nějaká ta nahrávka.
Mikrofony: AKG D5, sE 1A
PA: 2x RCF 312-A mk II
Mix: Mackie ProFx12
Master EQ: ART EQ341 (přeosazené OZ)
Kabeláž: Tasker + Neutrik
Příslušenství: Adam Hall, Millenium, ART
Co nemám a potřebuji, si půjčím.

skeletons88
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 282
Registrován: ned 17. črc 2011 13:06:51

Re: rode M1

Příspěvek od skeletons88 » ned 23. pro 2012 18:43:28

:) dík

Hubert myslím že lepšie budu asi tie akg d5, od rode vezmem jeden kus a skusim porovnať.
O m3 som pevne presvedčeny a sú super premýšlal som nad akg c1000 ale vzal som M3.

Na jednom nemeckom obchode maju aj ukážky no v mp3 neuvidim tie veci okolo mikrofonu (la,kt,ashli.....):)
to sa nečudujem že aj superlux hraju ako bety a preto sa račej pítam.

Ešte počkám a ak tak vezmem tie akg d-5+M1

Uživatelský avatar
Hubert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 175
Registrován: pát 24. čer 2011 8:19:19

Re: rode M1

Příspěvek od Hubert » ned 23. pro 2012 21:20:05

K těm C1000-ovkám mám stejný názor, blanenská ZUŠka tím řeší úplně všechno od zpěvu, přes kopačák až po kytarové aparáty všeho druhu - ne že by to byl špatný mikrofon, ale znechutil se mi asi tím, že když jim jdu něco zvučit tak je tím osazený celý pódium a tudíž jsou vidět nejvíc ty věci, co ten mikrofon moc neumí. Jako ty věcičky okolo jako hyperkardiodní filtr a kdesi cosi jsou fajn, ale jsou lepší volby

Ty ukázky v MP3 a AAC má z těch, co znám, Thomann, ten ale pokud je mi známo, neuvádí použitý řetězec (klidně může být použítý preamp za XXX tisíc, to pak může znít dobře hodně špatných věcí).

Superlux bych nezahazoval, ale sada mikráků na škopky za 4000,- asi nepošlape jako D-Audixy.
Rozhodně M1 porovnej.
CD bohužel už nemám, po Vánocích se poptám ve škole, jestli ho už všichni nezahodili :lol:
Mikrofony: AKG D5, sE 1A
PA: 2x RCF 312-A mk II
Mix: Mackie ProFx12
Master EQ: ART EQ341 (přeosazené OZ)
Kabeláž: Tasker + Neutrik
Příslušenství: Adam Hall, Millenium, ART
Co nemám a potřebuji, si půjčím.

skeletons88
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 282
Registrován: ned 17. črc 2011 13:06:51

Re: rode M1

Příspěvek od skeletons88 » pon 24. pro 2012 12:45:09

Ahoj

Ano thomanna som mal na mysli, ved to že neje tam retazec popísany a preto tomu neverim.

Ďakujem za radu :)

ps: Pekné sviatky

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: rode M1

Příspěvek od exxxi » pon 24. pro 2012 22:52:58

M1 sice mam, ale z tech nekolika zpevaku, co mam k dispozici, zadnemu nesedi. Mozna jsem nemel dost casu na zkouseni, ale vzdycku vyhraje Opus69 nebo EV PL24.
Superlux mam Hi-10 a jsem nadseny, na akustickou kytaru fajn a dneska jsem je mel na sbory v kostele. Solisti chodili na 40cm. Byl jsem nadsenej. Kamos tam mel nejaky elektret Stagg a ten jsem musel davat o 10dB na mixu vic a stejne to byla bida.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Uživatelský avatar
Franta Novák

Re: rode M1

Příspěvek od Franta Novák » pon 21. bře 2016 10:13:44

Rode M1 je kompletně vyráběn v Austrálii, šasi, elektronika i membrána. Jediná jeho China šunt součást je objímka na stojan. Původní 50% odpad dovážených China kapsulí s membránou je po převedení výroby do Mudgee (Australia) pod 3% a prochází navíc 2x důkladným laboratorním testováním, takže je pravděpodobné, že pokud tím mikrofonem někdo nebude zatloukat hřebíky, vydrží mu nejspíš doživotně a hlavně vždy se 100% spolehlivostí, což je pro live zvukařinu docela důležitý faktor. Já osobně, než "sebelepší" China šunt mic bez slušné laboratorní kontroly a s kompletně ošizenými komponenty, dá se říct, co kus, to "unikát", tak vždy upřednostním kvalitu. Což RODE made in Australia je, stejně jako orig. Shure USA nebo Sennheiser Germany apod. Navíc RODE za velmi slušné ceny! Třeba tužka RODE M3 je pro mne lepší i zvukově než AKG C1000, daleko měkčí, vzdušnější, příjemnější zvuk a s plnějším tělem, perfektní na violy, cella, trubky a jiné žestě, perkuse.. Navíc jede i na interní 9V bat, když není fantom, má PAD i HPF... Obecně zkrátka, raději kvalitní a poctivě vyrobený mic, jako RODE M řada a doladit si případně korekce na mixu (od toho mixy jsou ne?) než sice možná už "hotová" eq křivka, ale z nějakého China šmejdu, co nikdy nikdo neví, kdy to vypoví službu, kdy to začne vydávat nějaké parazitní pazvuky, vrčení a jiné "náhodné" jevy. Je to stejné co se týče kvality, jako zboží na vietnamské tržnici vs značkový obchod, zde ale navíc cenově vůbec ne tak odlišné! Tak nevím, co ještě řešit :-)

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Re: rode M1

Příspěvek od safa » pát 13. črc 2018 17:51:46

skeletons88 píše:Plánujem nákup dynamík a tento m1 sa mi páči celkom mate skusenosti?
Mam... zvuk uplne v pohode, na nekoho skvely, na nekoho horsi - s tim problem nemam. Ani s citlivosti jsem problem nemel, neni nejak extremne necitlivy aby mi nestacil GAIN. Jediny dve veci co mi na nem vadi je horsi odolnost proti vazbe a predevsim prisernej handling noise... coz je vec, kvuli ktery ho pouzivam malo kdy. Uprimne receno nechapu ze si takova renomovana znacka da tak malo prace s ulozenim jinak velice dobre vložky.

PS: Omlouvam se za pozdni odpoved, chodim sem jednou za šest let :D

Odpovědět

Zpět na „Rode“