Vícenásobná zásuvka - "pejsek"

100-230-400 V..., rozvaděče, jištění, kabely, předpisy, oprávnění apod.
  • Reklama
  • DEMO 15
pavel16
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 62
Registrován: ned 08. čer 2008 20:23:13
Bydliště: Litovel

Vícenásobná zásuvka - "pejsek"

Příspěvek od pavel16 » úte 01. kvě 2012 18:08:57

Tuhle jsem kupoval za 270kč a nemá chybu-10m,zalitá hlavice,IP44.
http://www.hadex.cz/infoPage.asp?action=L069" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
KamilV
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1439
Registrován: pon 30. lis 2009 13:10:24
Bydliště: Olomouc

Vícenásobná zásuvka - "pejsek"

Příspěvek od KamilV » stř 02. kvě 2012 10:34:09

Lentil.CZ: nedá, ani když to není pevná instalace. Číslo normy z hlavy nevím, ale jde o to, že ani na pódiu tě nikdo nezaručí, že si muzikant zapojí do schuko zásuvky něco s českou zástrčkou. Fáze a nula se propojí, zem už ne. Udělej si do racku s dimerem panel s normální zásuvkou a propoj to nastálo s tím dimmerem. Dimmer pak zadekluj.

Uživatelský avatar
Návštěvník

Vícenásobná zásuvka - "pejsek"

Příspěvek od Návštěvník » stř 02. kvě 2012 12:12:22

No to sa mi nejako nezdalo, tak som to hneď aj išiel fyzicky vyskúšať. Väčšina "českych" (aj slovenských :-)) zástrčiek je "obojaká" to znamená, že má dierku na kolík plus shuko kontakty takže sa dá bez rizika použiť v oboch systémoch. Zástrčka ktorá nemá shuko kontakty sa do shuko zásuvky fyzicky nedá strčiť (vyskúšané na gumovom legrande) ...takže to je evidentne ošetrené a v tom problém určite nebude.

Uživatelský avatar
KamilV
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1439
Registrován: pon 30. lis 2009 13:10:24
Bydliště: Olomouc

Vícenásobná zásuvka - "pejsek"

Příspěvek od KamilV » stř 02. kvě 2012 12:40:13

Teď v práci jsem u sebe našel asi 10 zástrček, ani jedna z nich nemá po stranách zem, která by se spojila v případě zasunutí do Schuka.
S revizákem jsem to řešil minulý rok a problém v tom evidentně byl. Zda se o té toby něco změnilo nevím, používám české zásuvky a mám klid.

Uživatelský avatar
Návštěvník

Vícenásobná zásuvka - "pejsek"

Příspěvek od Návštěvník » stř 02. kvě 2012 12:46:42

no ale tie sa určite do schuko zásuvky zastrčiť nedaju, takže ak ak tým nejaký revizák operuje, je to na úrovni "zákazu manipulácie s otvoreným ohňom v kotolni s atmosferickým horákom" t.j. logický nezmysel.

Uživatelský avatar
MartySLN

Re: Vícenásobná zásuvka - "pejsek"

Příspěvek od MartySLN » čtv 21. led 2016 3:17:20

Ahoj, nějakou dobu to tu sice spí, ale chci se zeptat zda existuje nějaká gumová zásuvková lišta-pes alespoň s pěti nebo šesti zásuvkami a jednotlivými víkami a krytím alespoň IP44...

Někdo zde psal o Legrandu s 5 zásuvkami, ale já našel max se čtyřmi, která je velká jako blázen, protože je instalační na zeď a stojí asi 800kč...

Říkám si, že se něco takového snad musí vyrábět. Variantu nějakého obdélníkového profilu, do kterého budu frézovat díry a který budu osazovat zásuvkami nechávám nakonec :)

Díky

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 800
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Vícenásobná zásuvka - "pejsek"

Příspěvek od PeBe » čtv 21. led 2016 7:28:21

Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Vícenásobná zásuvka - "pejsek"

Příspěvek od Návštěvník » čtv 21. led 2016 12:27:56

Inak bacha na to krytie, tie lacné plastové majú IP44 len v prípade že je zaklopená krytka, teda len ak v nej nieje zástrčka!!!
Gumové legrandy majú IP44 v zapojenom stave zásuvka- zástrčka ale zástrčka musí byť legrand rovnakého typu.

Odpovědět

Zpět na „Elektroinstalace“