Zásuvková skříň

100-230-400 V..., rozvaděče, jištění, kabely, předpisy, oprávnění apod.
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
iiii

Zásuvková skříň

Příspěvek od iiii » sob 24. bře 2012 19:52:10

Zdravím prosím vás o radu. Chci stavět rozvaděč z 380V ale nevim jakou skříň.
Napadlo mě něco takového http://xxll.rajce.idnes.cz/rozvadec#Z59R600.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; .
Chci tam mít dohromay 6x 220v záskuvky. Pod sebou jako na obrázku.
A když to tak řeknu tak budu potřebovat 9 jističovích okýnek.
Přetstavovla bych si něco jako je na obrázku.
Ale jen tu krabici. NEOSAZENOU
Děkuji za rady a za odkazy.
Cena by měla být tak do 500KČ

Agovsky
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 28
Registrován: stř 11. bře 2009 10:29:04
Bydliště: Tlumačov (zlínsko)
Kontaktovat uživatele:

Zásuvková skříň

Příspěvek od Agovsky » ned 25. bře 2012 14:33:06

Tady mají nějaký vhodný sortiment
http://www.famatel.cz/famatel/eshop/1-1 ... ojovatelne" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.famatel.cz/famatel/eshop/1-1 ... P65-13-mod" onclick="window.open(this.href);return false;

Do uvedené ceny se asi dostat nejde

Uživatelský avatar
Jose1
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 638
Registrován: stř 20. kvě 2009 19:31:19
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Zásuvková skříň

Příspěvek od Jose1 » ned 25. bře 2012 21:00:14

Už jen dobrý jistič stojí stovku.....

Uživatelský avatar
KamilV
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1439
Registrován: pon 30. lis 2009 13:10:24
Bydliště: Olomouc

Zásuvková skříň

Příspěvek od KamilV » pon 26. bře 2012 8:45:00

Myslím, že 500 Kč chtěl jen tu neosazenou krabici...

Ota
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 381
Registrován: ned 08. led 2006 15:06:12

Zásuvková skříň

Příspěvek od Ota » úte 27. bře 2012 13:59:05

iiii: Podle toho, co píšeš v úvodu, je zřejmé, že jsi laik, přinejmenším nejseš výrobce rozvaděčů. Kup si hotový výrobek a v elektrice se nehrabej!
Zásuvkové skříně např.:
http://www.ngenergy.cz/zasuvkove-kombinace" onclick="window.open(this.href);return false;
klikni na záložku "Konfigurátor zásuvkových skříní" a pak už tě to dál povede.
Nebo do racku: http://www.lefly.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://1479.w79.wedos.net/podiove-rozvadece" onclick="window.open(this.href);return false;
O kus vedle ve vlákně o pódiových rozvaděčích si projdi schémátka, ať víš, co požadovat.
Nejde zdaleka jen o nastrkání správných drátů pod správný šrouby. Také pamatuj na to, že veškeré koncové obvody v tomto případě musí být zapojeny přes nějaký proudový chránič.

Uživatelský avatar
Návštěvník

Zásuvková skříň

Příspěvek od Návštěvník » úte 27. bře 2012 14:45:39

Mám vážnu obavu, že ak kúpiš takúto typ. krabicu, kvalitné ističe, zásuvky atd., tak oproti hotovej nič moc neušetríš...

Uživatelský avatar
iiii

Zásuvková skříň

Příspěvek od iiii » úte 27. bře 2012 20:11:05

Zdravím já scháním pouze krabici. S elektrykou se učím. Ale mám šváru který je elektrykář takže já si scháním materiál a on mi to pomůže postavit. Domluvili sme se čim to osadit a TD.
Ale nemohu sehnat krabici.
děkuji za rady.

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Zásuvková skříň

Příspěvek od Pavel Sedlák » úte 27. bře 2012 21:30:15

Moje rada je, nepouštět se do stavby...

Mimo jiné, co už zde zaznělo, musíš mít na rozváděč revizi - švára je oprávněn vydávat revize ?

Ono totiž jde o život, to nemusí být jenom odpálené zesilovače a reproduktory, ale třeba smrťák - bohužel se takové případy stále stávají.

Stále a pořád do kola mně udivuje, jak tady v ČR kašleme na předpisy (které na rozdíl od jiných oborů mají hlavu a patu) ale i na zdravý rozum.

Nechápu to, nežijeme v době, kdy by nešlo rozváděč koupit hotový, se zkouškou a s papíry...
[-o<
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

Ota
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 381
Registrován: ned 08. led 2006 15:06:12

Zásuvková skříň

Příspěvek od Ota » stř 28. bře 2012 8:49:56

iiii: To jsou jen kecy! Stejně, jako se dotazují "elektrikáři" opravdových elektrikářů na odborném diskusním fóru, že "Kamarád má zapojeno (teď vyjmenuje dotazující se nějaký šlendrián), je možné, aby to prošlo revizí?" Kamarád zřejmě není svéprávný, aby se mohl zeptat sám?...
Švára je asi na hovno elektrikář, když neví sám, kde jaký, poměrně běžný materiál, sehnat? A výrobcem rozvaděčů s oprávněním a základními měřáky pro zhotovení štítku s potřebnými údaji už určitě není.
S tvým přístupem k pečlivosti a preciznosti, viz text na úrovni školáka 2.tř ZŠ, a také se znalostmi základních el. předpisů, bych si rozhodně zakoupil něco "s papírama". Ale je na tobě, zda se hodláš pohybovat jednou nohou v kriminále.

Je to asi tak dva roky, co jsem byl bubnovat s dechovkou na nějaké obecní akci. Rozvaděče po návsi, co kde jaký soused v kůlně vyštrachal, vše pochopitelně "čtyřkolík", čili TN-C mobilní hlavní rozvody. Chránič nikde pochopitelně žádnej, na jednom z vývodů připojený třífázový sporák ve stánku s občerstvením a také samozřejmě vše na pódiu. To jsem netušil do té doby, než se náhle rozsvítily dvě osvětlovací vaničky pódia více, zatímco ty dvě na druhé straně naopak pohasly. Naštěstí (jednak ne můj) malý ozvučovací aparát byl zapojen do fáze, kde napětí pokleslo...

Tak, a jestli chceš si trochu napravit reputaci, :-) tak doplň, co bylo příčinou a co vše se mohlo velmi snadno stát. Trochu napovím, že ještě k tomu během tohoto letního dne často vydatněji pršelo a holky z obsluhy občerstvení chodily kolem sporáku v sandálech naboso.

Uživatelský avatar
KamilV
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1439
Registrován: pon 30. lis 2009 13:10:24
Bydliště: Olomouc

Zásuvková skříň

Příspěvek od KamilV » stř 28. bře 2012 10:52:19

Dovolím si odbočit. Nejsem elektrikář. Rozvaděče, co se prodávají (resp. co jsem našel) mi nevyhovují. Chtěl jsem svůj podle svých požadavků. Také se mi ty kupované zdají dražší, obsahují věci, které nepotřebuji (např. jsem se spokojil s levnějšími měřáky).
Rozhodně jsem nic nekutil (každý ať dělá co umí, pivo si taky doma neuvaříš, třebaže by tě to vyšlo levněji a švára ho přece umí pít), našel jsem firmu na výrobu rozvaděčů, řekl jim požadavky a oni vyrobili. Dali štítek s revizí a jednou za rok se s ním jen stavím na přeměření a přeštítkování.
Závěr: mám co jsem chtěl, stálo mě to míň než z obchodu a spí se mi dobře.

Egestas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 280
Registrován: pát 01. dub 2011 6:40:27

Zásuvková skříň

Příspěvek od Egestas » stř 28. bře 2012 11:55:17

ja jsem si svuj rozvadec teda delal sam (nevyhovovaly me prodavane)ale jsem elektrikar a otec taky, revize a zkousky jsem si udelal v zamestnani.
Kdybych tuto moznost nemel tak bych se do toho urcite nepoustel !!! Vzdy je lepsi nechat si jej udelat u specializovane firmy i s papirama! Na morave treba firma Poddany kousek od vyskova.

Odpovědět

Zpět na „Elektroinstalace“