Elektromagnetické rušení

100-230-400 V..., rozvaděče, jištění, kabely, předpisy, oprávnění apod.
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
vlad
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 29
Registrován: ned 06. črc 2014 11:10:52

Elektromagnetické rušení

Příspěvek od vlad » stř 28. led 2015 14:01:54

Hezký den všem. Nevíte prosím o někom, kdo by uměl změřit a lokalizovat zdroj elektromagnetického rušení a popřípadě i navrhnout opatření k jeho odstínění? V klubu nám brumí všechny nástroje se single snímači...

Moc děkuji za případné tipy!

Vladimír

Uživatelský avatar
Ondráš

Re: Elektromagnetické rušení

Příspěvek od Ondráš » stř 28. led 2015 18:26:57

Pokud se opravdu jedná o elmag. rušení, tak spektrální analyzátor pro detekci EMI. Zeptal bych se ve Tvém okolí, jestli ho někdo nemá na půjčení/pronájem (s kvalifikovanou obsluhou).
Mívají ho třeba firmy na pronájem, které je u nás na trhu prodávají nebo se zabývají vývojem / výrobou, kde se EMI řeší. Třeba firmy, co tahají WIFI, různé průmyslové aplikace atd. Taky jej budou mít na některé z technických fakult. Myslím, že jej mají i třeba "červené košile" - AV Media, cena za měření není závratná.

Uživatelský avatar
Ondráš

Re: Elektromagnetické rušení

Příspěvek od Ondráš » stř 28. led 2015 18:53:58

ještě odkaz, zeptal bych se zde: http://www.elfis.cz, http://www.hke.cz

Mike76
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 318
Registrován: ned 15. čer 2014 21:48:50

Re: Elektromagnetické rušení

Příspěvek od Mike76 » ned 01. úno 2015 0:36:49

Brumí to 50 Hz? Jakou frekvenci či zvuk to dělá?
Nejsem prodavač

Ota
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 381
Registrován: ned 08. led 2006 15:06:12

Re: Elektromagnetické rušení

Příspěvek od Ota » ned 01. úno 2015 13:30:16

Vlad: Zkus vypnout / odpojit od sítě stmívače ke světelnému parku, či hlavnímu osvětlení. Dělá to pořád?

Uživatelský avatar
mi-ro

Re: Elektromagnetické rušení

Příspěvek od mi-ro » úte 03. úno 2015 21:35:29

Nedávno jsem na na ext podiu řešil stížnost na brum jak v mikrofonech tak hlavně u kytarových snímačů. Měnila se plohou tak směrováním. Proto jsem vzal cívku nějakého relátka s 50 000 závity, připojil na sluchátkový zesilovač, nasadil sluchadla a šel hledat. Přímo pod podiem vedl nějaký kravský síťový kabel který propojoval dvě trafostanice. Byl sice jako záloha takže proud fázema netekl ale zemnící vodič propojoval dvě městké čtvrtě. Vyrovnávací proud možná desítky ampér. Po přeložce kabelu-klid.

Odpovědět

Zpět na „Elektroinstalace“