KV2audio - série KX

  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

KV2audio - série KX

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pát 31. srp 2012 21:55:00

Nějak si nevybavuji nikoho, kdo by mu ten palec nahoru nedal, vy ano ? Jenže o tom to vůbec není, je to o kritickém nebo nekritickém přístupu, o faktech a floskulích, z čeho si myslíte, že může nějaký další Krampera nebo Kolben vzejít ? Z opakování Mistrovy mantry jistě ne a to ani kdyby jím byl sám Edison.

H.M.

sledge
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: pát 09. črc 2010 15:57:29

KV2audio - série KX

Příspěvek od sledge » pát 31. srp 2012 22:43:02

OT - Edison nebyl dobrý příklad, neb co pro něj nevynalezli jeho zaměstnanci, to nejspíš ukradl jiným (čest těm pár výjimkám). Ale obchod a marketing zase měl zmáknutý, to jo :-)
1) Audiopro s.r.o. - servis, instalace, akustika, podpora: http://www.audiopro.cz
2) Práce všeho druhu (měření, vývoj, poradenství,...)

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

KV2audio - série KX

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pát 31. srp 2012 23:52:25

Ale byl, šlo mi o to, že Kolben byl schopen Edisona hodnotit kriticky a správně vsadil na třífáz a ne DC. To vůbec nebylo nijak samozřejmé, já teď sedím v bývalé akumulátorovně bývalé brandýské elektrárny a vodárny, která byla opravdu vybavená dieselagregátem s DYNAMEM. Mimochodem pohon takovým motorem byl tenkrát tak revoluční novinkou, že jsem se dlouho zdráhal tomu uvěřit. Údajně ho sem dovezli z Anglie...

H.M.

Uživatelský avatar
Petr V.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 325
Registrován: ned 14. zář 2008 20:57:37
Bydliště: Mezi Prahou a Plzní.

KV2audio - série KX

Příspěvek od Petr V. » sob 01. zář 2012 9:04:36

Já nejsem nekritický obdivovatel výrobků KV2,spíš naopak. V Kramperovi vidím málo časté spojení výborného konstruktéra a obchodníka. V Čechách je takovým zvykem tyto lidi určitým způsobem dehonestovat, byť i jen v náznacích a ve snaze vzbudit dojem,že je něco v nepořádku.
Co se týká reproboxů KV2,tak jsem jich značnou část měl doma k prozkoumání, potkal jsem i pár jejich kopii - viz ta poslední ES1.0 v inzerci PD. Neni na nich nic zvláštního a unikátního. Už vůbec se nekoná to co popisuje Patso. Krampera jednoznačně vsadil na elektroniku, kde se snaží co nejlépe kompenzovat nedostatky měničů v sestavě v kontextu jejich celkového akustického projevu. Negativem je závislost korektní funkce boxů na firemní elektronice.
To je opačná filozofie než třeba u EAW, kde se velmi sofistikovaně snaží o maximální optimalizaci reproboxu jako takového,toto pojetí je mně bližší. I když vím,že se více prosazuje systém kup->propoj->hraj.
Co se týká Kolbena,tak tím kdo ho zásadním způsobem ovlivnil, byl Nikola Tesla,to byl ten pravý genius. Mimochodem, málokdo ví,že o zamítnutí výjimky z deportace do koncetračního tábora pro Emila Kolbena ,rozhodli čeští protektorátní úředníci. V Terezíně v roce 1943 zemřel.
Petr Vinš
tel: 721 281 678
petr@splacoustics.cz

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

KV2audio - série KX

Příspěvek od Zdeněk Prodance » sob 01. zář 2012 12:59:45

Prostě Kolben si uměl vybrat, ani nezůstal u Edisonova DC ani neblbnul jako Tesla později. A s těmi protektorátními úředníky - možná, ale oni nezavedli protektorát ani vyhlazování "podřadných ras". To sem z Německa dotáhli jejich nacisté a antisemité. A nějaká výjimka na začátku války nezaručovala nic, situace se stále zhoršovala, protože jim skutečně šlo o konečné řešení.

H.M.

Patso
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 291
Registrován: čtv 10. čer 2010 12:50:50
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

KV2audio - série KX

Příspěvek od Patso » pon 03. zář 2012 9:19:53

Vyjádření Petra je mi bližší. Je to přesvědčivé a v rámci svých možností se rád při nejbližší příležitosti (ne)přesvědčím o své pravdě. [-o<
Neříkám nikde, že dvojitá cívka je obecné gro, ale uznávám, že tolik otevřených měničů jsem od Krampery neviděl. Pouze tvrdím, asi podobným způsobem jako Petr V., že to Krampera umí.

Nemám elektro(nické) vzdělání, nicméně se technikou dlouhodobě zabývám. Takže můžeme, Huberte udělat obecnou dohodu. Bude ku prospěchu věci nakonec Všem.
Já nebudu plácat páté přes deváté o eletronice, a tím Vás nebudu zbytečně vytáčet. Stejně oba víme, že při vzájemné konfrontaci k tomuto tématu máte jasně navrch.
Vy nebudete zarputile tvrdit, že konfrontační způsob Vaší firemní komunikace, je ok. Já mám totiž ekonomické vzdělání, Ekonomika podniku se zaměřením na marketing a hlavně - KRIZOVOU KOMUNIKACI, Huberte. To že Vaše vnitřní okolí Vám nadšeně tleská, a může se nadšením zbláznit, ještě neznamená že vnější okolí Vaší firmy žije stejně.
Je to asi stejné, jako že Vaši přátelé - voliči, jsou většinou pravičáci, ale stejně vyhrává levice ( třeba )

Nic není jen tak. Udělám konspiraci. :-D
Za pouhých pár měsíců, co jste tady, máte relativně dost příspěvků, asi na to máte čas.
Já si myslím ( vím ), že bussines v Prodance není už co bejvával, a toto je prostě způsob jak vystoupit z vnitřního okolí.

No Edison, on to byl opravdu v podstatě více bussinesman. Jeho způsob, jak přesvědčoval potenciální zákazníky o nebezpečnosti střídavého proudu, by v dnešní době byl tak na 20 let nepodmíněně. Myslím že poukazoval na popravy a někde na nějaké velké výstavě dokonce nechal upálit slona. No prostě když někomu teče do bot, tak zkouší kde co....

A to máme dneska hezký den, že?

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

KV2audio - série KX

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pon 03. zář 2012 10:38:04

Nemáte mne zřejmě tak přečteného, jak si myslíte, já komunikuju furt stejně, to bychom museli být v permanentní krizi minimálně posledních patnáct let. Na některé věci jsem až alergický a pamatuju alespoň dva docela významné zákazníky, kteří to opravdu nevydýchali a jednali pak už jen s Milanem. Na hraně je to celkem často. Všechno ale má svoje pro a proti a já se zase nerad bavím s panáky, co ničemu nerozumí a ani nemají snahu nějakou tu informaci vstřebat.
Moje bližší okolí mi k tomu netleská, protože jsou samozřejmě vystavení témuž zacházení a ještě ve vyšší dávce. Tady taky nevystupuju s myšlenkou, že bych si tím mohl nadělat nějaké kamarády, primárně jsem přišel proto, abych zboural marketingovou tribunu firmě Audiopro (už se stalo) a sekundárně mne to samozřejmě baví, jako všechno, co dělám. Do určité míry to nahrazuje kontakt přes pult, který už dávno nemám a člověk se tím i něco nového naučí nebo ho to aspoň donutí, aby se naučil. No a je to samozřejmě výzva, nesedět jen na "své diskuzi" a ukázat, že nepotřebuju být adminem, abych byl respektován :-)
Byznys není co býval nikde, v poslední době firmy krachují a "fúzují", já sám třeba nejsem vůbec spokojen s výsledky na Moravě, tam je potenciál na růst o 100% bez investic, na Slovensku větší, ale podmíněný zvětšením prodejny a jejího osazení. To jsme před pár lety museli odložit kvůli nucenému stěhování ze Štefánikovy a prakticky současnému pořízení pobočky v Ostravě.

H.M.

H.M.

Patso
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 291
Registrován: čtv 10. čer 2010 12:50:50
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

KV2audio - série KX

Příspěvek od Patso » pon 03. zář 2012 11:16:47

Ale o čtení nejde. Já přece nikde nepsal že se Vaše komunikace mění. Mění se pouze okolí, v tom je problém.
Tribunu Audiopro komentovat neumím, k tomu se třeba vyjádří jiní kolegové.
Respekt pro změnu kometovat nechci.
Troufám si tvrdit, že sáhodlouhé komenty a diskuze na internetu vedou za ruku pouze zákazníky zviklatelné.
Pokud někomu prostě po 100 pokusech bude sedět KV2, nebo VHD, těžko ( pokud není náchylný na ukecání ) ho někdo přesvědčí na KF650 nebo TT. Například.

Jinak, té Štefánikovy je škoda, měl jsem to za rohem. Modřice jsou daleko, a chudák Libor si nemá s kým pokecat a udělat ten patřičný PR.
Taky to vede k hroznému odcizování a právě nucené záchrany a potřeby internetu k tomu, aby ten obchod jel dál.
A znovu a rád připomínám, neodsuzuju ( a troufám si tvrdit že ne sám ) prodance. Na menší akce a punky jezdím nejradši s Wizardem 3kou a rackem, a nedám na ten mix dopustit.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

KV2audio - série KX

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pon 03. zář 2012 11:44:09

Proč by se mělo měnit okolí ? Jestli myslíte tím, že jsme expandovali na Moravu a na Slovensko, tak to ano a samozřejmě internet expandoval ke každému domů, ale to je tak všechno. Zrovna tak to nepokládám za žádný problém, mně to vyhovuje. Jestli to někomu nevyhovuje, tak to je problém jeho.
Brno a jeho centrum není jediné místo, kde se prodávají a používají aparáty, pokud se tam nedalo nic rozumného koupit ani dlouhodobě najmout (připomínám ty naprosto zoufalé podmínky, ve kterých sídlí Audiotek - parkování ve dvou řadách, bordel v průchodu jak v žižkovském pavlačáku), tak Modřice byly řešením spadlým z nebe. Ne každý chodí nakupovat pěšky nebo jezdí šalinou, dokonce bych řekl, že nás ani tento typ zákazníků moc nezajímá.Cesta autem odkudkoli je do Modřic rychlejší, než do centra Brna, podle mých zkušeností skoro o půl hodiny. Proto tam taky máte svoje největší kino a spoustu jiných věcí a do Modřic se z Brna dojíždí i za prací, nikoli opačně :-)

H.M.

Patso
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 291
Registrován: čtv 10. čer 2010 12:50:50
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

KV2audio - série KX

Příspěvek od Patso » pon 03. zář 2012 11:49:47

Přijedu na DEMO, to bude asi nejjednodušší. Třeba i proto, abych Vám na mapě ukázal, kam v Brně jezdíme za prací. :-)

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

KV2audio - série KX

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pon 03. zář 2012 12:12:38

Ano, na Demo 4 je potřeba přijet, ale jak k tomu přijde KV2, abychom si tady takhle dělali reklamu :-)

H.M.

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: KV2audio - série KX

Příspěvek od Pavel Sedlák » sob 02. úno 2013 9:56:12

Mimochodem - všimli jste si, napříč všemi obory, jak specializace odlidšťuje ?

Dokonce v jednom oboru. Například oblíbení ajťáci si často mezi sebou nerozumí - typicky programátoři/analytici například se systémáky
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

saty_cz
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 124
Registrován: stř 03. srp 2011 10:26:43

Re: KV2audio - série KX

Příspěvek od saty_cz » úte 18. čer 2013 16:22:37

Tak sem si na začátku roku sem koupil KV2 ES řadu, celkem náhodou z druhé ruky, ale musím říct že jsem nad míru spokojen. Hádat se jestli je lepší toto nebo ono nemá smysl. Než hanit nějakou značku, bez vlastních zkušeností, měl by se s někým domluvit a "ošahat" si to. Spoléhat na to že to někde slyšel a nehrálo to dobře, nemá smysl, nikdy nevíš co do beden leze za signál. I zvukař může mít "svůj den" ...

Pokud by chtěl někdo srovnávat tak budu jen rád, je dobré zjistit jak dobře, či špatně mi to hraje.

KV2 Audio ES | ALLEN&HEATH GL2400 | Sennheiser | Audix | Beyerdynamic | Rode

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: KV2audio - série KX

Příspěvek od Návštěvník » pát 24. led 2014 10:05:02

Jak to vlastně dopadlo s těmi KX ?

Uživatelský avatar
hanzhou

Re: KV2audio - série KX

Příspěvek od hanzhou » sob 22. úno 2014 21:28:02

Už jsem pár Kramperovek postavil a nehrajou špatně, ale stavěli se z důvodu toho, že konstrukčně prej origo nic nevydrží.
A jak někdo výše psal, tak se hodně kopirujou, plánky na netu jsou na všechno, bez vyjimky KV2 :)))
Takže je klidně možné, že až odvezete reprák na reklamaci, dočkáte se jen krásného úsměvu servisáka :D

Odpovědět

Zpět na „KV2 Audio“