Fender Fortis F-12BT

Pasivní, aktivní, odposlechové, studiové...
johnie hopper
Nováček fóra
Nováček fóra

Fender Fortis F-12BT

Příspěvekod johnie hopper » úte 03. led 2017 10:45:27

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, zda jste někdo slyšel naživo tenhle kus http://www.musiciansfriend.com/pro-audio/fender-fortis-f-12bt-12-1300w-2-way-powered-speaker a případně jeho srovnání s RCF ART 712? Dle uváděných údajů má pravděpodobně díky silnějšímu zesilovači mít vyšší SPL max. Díky

dLive C Class
Reklama

MADMAX
Uživatel
Uživatel

Re: Fender Fortis F-12BT

Příspěvekod MADMAX » úte 03. led 2017 13:50:52

Vůbec bych o tom neuvažoval. Nech Fender dělat kytary -to umí - a PA reprobednu si kup od někoho, kdo dělá reproboxy, třeba od toho RCF. Když se dočtu tohle: "Kanál tři nabízí stereo Bluetooth připojení a 3,5 mm aux input. Je poháněn dvojitým Class 'D' zesilovačem - 1,75 '' titanový driver přijímá výkon 300 W a 12 '' woofer 1000 W. Drivery spolu vytvářejí křišťálově čistý zvuk, který zaplní celou místnost." (to je z Muzikeru), zato nemůžu nikde dohledat, jaké měniče jsou použity, tak vím, že někdo nejspíš lže i když mluví ze spaní... A BACHA, KDYŽ KŘIŠŤÁLOVĚ ČISTÝ ZVUK ZAPLNÍ CELOU MÍSTNOST, NIC JINÉHO KROMĚ NĚJ UŽ SE TAM NEVEJDE!!! :-D :-D :-D

MAD

johnie hopper
Nováček fóra
Nováček fóra

Příspěvekod johnie hopper » úte 03. led 2017 14:37:33

No z téhle značky (spíše kytarové) mám taky obavy a BT a křišťálových zvuků jsem se taky zděsil, ale nalezl jsem několik zahraničních testů a recenzí a nezněly vůbec hanlivě - spíše naopak. Viz http://www.soundonsound.com/reviews/fender-fortis-f-12bt. Asi je zkusíme objednat a vyzkoušet - porovnávat mohu zvukově jen s RCT ART 312 a ART 710 a případně sem napíšu naše (kapelní) dojmy a třeba vrátím bedny zpět.

exxxi
Uživatel
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod exxxi » úte 03. led 2017 14:41:40

Co od toho muzes cekat vic, nez od art312? Woofer ma spickovych 1000w, takze tak 250-300 rms. Zazrak se konat nebude a ceny nahradnich dilu budou jiste zajimave, stejne, jako jejich dostupnost. Zarucni i pozarucni servis tvori cast uzitne hodnoty beden.

Morfeus.net | http://www.bandzone.cz/tractus
SiEx3, DL1608, KW153, SB18 etc.

johnie hopper
Nováček fóra
Nováček fóra

Příspěvekod johnie hopper » úte 10. led 2017 15:17:50

Tak jen závěrem pár subjektivních dojmů, z porovnávací zkoušky Fender Fortis F-12 BT a RCF ART 710A.
1) Výkonově má rozhodně navrch Fender. Tyhle malý ART jsem musel vždy o něco víc na mixu vytáhnout, abych dosáhl stejné úrovně hlasitosti.
2) Co se barvy týká, jsou oba typy "překvapivě" značně odlišné. ART jedou více ve spodních frekvencích a mají o něco cinkavější velmi vysoké tóny, Naopak Fender má výraznější středové frekvence kolem vokálů (při nastavení FLAT). Bohužel nemám k dispozici měření pro Fender, abych tenhle dojem něčím podpořil, ale takhle na ucho nám tam neznělo nic co by nějak trčelo či bylo uším jinak nepříjemné.
Závěr z porovnání s RCF byl: zvukově jsou každá jiná, ale nedokážeme říct, která je lepší :-).
Fender mínusy: svítící nevypojitelná dioda na přední straně, o něco vyšší hladina vlastního šumu při větším zesílení oproti RCF.
Fender plusy: větší akustický výkon, dvě možné polohy uložení bedny na stojan, zvuk s důrazem na středové vokální frekvence.

Návštěvník

Příspěvekod Návštěvník » úte 10. led 2017 17:04:03

Ten větší akustický výkon jste zjistili jak? O kolik dB to tedy je?

Zpět na “Repro”