PA pro beatovou kapelu

Pasivní, aktivní, odposlechové, studiové...
  • Reklama
  • DEMO 15
Hacuc
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 15. úno 2024 10:52:50

Re: PA pro beatovou kapelu

Příspěvek od Hacuc » pon 19. úno 2024 12:35:44

Je to jak píše PeBe. Nejdřív si povídají, jak se kdo, kdy, kde, s kým. Pak někoho napadne pozvat ty druhé na panáka. Párkrát to otočí a až když je dostatečná hladinka a všechno již povězeno (a většina snědena) vrhnou se na parket. Do té doby se příjemně baví a kapela tvoří atmosféru. Pak teprve přijde čas to rozbalit a přitom současně ještě nevyhnat babičky, které ještě nezahnali jejich děti a malé děti, které ještě nezahnali jejich rodiče.

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 497
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: PA pro beatovou kapelu

Příspěvek od Damton » pon 19. úno 2024 13:07:45

Ano na takových akcích to chce s hlasitostí opatrně, to je pravda, pokud už hosta nasereš první minutu už se po zbytek večera většinou neodsere :-D
A "Hacuc" ví o čem mluví, nejsou to žádní nováčci v branži. A několikrát to píše:
Raději kvalitní srozumitelný zvuk, než výkon. Na našich akcích jsou lidi, co si přišli zatrsat i poklábosit.
- není nutné aby PA hodně křičelo, spíš aby bylo rozumět zpěvu a hudbě i v holém sále

jarakri
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 118
Registrován: čtv 02. led 2020 7:50:59

Re: PA pro beatovou kapelu

Příspěvek od jarakri » pon 19. úno 2024 19:32:33

No tuhle náš folkový country kvintet hrál v hospodě spíše k poslechu a na zazpívání s nimi, tak chceš jet na klidovku a do zadního kouta si sedne parta místních štamgastů kteří tam na sebe hulákají, ječí a smějí se tak, že kvintet zaniká. Přidáš a oni přidají také. Kdybych přidal tak, aby nerušili tak zase utečou ti co si přišli poslechnout.
Na podzim měla dcera prodlouženou v tanečních a doprovodné těleso se rozhodlo vložit rockový set s napálenou zakusující se kytarou do uší se slovy, že to k tomuto stylu patří - takto si fakt představuješ prodlouženou v kravatě a saku.
Tzn. když si pořídíš silnej aparát a nemáš cit tak akorát někomu ustřelíš hlavu. Přirovnal bych to k autu taky si většinou v 18-ti nekoupíš 4litrové žihadlo a prvně se naučíš jezdit s fábií.
Když pořídíte např. to FBT206 + nějaký ten 12"-15" sub tak můžete postupně suby doplnit třeba i na cardio a když zjistíte, že vám to nestačí tak to prodáte neboť je to prodejné s rozumnou ztrátou. Pokud koupíte na bazaru nějaký šrot 15"+1" tak si nato pořídíte dodávku a pak to i dodávkou odvezete na vrakoviště.

Robert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 449
Registrován: sob 28. úno 2015 10:08:18

Re: PA pro beatovou kapelu

Příspěvek od Robert » pát 03. kvě 2024 19:53:34

Po více než ročním přemýšlení jsem se plácnul přes kapsu a objednal set 2x FBT Vertus CLA 206A se 4mi subbasy
FBT Subline 112SA. Zatím dorazil jen jeden Vertus a jeden subbas, nicméně mi to nedalo a vyzkoušel je zapojit a poslechnout. Na komprimovaných nahrávkách najde poměrně rychle limit subbas, hlavně pokud jsou tam výrazné basové plochy. Jakoby nestačil zdroj zásobovat energií. Ve skladbách s výrazným šlapákem bylo chování daleko lepší, pocitově vyšší tlak a daleko pozdější limitace. Při zkušebním mixu z multitracku jsem byl v šoku, jak snadné bylo namixovat hezký zvuk kapely, bicí zněly jako z daleko dospělejšího systému (velikost těch subbasů je srandovní) a čitelnost vokálů byla vynikající. Už se těším, až vyzkouším plnou sestavu. K uvedené sestavě mám jednu výtku. Ne ke zvuku. Vertus používá na bednách in out powercony, bohužel subbasy mají jen in IEC vidlice, takže se napájení nedá řetězit.

gnat
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 180
Registrován: úte 01. říj 2019 13:49:11

Re: PA pro beatovou kapelu

Příspěvek od gnat » pát 03. kvě 2024 22:04:34

Měl jsem 3 ty 112SA a zapojoval je do kardio setupu. To napájení jsem řešil IEC roztrojkou. Mají ji u Thomanna.

Odpovědět

Zpět na „Repro“