RCF vs HK Audio

Pasivní, aktivní, odposlechové, studiové...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
strýc

RCF vs HK Audio

Příspěvek od strýc » úte 07. úno 2012 20:27:37

nazdar,, chcel by som sa spítať čo hovoríže na značku reproboxov RCF,,, v podstate by som ich chel porovnat so značkou hk audio,,,,, každy ospevuje RCF ake su skvele pritom su o polovicu lacnejšie ako hk audio ,, prečo??

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

RCF vs HK Audio

Příspěvek od Pavel Sedlák » úte 07. úno 2012 21:57:16

To mně taky zajímá, proč výrobce s docela dobře našlápnutým sortimentem a slušnou kvalitou spad mezi Omni_xxxx

Staré HK je úplně jiné, než to, co se dnes prodává...
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

Uživatelský avatar
KamilV
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1439
Registrován: pon 30. lis 2009 13:10:24
Bydliště: Olomouc

RCF vs HK Audio

Příspěvek od KamilV » úte 07. úno 2012 22:49:07

Asi jsem něco nepochytil, ale kde se prodává RCF za cenu Omnni...?

Uživatelský avatar
TomasVv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: pon 25. čer 2007 21:19:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

RCF vs HK Audio

Příspěvek od TomasVv » stř 08. úno 2012 0:49:43

Tam bych se taky stavil :-)
Obávám se, že Pavel chtěl naznačit klesající kvalitu výrobků od HK Audio.
Střízlivějším pohledem bych řekl, že nelze potrovnávat dvě značky, lze porovnat dva výrobky.
Aby takové porovnání dávalo smysl, musíš vybrat modely podobné koncepcí i cenou, protože aktivka 15+horna za 20 000 bude hrát jinak, než stejná aktivka za 100 000,-.
Máš vybrané modely, strýcu?
Dělám, co mě baví.

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

RCF vs HK Audio

Příspěvek od Pavel Sedlák » stř 08. úno 2012 9:20:38

Ano, mluvím o HK Lucas, Elias, Soundhouse

Netvrdím, že všechno od HK je na tom tak špatně, ale konkrétně tyhle sestavy jsou opravdu dost drahé na to, co nabízejí a jak jsou udělané
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

Patso
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 291
Registrován: čtv 10. čer 2010 12:50:50
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

RCF vs HK Audio

Příspěvek od Patso » stř 08. úno 2012 9:57:55

Rád tedy ale konstatuju, že HK PR:O 12MA jsou velmi příjemné na cokoli. Za ty peníze.

Uživatelský avatar
Návštěvník

RCF vs HK Audio

Příspěvek od Návštěvník » čtv 09. úno 2012 13:17:24

napriklad by som chcel porovnat tieto dve zostavy

http://www.thomann.de/cz/hk_audio_elias_px_system.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.thomann.de/cz/rcf_art_310_su ... bundle.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
dajme tomu že by som ozvučoval malu kapelu ,,, 4x spev 2x klaves nejaky saxofon, bicie iba z keyboardu,,, sál max 200-300 ludí

ta zostava od RCF je zhruba o nejakých 400 € drahšia ,,, myslíte že tam je počuť rozdiel???
alebo čo je lepšia volba kupiť rcf alebo hk??

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

RCF vs HK Audio

Příspěvek od Zdeněk Prodance » čtv 09. úno 2012 13:38:11

Hlavně zapomeň na hotové Thomannovy sestavy a zkus si něco vybrat sám. Třeba ten Sub705AS se nám prodává mnohem hůř, než výrazně lepší ART905AS, poměr je navzdory ceně přes 1:3, protože hluchých lidí v branži moc není. Dalo by se zkombinovat i s jedním 18" subem, horší než dva slabé (400W u HK je k smíchu) to rozhodně nebude. Pozor na to, že HK systematicky lže v technických parametrech, kdyby někdo začal vytahovat údajnou jeho vysokou citlivost, tak ho dál ani neposlouchej, buď ničemu nerozumí anebo je to podvodník. Chyby a nadnesené údaje se objevují všude, ovšem tohle je za hranicí.
Obecně ale ten rozpočet pokládám pro velikost kapely a počet posluchačů za příliš malý.
H.M.

Frenk
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 691
Registrován: stř 27. srp 2008 12:14:05
Bydliště: Opava

RCF vs HK Audio

Příspěvek od Frenk » čtv 09. úno 2012 16:13:22

Tak HK se RCF myslím nemůže rovnat RCF ani náhodou, znám DART a Actor a to je děs na to kolik to stálo. Jak píše Hubert lžou v manuálech jak se dá, výsledkem je třeba to že jejich 3 kusy Actor basovek přehraje jedna RCF 8001AS(a schválně si porovnej cenu). :-) Už jsem tady o tom něco i na prodance foru psal.
Never ask FOH sound engeener "Are you DJ?" because he can kill you....

Uživatelský avatar
Návštěvník

RCF vs HK Audio

Příspěvek od Návštěvník » čtv 09. úno 2012 17:51:10

ok dakujem za nazory ,,,,, aj som si myslel že rcf schova hk audio do vačku,,, ale stale nechapem tej cene napriklad pri porovnaní tychto dvoch

http://www.thomann.de/cz/hk_audio_elias_epx_112a.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.thomann.de/cz/rcf_art_410a.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

vykon je udavany taky istí ,,, SPL ma hk o 1db vačší ,,, že by to bol až taky rozdiel???

s tychto dvoch by bol podla vas ktory výťaz?? na čo by to malu služiť som už udaval vyššie,

DAKUJEM

Uživatelský avatar
striska
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 291
Registrován: ned 17. zář 2006 18:45:25
Bydliště: Chrudim, Praha
Kontaktovat uživatele:

RCF vs HK Audio

Příspěvek od striska » čtv 09. úno 2012 18:27:06

Já bych osobně zvolil RCF. Upřímně, HK jsem neslyšel, dle parametrů to ale oproti RCF nebude žádná sláva.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

RCF vs HK Audio

Příspěvek od Zdeněk Prodance » čtv 09. úno 2012 19:10:16

A proč vlastně porovnáváš stále jen tyto dvě značky a ještě jen u Thomanna a to i v případě, že jde u té poslední dvojice opět o úplně rozdílné bedny s rozdílnou cenou ? CO vlastně chceš porovnat - fabriky ? To takhle taky nejde a k čemu by ti to jako koncovému uživateli bylo, ty jednáš maximálně s dealerem, což ovšem taky bývá hodně velký rozdíl...
Ještě pozor na ten vyzařovací úhel, pokud má něco 60x40 tak to obvykle nestačí pokrýt potřebnou plochu, proto mívají podobné kompakty asi tak dvakrát víc (myšlen součin). Pak ovšem ta citlivost vypadá jinak, je to s ní asi jako s různě nastavenou sprchou, stejné množství vody na různě velkou plochu má jiný efekt.

H.M.

Uživatelský avatar
Karel

RCF vs HK Audio

Příspěvek od Karel » pát 06. dub 2012 12:06:48

Toto porovnání je k ničemu Actor se již nevyrábí je to zastaralá koncepce mají novou řadu
Linear 5

Uživatelský avatar
Zdeněk

Re: RCF vs HK Audio

Příspěvek od Zdeněk » pát 10. úno 2017 0:05:41

Já L5 12 používám a myslím ze se jim to dost povedlo

Odpovědět

Zpět na „Repro“