REPROBEDNY RH SOUND RHA 12/2/250P SKYTEC XXL PA 12

Pasivní, aktivní, odposlechové, studiové...
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Petr Z.

Re: REPROBEDNY RH SOUND RHA 12/2/250P SKYTEC XXL PA 12

Příspěvek od Petr Z. » ned 09. črc 2017 13:22:16

Tuhle praxi mohu potvrdit. V době, kdy se tu díky pár velmi pochybným firmám "etabloval" výrobce Omnišroticu, jsem skupoval odprásknuté bedny pro 10" + něco a 12" + něco. V začátcích na českém trhu tyhle firmy dělaly skelety solidně.
Žádný truhlář + čalouník by mi za cenu, za kterou jsem je vykupoval obě, neudělali ani jeden samotný skelet, natož potah slušným kobercem, kovové kování i misky s ušima.
Skelet pro tehdejší dvoupásmo 12" + pieza byl vyroben z velmi pevně slepené 15mm DTD a dal se šikovným proříznutím předku přepajcovat na 12" třístovku Fane Classic a driver B&C DE16 na zvukovodu A7570.
Výhybku na tuhle sestavu dělal pan Mašín, výsledek byl levný /dělal jsem to pro bratrance, takže jakoby pro sebe/ a zvukově velmi dobrý.
Ale uznávám, že asi ne každý má chuť, čas a znalosti překopávat cosi na cosi, bez jakékoliv záruky výsledku.
Tehdy to bylo skutečně výhodné - ale jen díky opravdu směšné ceně dvou kompletních a hotových skeletů, přijatelné ceně dobrých reproduktorů, které byly po ruce. Dneska už by se nikdo s ničím takovým nebabral.

Velká chyba je v tom, že nákup tohoto zboží ještě mnozí považují za investici - jenže on je to dolní level spotřebního charakteru.
Investicí jsou třeba aktivky renomované, zavedené firmy, které se vyplatí jak koupit, tak provozovat i déle, než 2 roky a popřípadě i opravit.
Češi ani Slováci ještě neumí porouchané levné aktivky jednoduše vyhodit.

Odpovědět

Zpět na „Repro“