the box TA Power Bundle

Pasivní, aktivní, odposlechové, studiové...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
DJ Jozo

the box TA Power Bundle

Příspěvek od DJ Jozo » pát 16. pro 2016 23:23:35

Sewas chlopi

Vyzera to tak ze budu dajake € po novom roku a rad by som teda urobil update toho hnoju co mam teraz. ono sice to vyzera ze menim hnoj za hnoj, ale.... cital som vela recenzii na tento set a skoro nikto proti tomu nema vyhrady. samozrejme rozumim tomu ze to nie je RCF, JBL, EV, atd. ale na moje hranie by to myslim mohlo stacit a snad sa posuniem niekam kvalitou inde ako som teraz. rad by som teda nejake rady k tomu ci to ma zmysel alebo je to vyhodenych 1700€ (musim si na to pozicat, stary aparat predat, atd. ale islo by to) zase sa mi velmi pozdava ta jednoduchost zapojit par drotoch a vsetko hraje a navyse je to v trojrocnej zaruke co si myslim ze nieje malo na dnesne pomery. rozumim tomu ze s tym nebudem hrat ako profik no mam pocit po precitani vserkych prispevkoch od ludi co to maju a kupili ze teda sa posuniem inam co sa tyka zvuku ako som teraz a zase keby som chcel kvalitne RCF, EV, JBL tak za sumu 1700€ mozno by boli satelity. tiez je to moznost a dokupit neskor basy ale kym toto splatim tak uz tie kvalitne repro budu stare :( toto je tazka situacia, hlavne financna a celkovo zos hranim, atd.

pripajam este odkaz na ten set keby dakto nevedel ze o co ide :D
https://www.thomann.de/cz/the_box_ta_power_bundle.htm

budem rad za kazdy postreh

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: the box TA Power Bundle

Příspěvek od blaha » sob 17. pro 2016 11:19:11

Až na to, že třeba za 2x JBL PRX815W dáš aktuálně (akce) skoro to samý (24k/kus), basuje to jako kráva a je to třídově někde jinde (třeba i processing přes WiFi).

Teď jsem dával předchůdce PRX715 do sálu pro asi 250 lidí mám je na zdi asi ve 3,5m výšky a jednak jsem je musel ubrat na výkonu, ale musel jsem i pokrotit basy, je jich po celém sále až až, pravda je to vytlumený bývalý kinosál.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

zahy
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 439
Registrován: ned 12. říj 2008 22:05:18
Bydliště: Louny

Re: the box TA Power Bundle

Příspěvek od zahy » sob 17. pro 2016 16:35:27

Přesně tak, tímhle setem si akurád zavaříš na několik let bez možnosti aparát rozšířit. Cena vršku je podobná i ART310 a to je jiná liga. '500 W' na basech co váží skoro 50kg a k tomu noname taky aparátu nepřidá. O nějakém dělení nebo řízení si taky můžeš nechat zdát. Tudy cesta nevede. Kvalitní reprobox by si na sebe měl vydělat, zestárnou nebo se rovnou odporoučej rychleji tyhle THE BOXi.

Nápis nám co zrovna máš, možna se bude dát něco použit. Co a jak a kde hraješ.
A&H GLD-80, A&H CQ20B, Soundcraft Ui16, RCF HD32, Dynacord TS 400, SPL A394

Uživatelský avatar
DJ Jozo

Re: the box TA Power Bundle

Příspěvek od DJ Jozo » sob 17. pro 2016 18:01:17

blaha: dakujem za radu, chcem sa opytat pretoze fakt tomu nerozumiem, ako je mozne ze 2 kusy satelitov tie JBL zahraju rovnako ked nie lepsie ako set 2x12" a 2x18"
vobec nerypem do teba ani to neber v zlom, len ma to fakt zaujima po technickej stranke pretoze fyziky nejako odrbat nejde a nejde mi do hlavy ako sa da odrbat 18" repro (hoci aj shit) ale predsa je tam velkost tej membrany, alebo ako to funguje?

zahy:som rad ze si sa zapojil a chces mi pomoct, evidente to ozaj vyzera ze je to hovno zostava a neoplati sa to kupit. mam ten aparat co sme sa o nom bavili v inom prispevku, ale zhrniem to: satelity - behringer B210D, basy - VaT Acoustic s osadenim /beyma 18G40/, zosik - behringer iNuke 1000DSP a teraz po novom aj vyhybka: behringer CX2310. hravam z konzoly numark cez laptop. hrajem plesy, svadby, 50ky, ale aj disko, elektronica, atd.
teraz ta beyma v basoch ma max. vykon 700W ale to nemam sancu dostat s toho inuku takze to tlaci tiez 500W na 18" ale asi s inou citlivostou a ked vobec 500W :D

je pravda ze nikdy som nepocul ziadne s tych drahych repro hrat, jedine asi raz JBL PRX 735 to bol masaker, som nechapal ako dokazu 2 repro ozvucit telocvicnu a ked to je taky rozdiel aj s tymi JBL PRX815W ,alebo ART310 tak ich beriem okamzite miesto toho the box setu. hoci ako lajkovi mi fakt nejde do hlavy ako to je mozne aby zahrala jedna 10" alebo 12" viac ako 12" + 18" no verim ze mi to vysvetlite

dakujem za rady

zahy
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 439
Registrován: ned 12. říj 2008 22:05:18
Bydliště: Louny

Re: the box TA Power Bundle

Příspěvek od zahy » sob 17. pro 2016 21:32:46

Jo to jseš ty, tak se regni. Já osobně bych šel cestou postupného vylepšování. A to v poradí : mix, zesilovač, vršky. To asi zatím vyčerpá rozpočet. Mix stačí něco malého třeba ZEDi-8 Allen&Heath ( vestavěná zvukovka), zesilovač asi bazarovej ( nevim jestli neco nekde je ) a podle toho co zbude tak vrchy.
A&H GLD-80, A&H CQ20B, Soundcraft Ui16, RCF HD32, Dynacord TS 400, SPL A394

thomas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 192
Registrován: čtv 22. dub 2010 11:03:26
Bydliště: Stredné Slovensko

Re: the box TA Power Bundle

Příspěvek od thomas » sob 17. pro 2016 22:32:58

Ja tie thomannove bedne poznám a nekúpil by som ich už iba kvôli hmotnosti. Predpokladám, že na väčšinu svojich akcií si neberieš pomocníkov, vynosiť v takom prípade aparát z auta - nedajbože na poschodie - Ti dá pekne zabrať. Ja som to niesol iba párkrát, zato však na druhé poschodie, a bez pomocníka by som sa po vynesení satelitov na ten sub asi vykašľal :-)

Inak to nehrá úplne zle, ale moje RCF ART 312A zahrajú hore lepšie a viac. Sub hrá celkom dosť, poznám viacerých DJ-ov, ktorí bežne používajú k tým vrchom iba jeden kus.

Uživatelský avatar
Palko
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: stř 04. úno 2009 0:21:07

Re: the box TA Power Bundle

Příspěvek od Palko » ned 18. pro 2016 5:42:10

mi fakt nejde do hlavy ako to je mozne aby zahrala jedna 10" alebo 12" viac ako 12" + 18" no verim ze mi to vysvetlite
On jeden pár s 10 palcem určitě nezabasuje víc než celá ta sestava s 18 palcovým reprákem a je nedno jesti tam postavíme RCF ART310, JBL EON 610 nebo JBL PRX 710. Ale blaha zmiňoval 15ti palec - buď PRX 815, nebo se možná ve výprodeji dá sehnat 715, a ty už basovat budou, zároveň je výše zmiňovaná i třípásmová verze PRX a to bych doporučil nejvíc. Samozřejmě netlačím jen do této značky, podíval bych se taky na něco s 15tkou od RCF a EV.
Věřím, že pokud od některé z těchto 3 firem vyberete něco s 15ti palcem tak to zahraje líp než celá rozměrná a těžká sestava od Thomanna - za podobné peníze, ale podstatně menší dřinou při stěhování.

Palko.

Uživatelský avatar
DJ Jozo

Re: the box TA Power Bundle

Příspěvek od DJ Jozo » ned 18. pro 2016 9:49:07

dakujem chlapi za odpovede teda som toho tomana zavrhol. cize ist jednoznacne do vrchov hej? ono ja by som toho chcel asi vela naraz a to nejde. chcel by som aj nejaku konzolu od PIO dobre vrchy a uzasne basy no to asi za tie peniaze nesplasim. jeden kamos predava db tech cromo 10 za 300€ tak neviem ci to mam zobrat alebo nie. hraje to o dost lepsie ako moje B210D. ide o to ze ja som chcel vymenit vsetk oco mam za toho thomana bo moje veci by som za 500€ predal a 1000€ som chcel zobrat uver na to a nieco mam odlozene tych 300€. cize nejaka situacia ze mam na ruke 1700€ a mozem s nimi disponovat nieje

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: the box TA Power Bundle

Příspěvek od blaha » ned 18. pro 2016 15:33:32

Já bych se těch PRX815 nebál, cenově se to do těch 1700€ může vejít (teda alespoň u nás), PRX715 už nejsou, poslední dva kusy jsem bral já. Minimálně bych si je zašel někam poslechnout. To platí i pro ostatní značky.

PRX715 zabíraj už od 40Hz, dokonce jsem tam musel trochu na basech ubrat, pak maj trochu ostřejší vejšky (cca kolem 4kHz), to je ale věc, která na disko nemusí vadit. U PRX 815 je právě možnost i processingu přímo v bednách.
Než jsem je dal do instalace, trochu jsem je odzkoušel, takže je mám vyzkoušené v tanečním sále pro cca 350 lidí, samý zrcadlo, nic moc akustika, moderace, halfplaybacky (Bohuš Matuš), pak v obchoďákové hale na ozvučení divadelní pohádky (podkresy, porty) a nakonec náměstí rozsvěcení stromu pro cca 500 lidí, živá kapela (zpěvy, kytara, klávesy, housle, cajon, moderace), jedinej problém nastal, když nastoupil 30ti členej dětskej sbor, z metru na 7 mikrofonů (z toho 2x P420) nebyly 15m od pódia skoro slyšet, ale tam byl právě ten problém mezi podlahou jeviště a mikrofonem (teplej vzduch se zvučí blbě).
Vše ty bedny ustály bez ztráty kytičky. V jednom se daj nosit i hodit na stativ.

PRX735, nebo aktuálně 835W, to je pochopitelně zase trochu jinej level, taky i cenově, i tak se ty třípásma dají sehnat někde za 31k/kus vč. DPH.

Basy vysvětloval Palko, opravdu ta 15" tlačí basy nečekaně dobře, a to i tak, že (teda na dřevěné) na elevaci kina jsou nejen slyšet, ale i cítit. A o SUB se dají doplnit kdykoliv později, kdyby nestačily, nebo ho brát opět podle potřeby a velikosti akce.

Osobně, pokud by jsi měl i kupce, bych to vše prodal a koupil pár aktivek s 15", výrazně si polepšíš na celé signálové cestě, kvalitou i výkonově. Zjednoduší se ti obsluha, čas na sestavení i nároky na místo v autě.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
DJ Jozo

Re: the box TA Power Bundle

Příspěvek od DJ Jozo » pon 19. pro 2016 6:37:06

dobre teda, tak uz som od toho tomana upustil, pochopil som ze tu cesta nevedie. mam teraz ponuku na JBL PRX712 za 1000€ ze vraj raz pouzite z ceskeho bazosu, tak som si pisal s chlapikom no ze este su a su nove v zaruke plus stativy da ku nim, tak nad tym rozmyslam, alebo teda este pockam, do leta nieco nasporim, zoberiem uver lebo tolko vela nemam sancu usetrit a kupim PRX 835 a o dalsich par rokov ku nim basy :)
co vy na to?

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: the box TA Power Bundle

Příspěvek od blaha » pon 19. pro 2016 9:46:34

No s těma 712 bych byl opatrnější, oni jsou v podstatě za výprodejovou cenu ze srpna, záleží jak moc se čaruje s DPH. Ale spíš si nejsem jistej podáním basů u 12", ještě při nižším výkonu. V kombinaci se subem ano, ale bez bych je asi nebral.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
Marian

Re: the box TA Power Bundle

Příspěvek od Marian » pon 19. pro 2016 9:55:08

Thoman to ma konkretne pri tom sete nedomyslené, nakoľko subbas nemá v sebe crossover pre satelit a ani na satelitoch nie je taká filter funkcia, čiže satelity dostávaju zbytočne zabrať aj na basoch. Inač Thmanovské veci sú väčšinou použiteľné a vcelku reálne údje udávajú, tým satelitom píšu SPL 120dB ta tak tomu trebva aj pristupovať, ta cena za to nienje až taka ideálna, z luwendov mi skôr pride price/eff LD systems na tom lepšie. Ako už ste písali RCF, JBL, EV je trocha vyššia liga.

Na bazoši som teraz videl RCF ART 525ky, je to pemerne slušná bedňa, čo čo-to uhrá aj bez subbasu, chce za to 1200€, snáď by išlo ešte čosi zraziť ja by som za to tolko nedal aj keď nová bedňa stála okolo tisícky.

Ďalšia možnosť ako prechodné riešenie. Tie subbasy čo máš nie sú na zahodenie. K tomu satelity Mackie S512 má teraz vo výpredaji PD za dve stovky ks, k nim by vyhovoval tvoj nuke, k tým subbasom čo máš dajký bazarový zosil napr RMX1850HD, či PV1500 do bridgu, len poslednu sa často v bazaroch nevyskytujú, prípadne lepšie by boli silnejšie napr PV3800 resp Crest CPX3800, EV Q1212 by šiel bez bridgu, no po tých sa tiež zľahlá zem, jediné ako-tak použiteľné čo som našiel je STA-2400 za 220€ do 8 ohm hrá v pohode. Vyhybku som videl Driverack PX za 150€. Hmm je to okolo 800€ celkom dosť...ale asi dosť seriozne by to hralo...

A keď ti môžem poradiť tak neber pôžičku na kúpu zvukovej techniky, pár ľudí sa na tom už popálilo...samozrejme ak máš zázemnie ako Agentúra Ewka, tak sa ti aj LineArray zaplatí na jednej zákazke... :mrgreen:

Robert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 448
Registrován: sob 28. úno 2015 10:08:18

Re: the box TA Power Bundle

Příspěvek od Robert » pon 19. pro 2016 15:34:29

Maličko se přidám i já, protože mám TA-18 ky i JBL PRX735 a JBL PRX725, ...a taky JBL PRX718. Kombinuji to podle toho, jaká muzika se má hrát a co potřebuji ve výsledku. TA-18 udělají na svojí cenu a udávaný výkon neskutečný tlak v pásmu 40 - 60 Hz. Jakmile se ale pustí výše, je to uduněné a ubučené. Ale jako basový podklad pro solidní vrchy je velmi použitelný. Dobře se chová ve spojení s RCF ART422A i s JBL PRX735. Bezpodmínečně musí být správně nafázovaný, protože vrchní bedna jede full pásmo a spodek, který už vrch hraje s nedostatečnou účinností doplní subbas. A také je nutné pohlídat, aby TA-18 nešla do klipu. Laciný sub nemá žádný procesing ani jednoduchý limiter a jeho přebuzení nelahodí uchu. U beden se slušným procesingem blikající klip převážně signalizuje snížení dynamiky, ucho to pozná až když svítí poměrně dost. Pro diskotékové TUC TUC TUC a pro rockovou a hardrockovou muziku, kde má být dominantní šlapák to funguje velmi dobře.
Pro žánry, kde je důležitý věrný přenos celého pásma TA-18 nepoužívám, vždy je někde kolem 80 až 100Hz díra, která může vadit a je do rovného průběhu nedoplnitelná. Druhá věc, která hovoří proti TA18 je mechanické provedení skeletu. Jasně pro ale hovoří cena.
Nicméně momentálně bych být tebou řešil slušné vrchy a poté je pak můžeš podpořit SUBem.

Uživatelský avatar
DJ Jozo

Re: the box TA Power Bundle

Příspěvek od DJ Jozo » pon 19. pro 2016 19:54:02

dakujem za rozsiahle odpovede. tak teda aj tie PRX 712 padaju pretoze by boli bez subov a navyse ked hovoris ze toko stali nove tak to radesej nie teda. Marian presne teraz riesim tu dilemu ze kupit poriadne vrchy pretoze vacsinu kde hravam su mensie saly a aj tak to nemozem davat nahlas bo ludia pindaju potom ze nepocuju vlastneho slova takze radsej by som siel do nejakych 15" vrchov no podmienka je aktiv, nechcem vlacit uz plno veci zo sebou, zapajat to hodinu zabera to miesto, atd. Veru ze za moju akciu vela nedostanem takze nejaka Ewka isto nie som, aj ked nejaku Evku by som zobral pokial by stala za to :D
Ono uz som sa dost popalil z bazosom a veci z druhej ruky tak radsej do noveho by som siel, viem ze to bude stat viac, ale viem ze je to nove a v zaruke a to je niekedy velka vyhoda. navyse ked su repro za extra vyhodnu cenu asi nebudu v 100% stave
Robert raz som pocul hrat tie 735ky a musim povedat ze som do teraz nic lepsie nepocul, fakt som nechapal ako to hralo a doplnit to basom TA18 mi pride ze to hraje podstatne menej ako tie jbl, ale fakt neviem rad by som to pocul. verim ze mas velke skusenosti takze asi to vyznam mat bude. ono vsetky recenzie co som cital hovorili ze za tu cenu je to bezkonkurencny bas. rad by som doplnil ze tiez asi mam ten pocit ze by bolo rozumne kupit poriadne vrchy a na basy pockat, mozno ze mi ich vobec nebude treba. teda aspon v pripade 735 by som ich isto nepotreboval :)

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: the box TA Power Bundle

Příspěvek od blaha » pon 19. pro 2016 22:51:09

Abych upřesnil ten bazar prodej PRX712, cena, pokud to někdo nakoupil v akci, odečetl si DPH a pak to dá bez dokladu, tak to vlastně prodává skoro za nákupní cenu.
Důvodem prodeje pak může být třeba to, že řada PRX7xx má v některých případech hlučnější větrák, a jsou aplikace, kde to může být rušivé, což u diskotéky zrovna nevadí.
Nic to nemění na tom, že v tvém případě je lepší plnopásmo s 15".
Dnes mám odkroucenou další akci na PRX715 a opět pěkný bas, kterej není jen slyšet, ale i cejtit.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Odpovědět

Zpět na „Repro“