repro k pc ale i na diskotéky?

Pasivní, aktivní, odposlechové, studiové...
  • Reklama
  • DEMO 15
ProsteMarten
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 25
Registrován: ned 05. úno 2017 0:01:24

Re: repro k pc ale i na diskotéky?

Příspěvek od ProsteMarten » pon 06. úno 2017 23:43:55

Já žu o částce menší jak 5000 ani nebudu uvažovat
Jen kdyby ste byl tak hodný a doporučil nějaké reprobedny na ceně nezáleží které by se např podobali těmto JBL nebo uplně jiné ale aby nestáli astronomicky částky

Uživatelský avatar
xxx3

Re: repro k pc ale i na diskotéky?

Příspěvek od xxx3 » úte 07. úno 2017 2:47:04

Mně tedy připadá, že doporučení konkrétních beden je v tomto vláku docela dost. Tady jde o to, že to opravdu nelze pořídit "za hubičku", kvalitní aparatura pro v jiném vláknu popsaný účel (ples pro až 150 lidí) bude stát patrně nad 20 tisíc a to bude ještě značně kompromisní. Jistě, je možné sehnat si "atrapy" za čtvrtinovou cenu, bude to ale podobné jako narukovat do ostré bitvy se vzduchovkou -> jinak řečeno jistá smrt.

příklad atrapy:
http://www.electronic-star.cz/DJ-set-DJ ... i10560.htm
ve specifikacích se píše:
"Díky setu dokážete bez problémů zajistit středně velké akce různého druhu s počtem osob až 250. Výkon 2000 W se postará o to, aby se i ten nejjemnější zvuk dostal všude tam, kam potřebujete."

- každý, kdo se trochu zabývá zvukovou technikou může při čtení podobného popisu akorát tak vyprskout smíchy, smích však snadno zamrzne, když si člověk uvědomí, že tohle se opravdu prodává a řada lidí bere podobné cancy vážně.

co z toho plyne? Nejsnadnější a patrně i nejrozumnější je najmout si na akci někoho zkušeného a pro začátek se jenom dívat a zároveň zjišťovat další informace, pokud by ses tomu chtěl opravdu věnovat. Pak je též možnost potřebné vybavení zapůjčit (pronajmout), to už ale vyžaduje i jisté zkušenosti co se týče zapojení a také ovládání. To opravdu není totéž jako zapojit malý jack do zvukovky od PC. Pořizovat vlastní aparaturu je pak už něco, co vyžaduje od zájemce, aby měl opravdu dobrou představu, co vlastně chce, k čemu (a jak často) to bude používat a také kolik do toho může vrazit peněz.

ProsteMarten
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 25
Registrován: ned 05. úno 2017 0:01:24

Re: repro k pc ale i na diskotéky?

Příspěvek od ProsteMarten » úte 07. úno 2017 7:06:43

Už jsme měli pár akcí s Dj narozeniny a svatba. Tento pán je velmi ochotný dokonce když jsem mu zavolal poradil mi tyto JBL eon 615 že je prý sám užívá a co si pamatuju kvalita hudby byla bezvadná. Dokonce když viděl že mám zájem a když jsem se zeptal na co je toto tlačítko velmi ochotně odpověděl a nechal mě i chvíli hrát. Sám jsem si hrál v mém pokoji hodněkrát přes VirtualDJ 8 ale můj pokoj je můj pokoj a proto bych to chtěl dělat i pro lidi třeba za nějakou kačku. S tím přicházý ale otázka můžu hrát OD 15ti nebo až od 18ti let? a potřebuju k tomu živnostenský list? o peníze bych si starost moc nedělal.

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: repro k pc ale i na diskotéky?

Příspěvek od PeBe » úte 07. úno 2017 7:52:17

Víš, zde se asi těžko dočkáš odpovědi na otázku: "Od kolika?", ne snad, že by ti nikdo nechtěl poradit, ale proto, že jsme zde povětšinou ve věku někde mezi tvým tátou a dědou, kdy to máme blíž do rakve, než do školy, takže nás zajímá víc ta technika, než věk ;-) Absolutně nejfundovanější odpovědi na tuto otázku by ses měl dočkat na "živnosťáku". Nicméně toto bych na tvém místě řešil, až jako to poslední. V první řadě musíš mít vyřešenou aparaturu. A věř, že to co ti tu chlapi v jednom kuse píšou je pravda. Za pět litrů kloudný aparát neobstaráš i kdyby ses rozkrájel. Skutečně to nejsou kecy zbohatlických starců, ale léty praxe, mnohdy hodně draze vykoupená zkušennost. Hodně kluků by ti tady potvrdilo, jak moc se zadlužili, aby měl jejich aparát zvuk, za který se nemuseli stydět. Hodně z nich díky tomuto hodně drahému koníčku přišlo o manželky... Opusť svět snů. Přenech ty kšefty tomu "pánovi", co už to dělal a popros ho, jestli bys mu mohl jezdit pomáhat. Jestli je již trochu v letech a ty nebudeš nic chtít, jistě uvítá pomocnou ruku a ty se pomalu naučíš, co a jak funguje, co potřebuješ a hlavně, kolik co stojí a jednou ti třeba přenechá svou živnost... ;-)
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Uživatelský avatar
Marian

Re: repro k pc ale i na diskotéky?

Příspěvek od Marian » úte 07. úno 2017 8:39:24

Čo sa týka výberu bední na začiatok, napísal som asi všetko normálne čo sa robí a bežne používa od najlacnejšieho po drajrahšie. Ja tam aj EON 615 ka, subjektívne nehrá zle, aj keď výkonovo to nieje žiaden zázrak no v tej cenovej hladine (cca 450-500€) je to akceptovateľné, mne osobne v prejave chýbajú tie cinkavé výšky, myslým že to ma za následok subjektívne dobrý bas a hrá na ucho príjemne, dosť skoro sa narazí na limity hlasitosti resp. zrozumiteľnosti do diaľky. Aspoň u nás je problém s JBL servisom ak sa dačo stane výjde to dosť draho, neviem ako v ČR. Horšie použité meniče sú kompenzované pomerne pokročilým DSP, ktoré si môže používateľ prispôsobiť cez apku v telefóne na svoj vkus. Ale teraz to takto robí väčšina značiek najmä u lacnejších modelov že elektronikou doťahuje nedokonalosti pemerne lacných meničov, dakedy to bolo tak, že sa stavialo na kvalitných meničoch a zladeni sústavy a elektronika riešila iba základné veci, no doba sa zmenila.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: repro k pc ale i na diskotéky?

Příspěvek od blaha » úte 07. úno 2017 10:52:26

Od kdy podnikat ti řeknou na živnostenském úřadě. Ohledně rozpočtu za 5k nic neuděláš. Kdysi asi před 22 lety jsem diskotékama taky začínal, tenkrát jsem opravdu čekal až mi bude 18 a pak jsem šel hned na ŽÚ zažádat o živnosťák. Ale obávám se, že tam bude hranice těch 18 let.
Nicméně máš možnost se domluvit s pořadatelem, že ti akci proplatí jako brigádu na Dohodu o provedení práce, kde ti rovnou uplatní srážkovou daň, to lze už od 15ti let, tuším na 6 hod. denně.
Ohledně aparatury, když jsem tenkrát začínal, tak jsem do vybavení dával někde kolem 25 tis., ale bedny stavěný s dědou truhlářem osazený Teslou, zesilovač 2x200W Houdek, starší mix, světla sochaný doma a ve škole, majáky od kámoše za stovku, 20cm zrcátková koule, 2 CD přehrávače do věže, kazeťák do věže jsem měl, vlek rodinný. Na diskoefekt a mlhu jsme museli hodně šetřit. Pravda, ono to stálo skoro podobně jako dnes, jenže příjmy byly jinačí a byly i omezené možnosti shánění.
Pokud si na bedny nastavíš těch 20 tis. můžeš získat už slušnej základ, třeba i něco zbyde na mix.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
Marian

Re: repro k pc ale i na diskotéky?

Příspěvek od Marian » úte 07. úno 2017 11:04:30

Ešte skús kuknúť do inzercie občas sa objaví niečo aktívne značkové za rozunu cenu, čo na začiatok postačí. Ak nie tak potom pasivoch je v ponuke viac napr EM151, EMC151, ND151 a u nás hodne rozšírené bedne od DAN napr RAPTOR 152-500, 152-600, alebo staršie modely s nejkým zosilom napr. QSC GX5, EP2500, VLP2500 nehrá to síce úplne dokonale ale celkom uhrá kulturák na slušnejší začiatok pre DJ by to mohlo stačiť. No za 5to asi nebude, ale mohlo by to byť menej ako dva nove aktivne čo v konečnom dôsledku sú síce zvukovo lepšie, no výkonovo uhrajú +/- to isté ak vôbec.

Havlis
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 190
Registrován: pon 14. zář 2015 16:08:33

Re: repro k pc ale i na diskotéky?

Příspěvek od Havlis » úte 07. úno 2017 12:46:40

Jestli to chceš levně a se slušným výsledkem, použitelným i jinde než v obýváku, tak za pěknej základ bych považoval třeba tohle:
Pasivní bedny z tohoto inzerátu, koupíš dvě za 9000:
http://hudebnibazar.cz/4x-pasivni-repro ... i/ID56334/

Zesilovač třeba tohle:
http://www.midi.cz/inzerat/178523/behri ... europower/

Ještě přikoupíš pár kabelů a vejdeš se do 15000. 4asem samozřejmě nějaký stojany, malej mix, mikrofon, lepší zvukovku atd...ale tohle považuju za slušnej základ

Odpovědět

Zpět na „Repro“