Piezo Tipa

Pasivní, aktivní, odposlechové, studiové...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Piezo Tipa

Příspěvek od Zdeněk Prodance » úte 14. úno 2017 16:37:18

Před časem tady byl odkaz na ty laciné atrapy zhruba vzhledově připomínající originály Motorola a aby bylo aspoň minimálně jasno, co to asi tak dělá, vzal jsem po jednom kusu a proměřil. Bude to časem na našem webu v sekci měření a kdyby to někdo náhodou nemohl nedočkavostí vydržet, tak mu můžu poslat i přímo. Seriovost jsem nijak netestoval a bude jistě příšerná a tak i průměr může být jak lepší, tak horší, pro mne bylo příjemným překvapením, že opravdu ten citlivější skutečně je citlivější a není tomu na těchto dvou kusech naopak.

H.M.

Crashpc
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 43
Registrován: pát 31. črc 2015 18:09:19

Re: Piezo Tipa

Příspěvek od Crashpc » čtv 16. úno 2017 20:02:40

Pamatuju se, jak jsem je před mnoha lety koupil na nějaké výstavě na výstavišti. Jen proto, že jsem něco koupit chtěl, a bylo to pro školáka dostupné. Sloužili k doprskání takové prapodivné soustavy s ARN5608 a naprosto neschopným menším středobasem coby širokopásmem. Nějak to fungovalo. Dnes už si neumím představit důvod, proč bych za to měl platit, ale umím si představit, že to na "socna audio" za těch pár korun není vysloveně špatný poměr ceny a užitné hodnoty. Na měření se budu těšit.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Piezo Tipa

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pát 17. úno 2017 2:07:13

Tak ony ty dotazy už dneska obvykle bývají na možnost plašit ultrazvukem nějaké zvířectvo, případně už slyšitelnými zvuky ptactvo, hrát do toho zkouší jen naprostí zoufalci, ale i tak je dobré aspoň tušit, co se zhruba dá třeba nad těmi 20kHz očekávat a co není reálné anebo jaká asi tak je skutečná citlivost (dost důležitá, když něco napájíte z baterek, což jsou často ty plašiče a taky potřebujete pokrýt nějakou plochu).

H.M.

Uživatelský avatar
Petr Z.

Re: Piezo Tipa

Příspěvek od Petr Z. » pát 17. úno 2017 14:48:34

Ta nějaká výkonnější pieza jsem před časem na "výkonový plašič" sháněl já.
Měla být schopná práce na 24-25kHz a zpracovat na akustický výkon /ne jen ustát/ rms napětí okolo 15-18V na těchto kmitočtech.
Dočasně jsem to vyřešil u dvou koček způsobem, za který by mě ochránci zvířat nejspíš na místě odstřelili - ale nebylo jiného, okamžitého a účinného řešení.
Protože tam ale kocouři pořád cítí pach koček, pořád tam lezou, značkují si teritorium a nějaká ta výkonnější pieza /určitě minimálně čtyři až šest pro členitost plochy/ časem potřebovat budu.
Když už jsem si dal takovou práci s příslušným výkonovým zesilovačem a úpravou slaboučkého "továrního" plašiče vyvedením jeho signálu ven pro další výkonové zpracování i jeho externím napájením ze zdroje zesilovače. Vše je připraveno na destrukci sluchových orgánů těch sviní, pieza bude nutné vyzkoušet.
Jaký průměr měly budicí piezo-elementy v těch, co jste měřil, pane Mašíne?

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Piezo Tipa

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pát 17. úno 2017 15:59:04

Odhadem tak 30mm, mám dojem , že je Tipa taky prodává, asi po bůru.

Naše kočka se bojí medvědů a hadů, medvědy jí symbolizují hlavně hlučnější auta s dieslem, hady kromě sprejů i otevírání sodovky. Na auta si dokáže zvyknout, na sodovky ne. Přitom hady (užovky) na zahradě loví.

H.M.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Piezo Tipa

Příspěvek od Zdeněk Prodance » úte 07. bře 2017 11:41:26


Odpovědět

Zpět na „Repro“