Rozehrání monitorů

Pasivní, aktivní, odposlechové, studiové...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Rosta69
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 17
Registrován: ned 12. bře 2017 0:23:05

Rozehrání monitorů

Příspěvek od Rosta69 » pát 31. bře 2017 20:21:35

Chci se zeptat ,jak dlouho trvá než se studiové monitory pořádně rozehrají? Jde tomu nějak pomoct?

dík

Otas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 535
Registrován: ned 06. lis 2011 15:59:02
Bydliště: Bílina

Re: Rozehrání monitorů

Příspěvek od Otas » sob 01. dub 2017 10:44:21

Věřím, že zkušenější kolegové něco rozumného přidají, jako např., že to záleží od značky, jak či zda vůbec je potřeba monitory rozehrávat.
Prostá odpověď na to může být nechat to hrát ve dne v noci (na nějakou smyčku dobře nahraných skladeb).
Lepší je podle mne si tam prvních několik desítek hodin (což jsem vypozoroval u 15" basáků jako čas aby se uvolnily) ty basy trochu přidat. Výšky nevím, už je detailně neslyším :).

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Rozehrání monitorů

Příspěvek od Zdeněk Prodance » sob 01. dub 2017 11:04:44

Podle toho, co myslíš tím "rozehráním". Klasické "hadrové" závěsy a papírové membrány mění v provozu parametry docela dost, obvykle to zlepší basy, protože přímo z výroby jsou závěsy tužší, než by měly být. Jiné materiály to ale nedělají a já osobně bych efekt rozehrání připisoval do značné míry zvykání si na zvuk bedny a tedy bych ho ani nezkoušel vyvolat jinak, než běžným hraním pokud možno různého materiálu a s různými hlasitostmi (ale nenutil bych se do extremu, zvlášť pokud jde o bedny malé, kterým by to mohlo uškodit a nakonec i tomu přizpůsobování, protože není žádoucí si zvyknout na zkreslenou reprodukci). U velkých je to trochu naopak, tam by bylo utrpení hodiny poslouchat nějaký kravál, který jen uvolňuje závěsy, takže tam je asi lepší to nechat hrát a jít pryč. Jsou na to i různé speciální signály, použití ovšem na vlastní nebezpečí.

H.M.

Rosta69
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 17
Registrován: ned 12. bře 2017 0:23:05

Re: Rozehrání monitorů

Příspěvek od Rosta69 » sob 01. dub 2017 12:08:19

Jde o Yamaha HS8.... nakonec jsem Zdenku zavrhl ty PA bedny kvuli syčení a vzal podruhé tyto HS8,před tím jsem testoval pár dnů HS7. Myslel jsem že ty větší budou lepší,no bohužel nejsou.Ne všechny mp3 na tom hrají dobře...ve sluchátkách Technics i Sennheiser HD25 super na těch bednách hrůza.

Uživatelský avatar
Milan T.

Re: Rozehrání monitorů

Příspěvek od Milan T. » sob 01. dub 2017 12:47:18

A co od těch bedniček k počítači očekáváš? Že budou reprodukovat mp3 jako flac? :D sorry, ale přijde mi to dosti komické...

Rosta69
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 17
Registrován: ned 12. bře 2017 0:23:05

Re: Rozehrání monitorů

Příspěvek od Rosta69 » sob 01. dub 2017 15:22:24

Jestli je toto pc tak ok..víš pí.. a blbě kecáš a pokud jsou u tebe HS8 bedničky k pc,tak ti doporučuju,už to svinstvo nehul.

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Repro“