Mixing a mastering na A7X vs. S2X vs. KH310?

Pasivní, aktivní, odposlechové, studiové...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Filmorris
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 1
Registrován: sob 01. dub 2017 20:46:45

Mixing a mastering na A7X vs. S2X vs. KH310?

Příspěvek od Filmorris » sob 01. dub 2017 21:33:45

Zdravím všechny zkušené zvukaře.
Snad neurazím když se s vámi podělím o mé dilema.
Mám několik velmi komplexních otázek ohledně produkce a ideálním monitorům:
Předně říkám používám sluchátka sennheiser hd650 v kombu s DAC nuforce icon HD. Zvládám na nich v rámci možností monitoring. S mixem je už ale problém a o masteringu ani nemluvím. Sluchátka nereagují na EQ - mnohdy i na změnu několik db v celém frekvenčním spektru a jakémkoli výřezu. Nereagují na změnu dynamických poměrů. Nepoznám změnu nastavení kompresoru-attack,treshold,ratio atd.Nechápejte mě špatně změny samozřejmě slyším ale až v extrémních nastaveních. Musím se mnohdy spolehnout na frekvenční analyzer víc než na svoje uši. :roll: Samozřejmě HD650 nejsou určeny na mixing jen jsem netušil že je to s nimi po sterilní analytické stránce zvuku až tak špatné. :oops:
Přemýšlím nad koupí monitorů Adam A7X. Všude na netu čtu že jsou to jedny z nejlepších monitorů v poměru cena-výkon.
1. otázka- Zvládnou tyto monitory odhalit detaily v rámci komprese,limitace,EQ,nasycení,reverbu atd?
Bude na nich práce s těmito efekty (hlavně EQ,Comp.) snadnější? Dá se na nich dělat plnohodnotný mixing?
Samozřejmě při excelentním nastavení akustiky pokoje a nastavení monitorů. ?
2. otázka- postačí k těmto reproduktorům převodník Nuforce Icon HD?
3. otázka- Jaký rozdíl by mohl být v rámci sledování mixu (později i masteringu) mezi monitory A7X a S2X když jsou s2x dvakrát dražší? Je tam opravdu tak markantní zvukový rozdíl? Jsou S2X citlivější na změny signálu?
4. otázka- Slyšeli jste někdo neumann KH310? frequency response je užasné. Jsou ploché v celém frekvenčním spektru. Četl jsem že hrají naplno i při 32 HZ-nepotřeboval bych subwoofer,hrají prý dobře i v malých místnostech na to že jsou tří pásma což se o s3x říci nedá (proto se ptám na S2X). Okusil někdo jejich zvuk? V porovnaní A7X,S2X?
5. otázka- Pro mé učely zvukové produkce,mixingu a do budoucna masteringu a z hlediska zvukové neutrality a čistoty co je nejlepší volba?
A7X+sub7, S2X, KH310?
Samozřejmě se nebráním i jiným nastavením.
Předem děkuji za odpovědi a nápady. :-)

Uživatelský avatar
Jjjp

Re: Mixing a mastering na A7X vs. S2X vs. KH310?

Příspěvek od Jjjp » pon 03. dub 2017 0:10:59

Nikdo tady neví?

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Mixing a mastering na A7X vs. S2X vs. KH310?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pon 03. dub 2017 1:37:58

Já se obávám, že spíš nikdo nechápe. Ty si vážně myslíš, že to, že nic neslyšíš, může být sluchátky ? Já tedy na sluchátka nejsem žádný expert, ale beden jsem poslouchal strašně moc a neznám pomalu žádnou, na které by co popisuješ nebylo slyšet, dokonce mne ani nenapadá, jak by to ta bedna mohla zařídit. Je to v podstatě jednoduché zařízení a vykompenzovat jakýkoli zásah do EQ, dynamiky, dokonce dozvuku, nemá čím a maskovat taky skoro ne. Tím nechci říct, že všechny všechno ukážou stejně, ale takhle nepoužitelné prostě nemůžou být, pokud už jsme v kategorii "monitor". S2X bych samozřejmě pokládal za jasně lepší, než A7X, to je prostě jiná řada, jestli může podobně velkou roli hrát přítomnost/absence subu netroufnu odhadovat, to záleží na konkrétní situaci, preferencích, každopádně 7" je na nearfield už dost a v tom rozpoznání výše zmíněných zásahů sub moc nepomůže nikomu.

H.M.

Odpovědět

Zpět na „Repro“