Ozvučení DUA, koupě "nové" sestevy, polepšíme si?

Pasivní, aktivní, odposlechové, studiové...
  • Reklama
  • DEMO 15
KlávesákJirka
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: ned 17. pro 2017 12:46:20

Ozvučení DUA, koupě "nové" sestevy, polepšíme si?

Příspěvek od KlávesákJirka » ned 17. pro 2017 12:49:54

Zdravím všechny milovníky hudby.
Hraji s jednou slečnou na menších oslavách (hospody, max sály 20x20). 1xklávesy a 2 zpěvy. Do teď jsme si vypůjčovali od známého zesilovač a dvě reprobedny (Laney, 2x105W, zesík 250W, 6 vstupů) a celkem nám to stačilo a vyhovovalo...nejsme žádná velká kapela a hrajeme v prostorách, kam by se profíci nevešli.
Bylo by dobré, abychom se osamostatnili a narazil jsem na inzerát, kde pán prodává tuto sestavu:
Powermix Bell MPX 204, 2 x 200 watt sin, 10 vstupů, specifikace:
19´, 5HE, 4 x stereo In, 2 x mono In, 7 pásm.grafický eqalizer, digitální multiefekt 100 programů, foot switch. Vstupy:High, Low, Eff1, Eff2\Mon - Pre\Post, Bal, Level, Gain. Main:Mon Eff, Hi Low, Line Out, Rec Out, Master, Amp In Stereo, Eff send stereo, Eff Return stereo, Power Out 2x 200 W, příkon 600 Watt.
2 ks třípásmové boxy DAN ACOUSTICS,model PA15\3\1, 200 watt, 8 ohm, 45Hz-16kHz

Cena je necelých šest tisíc korun a je to všechno prý v dobrém stavu, ale jelikož se nevyznám ve specifikacích, tak si jdu pro radu zkušenějších, zda si polepšíme či pohoršíme. Jak jsem už psal, nejsme profíci a zábavy ani plesy nikdy nejspíš hrát nebudeme, ale chceme, aby to výkonově a alespon trochu kvalitativně ]stačilo na ty hospůdky a sály. Hrajeme českou hudbu od dechovek,
ploužáků, country, popu až po slabší rock.
83307394.jpg
3.jpg

Uživatelský avatar
Marian

Re: Ozvučení DUA, koupě "nové" sestevy, polepšíme si?

Příspěvek od Marian » ned 17. pro 2017 15:48:41

Dneska sú trendy už trochu iné. Nepredpokladám však že by to malo by horšie ako tie boxy Laney. Ten powermix nepoznám, bedne na svoju dobu celkom ušli záleží aj od osadenia ak tam je na basoch Eminence Alpha15 tak to nebude žiadna sláva, ak tam je Beyma SM115 (stará verzia) tak to s celkom dá. Streďak tam zvykol byť Em Alpha 8 a výšky APT80. Treba to brať tak že tieto veci patria do minulého tisícročia...no malo by to ešte prehrať kadejakú low-end čínu.

Quicktor
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 184
Registrován: úte 07. čer 2016 22:00:31

Re: Ozvučení DUA, koupě "nové" sestevy, polepšíme si?

Příspěvek od Quicktor » ned 17. pro 2017 16:06:24

Dobrý odpoledne
V ranných dobách kariéry jsem používal na malé akce Powermix na zvučeni z pódia ke všeobecné spokojenosti. Toto řešení má velkou výhodu vše v jednom. Do beden potom vedou pouze silové kabely a finito,takže pokud vám opilec shodí stojan s reprobednou, je velká naděje, že ta přežije.
Tento Powermix však nedisponuje plnohodnotnou odposlechovou cestou, respektive možnost tam je ale celý PA je potom monofonní. Bedny neznám, ale pro vaše pouziti jsou zbytečně velký. Zvuk se bude v malých sálech blbě brzdit. Viděl bych to na nějaký osvědčený desítky, max dvanáctky s velkou citlivostí.
Je fakt, že za šest tisíc se dá udělat nějaká chyba.
Většina zde přítomných vám bude doporučovat nějakou aktivní sestavu s malým mixem a já si myslím, že budou mít pravdu. Cena však bude vypadat úplně jinak.
Hezký Vánoce. V.D.

KlávesákJirka
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: ned 17. pro 2017 12:46:20

Re: Ozvučení DUA, koupě "nové" sestevy, polepšíme si?

Příspěvek od KlávesákJirka » ned 17. pro 2017 19:20:13

Taky přeji hezké vánoce a děkuji za Vaši reakci. Vyšší částku teď investovat nemůžeme a myslím si, že si oproti (zes+2xlaney=2x105W) nepohoršíme. O hmotnost a kompaktnost nám moc nejde a odposlech jsme zatím nikdy nepotřebovali-vždy jsme našli takovou pozici reprobeden a nastavení, že jsme se slyšeli a byli jsme i slyšet-zktrátka vše bylo k všeobecné spokojenosti. Že se bude zvuk v malých prostorách blbě brzdit moc nechápu, protože to dokáži ovlivnit nastavením na zesilovači, ale pravda je, že tam je jistá hranice a není to jenom o tom zapojit a hned hrát. Ještě zkusím zjistit více informací, abych si udělal jasno. Nechceme si pohoršit, ale rádi bychom se takto osamostatnili :-).
Děkuji za rady a ať se Vám daří. JS

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 798
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Ozvučení DUA, koupě "nové" sestevy, polepšíme si?

Příspěvek od PeBe » pon 18. pro 2017 8:57:42

Hrajeme v podstatě to samé a na podobných místech jako vy a přesně takouvohle cestou jsem se před skoro čtvrt stoletím vydal já. Nakoupil jsem vysloužilý aparát od těch, co se ho potřebovali zbavit za pár šupů a myslel si, jak jsem s tím nevyzrál... Je to ta nejblbější cesta, kterou jsem si mohl vybrat. Každý kšeft začínal s pájkou v ruce a spoceným čelem, jestli to stihnu včas rozehrát. Neustálé nákupy a shánění náhrad za unavené části, bastlení, velké a těžké krámy... Na rady zkušených, abych se zadlužil a šel do toho naplno, jsem říkal, že na to nemám peníze a stále "ucpával díry v děravém kotli". Postupně jsem přikupoval o kousek lepší věci a pokaždé to byl slyšitelný rozdíl. Neříkám, že dneska mám extra cajky, ale kdybych se tenkrát zadlužil, hrálo by mi to slušně už tenkrát a hlavně bych to měl dávno zaplacené a podstatně levnější.
Je to na každém, jakou cestou se vydá. Moje zkušennost je taková, že poté, co se vybavení vylepšilo a jeho rok výroby se více přibližuje dnešnímu datu, začali si nás objednávat na své párty i poněkud movitější oslavenci a nemusím snad zdůrazňovat, že movitější lidé lépe platí, na rautech mají libovější maso a namísto 10° Gambrinusu se točí 12° Plzeň... ;-)

Přeji správné vykročení na lepší cestu a ať vám to hraje.
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Ozvučení DUA, koupě "nové" sestevy, polepšíme si?

Příspěvek od CharlesBass » pon 18. pro 2017 9:26:38

Já si myslím, že to koupíte. Asi hlavně kvůli tomu, že vás to možná začalo tlačit - známý už nechce půjčovat :-) . Teda nevím, jak dlouho hrajete, resp, jak dlouho provozujete tento typ "hudební prostituce". Každopádně, věta, že dát víc jak 6000kč nemůžete, mě trochu (v dnešní době) překvapila. V případě desetinásobné částky bych to samozřejmě chápal. Ale pokud to berete vážně a necháte se honorovat tak, aby to stačilo nejenom na benzín a teplou vodu... mám možná už zkreslenou představu, přeci jen už je to doba, co jsem vyrostl na rodinné kapelce, která hrála stejný typ akcí. A jen s malou "vnější" investicí(vlastně půjčkou) si to těleso bylo schopné během 2let vydělat na aparátek za bratru 55 tisíc kč. Vše nové z obchodu, bedny od Yamahy, powermix 2x500W Phonic, stativy, mikrofony Shure, atp. Začínalo se na 100V mixpultu od Tesly.....

Nechci se tím nikoho dotknout, třeba hrajete výhradně pro příbuzné a pro potěšení. A možná, že právě tento zmíněný aparát bude navýsost vyhovovat. Na druhou stranu, ptáte se na odborném fóru, na kterém dobrou radu davají vesměs hlavně profesionálové. A berte je v potaz, neboť se Vám stane, že jednou podlehnete a zjistíte, jaká je lahoda zpívat na profesionální mikrofon přes bedny které mají pořádnou citlivost. A že to není až tak nedostupné, pokud se správně vybírá.
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Ozvučení DUA, koupě "nové" sestevy, polepšíme si?

Příspěvek od CharlesBass » pon 18. pro 2017 9:34:20

Teda příspěvek jsem začal psát před PeBe a odeslal až po něm, ale naprosto s ním souhlasím :-) :-) Ten závěr s tím jídlem a pivem - to je tak neskutečně trefný :-D

Kupte to! Odehrajte těch pár nasmlouvanejch akcí a pak se opravdu začněte zajímat o lepší výbavu. Však i mobil míváte taky už jen chvíli a cena toho nového(lepšího) je někdy i taková, že se za to dostanou dva špičkové zpěvové mikrofony!
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

Krakonosh
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: čtv 12. úno 2015 7:23:10

Re: Ozvučení DUA, koupě "nové" sestevy, polepšíme si?

Příspěvek od Krakonosh » pon 18. pro 2017 12:17:55

Investujte nejdříve pětikilo a půjčte si od někoho kvylitnější soudobý aparát. Ozkoušejte si ten rozdíl :-), nejlépe někde bez publika a s přímým porovnáním s půjčovaným. Poznáte rozdíl. Dnes se dá poměrně levně (pravda, ne za 6 tisíc) pořídit sestava 2x tak výkonná (není problém ji "ubrzdit"), která kupodivu nabídne mnohem lepší zvuk, spolehlivost a uživatelskou přívětivost.
TCHKPH - zvukař mírně pokročilý, pořadatel, muzikant

Uživatelský avatar
djdj

Re: Ozvučení DUA, koupě "nové" sestevy, polepšíme si?

Příspěvek od djdj » pon 18. pro 2017 13:57:19

Naprosto se ztotožňuji s názorem PeBe, i když jen z trošku jiného pohledu. Nejsem totiž narozdíl od vás všech muzikant nebo zvukař, ale DJ. Ale co se týká kvality techniky, platí pro nás všechny to stejné.

Se svým vlastním aparátem hrávám v 90 % na menších soukromých akcích, tj. svatby, oslavy, firemní večírky... A mám právě i podobnou zkušenost s nákupem starší nebo "poloprofi" techniky. Na začátku jsem do toho nechtěl dávat moc peněz, začínal jsem s tím jako s koníčkem a říkal jsem si, že to na to moje šmrdlání bude stačit. Dokonce jsem se tady na fóru tenkrát taky ptal, ale nakonec jsem stejně nedal na rady zkušenějších a všechno jsem si zařídil (samozřejmě úplně špatně) podle své naivní představy za málo peněz. Napřed to nějak fungovalo a hrálo, ale jen do té doby, než mi poškozený zvuk jednu akci totálně zkazil a po opravě brzo hodně zkomplikoval další akci. Toto mě probralo, protože to beru za svou největší ostudu a trapas, to si člověk prostě nesmí dovolit, pokud to myslí aspoň trochu vážně. Začal jsem k technice přistupovat úplně jinak. Zbavil jsem se toho za pár korun (samozřejmě s prodělkem, ale skoro žádnou hodnotu to už nemělo), vzal úspory a pořídil si úplně nový kvalitní zvuk. Jasně, stálo to pro mě do té doby naprosto nepředstavitelnou částku, ale teď s odstupem i poměrně krátké doby vidím, že se to vyplatilo. Přijedu, zapojím, hraju, neřeším. Hraje to hezky. Vypadá to hezky. Šetřím kila (a záda) i místo v autě. Nemusím řešit, jestli nejsem s výkonem už na hraně (protože se tam nikdy nedostanu). S kvalitní technikou se člověk může úplně jinak prezentovat a tím se dostávat na zajímavější akce a k lepším honorářům. A hlavně se nemusí ostýchat si o ten lepší honorář říct. A pak už to jede, libovější maso, Plzeň 12... :-D

Tak to jen taková zkušenost z jiné strany od "pouštěče" :-) Podotýkám ale, že se hraním neživím a pořád to mám jako víkendový koníček vedle běžné práce. Naprosto chápu, že někdo může mít možnosti investice velmi omezené. Ale i kdybyste si na to měli půjčit, tak věřte, že se vám to velice brzo vrátí a to ve všech ohledech. Publikum bude spokojenější, nejspíš i postupně větší a ve finále se to vyplatí i finančně. V každém případě přeji šťastné rozhodnutí a výběr ;-)

Uživatelský avatar
Klávesák

Re: Ozvučení DUA, koupě "nové" sestevy, polepšíme si?

Příspěvek od Klávesák » pon 18. pro 2017 16:38:17

Děkuji za Vaše zkušenosti a asi vás poslechnu. Bednu už někdo koupil (asi znamení :-D )...Pár akcí ještě zahrajeme a postupně si našetříme na nový. Asi bych se měl kouknout, kolik si takový běžní muzikanti běžně říkávají za jeden večer hraní. Možná jsme moc ostýchavý, ale dnes není nic za pár korun. Díky, trochu jste mě "osvítili" =D>

istuchlik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: ned 13. dub 2014 8:13:58

Re: Ozvučení DUA, koupě "nové" sestevy, polepšíme si?

Příspěvek od istuchlik » pon 18. pro 2017 19:27:11

Zkusil bych třeba tohle: http://www.midi.cz/inzerat/189010/rcf-art-315a/
A k tomu nějaký mix... 8)

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Ozvučení DUA, koupě "nové" sestevy, polepšíme si?

Příspěvek od exxxi » pon 18. pro 2017 23:53:26

No, o tom, ze nic neni za par korun by se dalo polemizovat. Kdyz jsem zacinal se zvukarinou, stala by me aktivni bedna dve vyplaty. Dnes stoji slusna aktivka jako EV zlx pul vyplaty. Kolik by to tedy melo stat, aby to bylo za 3,50Kc? Nerikejte, ze hrajete za 500 na osobu.....
Druhy rozmer problemu. I kdyz budete hrat zadarmo, vite, ze budete nekvalitnimi bednami trapit treba 50 lidi nekolik let???
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 798
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Ozvučení DUA, koupě "nové" sestevy, polepšíme si?

Příspěvek od PeBe » úte 19. pro 2017 7:20:40

Na akcích "zadarmo" (nezaměňovat s charitou) jsou většinou opilci hrubého zrna a ti něco vydrží (rozumněj: je jim to jedno) :-D
Já se na to koukám tak, že muzika je především můj koníček a koníčky obecně něco stojí. Já se třeba ještě o volných víkendech, kdy nehrajeme, courám po Šumavě. To jsou taky slušný rakety za kvalitní vybavení. A k tomu chovám pavouky, taky nic moc levného. Jiní rádi cestují za exotikou, jiní rybaří, nebo modelaří. Někdo má jako koníček ženský... Všechno, když to chceme dělat poctivě a pořádně, leze do peněz. Bylo, je a bude, že za málo peněz, je málo muziky a o tom bysme tu měli něco vědět... ;-)
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Uživatelský avatar
Jaros

Re: Ozvučení DUA, koupě "nové" sestevy, polepšíme si?

Příspěvek od Jaros » pát 22. pro 2017 11:08:01

Za kolik hraji bezni muzikanti? To se da snadno spocitat. Misto poustece ktery si rekl 8.000Kc nas s kapelou hralo 9+3 auta a aparat za 170.000Kc....
Ale abych jen nenadaval na poustece....

Na zvuceni malych akci (country kapely, male dechovky, male blues kapely) pouzivam RCF ART 310A a SC Ui16 (myslim, ze vam by stacil i Ui12). Vyhoda je i v tom, ze na vetsi akci se daji vzit velke bedny a ty male slouzi jako odposlech.
Jarda
Asi bych se měl kouknout, kolik si takový běžní muzikanti běžně říkávají za jeden večer hraní. Možná jsme moc ostýchavý, ale dnes není nic za pár korun. Díky, trochu jste mě "osvítili" =D>

Uživatelský avatar
djdj

Re: Ozvučení DUA, koupě "nové" sestevy, polepšíme si?

Příspěvek od djdj » pát 22. pro 2017 11:23:09

Offtopic:
Misto poustece ktery si rekl 8.000Kc
Záleží, co to bylo za akci. Jsou příležitosti, kdy 8 tis. je za "pouštěče" s vlastní technikou naprosto odpovídající částka ;-) Samozřejmě ale za profíka s odpovídající technikou a za kvalitní práci.

Odpovědět

Zpět na „Repro“