Grimm Audio - SB2 Sub, zajímavost

Pasivní, aktivní, odposlechové, studiové...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Draaczech
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 5
Registrován: ned 11. lis 2018 19:14:53

Grimm Audio - SB2 Sub, zajímavost

Příspěvek od Draaczech » pon 08. dub 2024 13:36:48

Narazil jsem na to náhodou, tak pro zajímavost odkazuji i pro ostatní. Motorem poháněny reproduktor mě teda překvapil dost :shock:
https://www.grimmaudio.com/news/introdu ... subwoofer/

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Grimm Audio - SB2 Sub, zajímavost

Příspěvek od CharlesBass » pon 08. dub 2024 23:25:56

Jo to na mě vyskočilo na FB, byl to "arílový žertík" tej firmy, ale psali tam, že to bylo i reálně kdysi použité na M. Jacksona..

Taky mě zaujalo, že to je stejnosměrný elektromotor, evidentně. Co vím, používali/jí se na to serva resp polohové motory, které se řídí procesorem. Převodník z hudebního signálu asi bude pěkná alchymie, k adekvátnímu buzení to bude potřebovat hodně "čistý" signál.. live muziku to asi moc nemá rádo.. takže asi lepší výsledky se dosahují s elktronickou hudbou, určitěi proto, že ty spodky od 20Hz se tam dají generátorem poněkud lépe tvořit ... předpokládám i omezení v mechanice... tření, přesnost, vůle... atd :-) Ale podotýkám - nikdy jsem to neslyšel.
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

Uživatelský avatar
DjMaYo

Re: Grimm Audio - SB2 Sub, zajímavost

Příspěvek od DjMaYo » úte 09. dub 2024 20:20:52

Spolužiak to riešil vrámci diplomovej práce. Riadil repro krokovým motorom. Fungovalo to všam nejako povedzme prijatelne do cca 40Hz vyššie to vykazovalo skreslenie rádovo v 10kach %

asterix1
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 208
Registrován: stř 13. bře 2013 14:34:39

Re: Grimm Audio - SB2 Sub, zajímavost

Příspěvek od asterix1 » stř 10. dub 2024 9:34:33

No Amerika objavená nebola. Powersoft má už nejaký rok komerčne predstavený M-Force na báze lineárneho motora na použitie do subwofferov s kompletne riešeným zvukovým reťazcom. Mnoho firiem už ponúka subwoffre s týmto systémom.

Odpovědět

Zpět na „Repro“