Servis Crest CPX 2600?

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Murphy
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: úte 25. říj 2016 19:59:07
Bydliště: Hrádek nad Nisou

Servis Crest CPX 2600?

Příspěvek od Murphy » úte 25. říj 2016 20:10:41

Zdravím.
Není tu někdo v okolí Liberce,kdo by dovedl opravit (zjistit závadu) na Crest 2600?
Zesilovač hrál perfektně,ale pak přestal (během akce) fungovat jeden kanál :shock: Druhý kanál hraje bez problémů dál.
Po vizuální stránce není nikde nic "opáleného" a ani kondíky nejeví známky poškození (vyboulení). Cítit nic nebylo.
Při provozu na nefunkčním kanálu nebliká ani signalizace vstupního signálu (zelená dioda).
Prohození signálových kabelů jsem provedl-hrál pořád jeden a ten samý kanál,takže kabely jsou OK.
Díky za rady.
DJ Murphy - Hrádek nad Nisou

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Servis Crest CPX 2600?

Příspěvek od blaha » úte 25. říj 2016 20:30:23

Člověče, tuhle závadu jsem měl na něm taky, tenkrát mi to opravoval chlapík ve Dvoře Králové nad Labem, byla to nějaká haléřová součástka. Pozitivní je, že k němu máme i schéma.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Murphy
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: úte 25. říj 2016 19:59:07
Bydliště: Hrádek nad Nisou

Re: Servis Crest CPX 2600?

Příspěvek od Murphy » úte 25. říj 2016 20:51:50

Jo jo. Na schéma jsem koukal,ale i jako silnoproudař je to pro mě španělská vesnice :)
DJ Murphy - Hrádek nad Nisou

MADMAX
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 09. led 2008 8:41:16
Bydliště: Vršovická 30/808, PRAHA 10

Re: Servis Crest CPX 2600?

Příspěvek od MADMAX » stř 26. říj 2016 12:46:05

Já bych první dotaz směřoval do MusicData, jednak oni jakožto dovozce určitě dělají servis a jednak mohou mít nějaké smluvní partnery.
MAD

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Servis Crest CPX 2600?

Příspěvek od Návštěvník » stř 26. říj 2016 18:17:40

Crest v MD = výměna celého boardu :-(.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Servis Crest CPX 2600?

Příspěvek od blaha » čtv 27. říj 2016 0:33:03

Tak jsem schválně pohledal, nechával jsem opravovat teda CPX1500, ale pravděpodobně stejná závada, bylo to v roce 2012, stálo to 500,-.
Dával jsem to do firmy SEEL, Dvůr Králové nad Labem, je tam člověk, kterej ještě stále opravuje a nemění hned celé bloky. Navíc já to mám přes kopec.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
Petr Z.

Re: Servis Crest CPX 2600?

Příspěvek od Petr Z. » čtv 27. říj 2016 1:22:44

Mohu se známého poptat na podrobnosti ohledem opravy CrestAudio CPX2600 v MD.
Vím jen zhruba, že to nebyla nějak moc závažná věc, vybuchl mu v tom jeden filtrační kondenzátor v jednom kanálu, za velkého smradu se nahoře rozšklebil. Zesilovač ale šel dál, nevyhodilo to ani síťové jištění a dohrál na to.
Já na to tehda, někdy v roce 2008 neměl čas, tak to poslal k nim, koupil to u nich.
Šlo o pozáruční opravu /stáří nějak okolo 3 let/. Podle něj byla cena abnormálně brutální, vyměnili snad celou desku kanálu a druhou nechali být původní. Chtěl to tehdy od nich vzít zpátky a pokusit se to znova vnutit mně. Napsali mu, že to mají rozebrané a že bude platit nějakou dardu, myslím za měření a diagnostiku, tak to tam nakonec nechal.
Ale pamatuju se dost dobře, že mi poslal nepěknou esemesku a dlouho se mnou nemluvil, ani jeho baba ne.
Ale to už je dávno, určitě tam už budou jiní lidi

Odpovědět

Zpět na „Crest“