Zesilovače Chevin - zkušenosti?

  • Reklama
  • DEMO 15
BVaudio
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 69
Registrován: úte 17. kvě 2011 9:44:22

Re: Zesilovače Chevin - zkušenosti?

Příspěvek od BVaudio » sob 22. úno 2014 12:46:50

Klasika, jednoduché usmernenie a filtrácia siete, za tým menič (poskladaný z viacerých impulzných transformátorov, podľa potrebného výkonu- na obrázku 4 ks s "bleskami"..), na sekudárnej strane transformácia na potrebné napätie a usmernenie rýchlymi diódami a sekundárna filtrácia.
Přílohy
chev.jpg

Uživatelský avatar
Vladimír Matocha

Re: Zesilovače Chevin - zkušenosti?

Příspěvek od Vladimír Matocha » ned 08. čer 2014 22:36:43

prinášam foto S2000, kľudne polemizujte
https://www.dropbox.com/s/1drty7tzf97k0 ... .38.22.jpg

Uživatelský avatar
zelatina
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: pon 15. srp 2011 1:37:05
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovače Chevin - zkušenosti?

Příspěvek od zelatina » stř 07. pro 2016 18:28:21

zelatina píše:máme dve A5003...po kúpe tej druhej, som zistil, že sú úplne odlišné - ak ich používam na basy, musím otáčať na jednej strane fázu
ďalej nemajú žiadny napájací zdroj (trafo, spínak) - idú priamo zo siete
nedajú sa zapojiť do mostíka - nulu - stred napájania si vytvárajú umelo
do 2 ohm na basy sa moc nedajú použiť, aj napriek tomu, že majú písané minimum 2ohm...basáky potom divno "búchajú", avšak vydržia to, prvý kus sme takto dlhšie používali
tomu prvému kusu sa asi 2-krát pokazilo riadenie ventilátorov, v prvom prípade si to odniesli aj tranzistory, potom ventilátory zapojili na priamo; ďalej mi raz pred akciou prestal ísť komplet jeden kanál, odpálila sa jedna poistka v napájaní
ináč zvukovo v pohode, používali sme ich aj na stredobasy v KF650, avšak napr. v porovnaní s QSC PL380 tam nie je cítiť tú tvrdosť/pevnosť u basákov
Sorry, že to tu píšem až po dlhšej dobe...mal som vtedy pod rukami nejakú vývojovú verziu, ktorá bola celá nejaká divná...ďalšie kusy, čo sme mali sú už všetky rovnaké a s chladením-ventilátormi a ich reguláciou nemajú žiadny problém. S mostíkom neviem ako to je, nikdy som ho neskúšal a ani ho výrobca nepíše v špecifikácii, tak počítam, že nejde spraviť. To s tým búchaním basákov a viacmenej mäkkým zvukom bolo spôsobené zlým nakáblovaním speakonov vnútri bední, ktoré mal predchádzajúci majiteľ porobené dosť divne, zapájal vždy 3x18" na kanál a každá bedňa to mala inak, takže sa to rôzne fázovalo a robilo blbosti. Pravdaže to má trochu mäkší bass ako PL380, ale taktiež ten zosík má o 1kW menej a hlavne je to cenovo aj konštrukčne iná trieda...

Odpovědět

Zpět na „Chevin“