PreSonus StudioLive 16.4.2

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
majpo
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: stř 12. srp 2009 22:06:53
Bydliště: Trencin

PreSonus StudioLive 16.4.2

Příspěvek od majpo » pát 08. led 2010 11:39:09

Zakúpili sme tento pult, používame ho na živé zvučenie aj na nahrávanie v skúšobni, chcel by som sa sa podeliť o info ohľadne práce s týmto digitálnym pultom, ale predovšetkým ma zaujímajú postrehy ľudí ktorý s týmto pultom pracujú.

janek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 565
Registrován: čtv 18. zář 2008 13:40:53
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: PreSonus StudioLive 16.4.2

Příspěvek od janek » pát 08. led 2010 12:30:23

tu je debata o tomto mixe, resp co dalej (pripadne pohladaj na tej stranke, uz sa to viackrat riesilo)
http://srforums.prosoundweb.com/index.p ... 103/21512/
okrem toho je tam par ludi co to uz chvilu pouzivaju, tak ak mas nejaku specialnu otazku, nevahaj sa spytat

tu je par videonavodov:
http://www.youtube.com/user/trinityprosound#p/u

majpo
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: stř 12. srp 2009 22:06:53
Bydliště: Trencin

Re: PreSonus StudioLive 16.4.2

Příspěvek od majpo » pát 08. led 2010 13:37:51

okay dík, ja som len hľadal aj niekoho z SK resp. CZ, teda postrehy ušité na miery našich končín. Samozrejme Youtube a Presonus forum a blog pozeram.

janek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 565
Registrován: čtv 18. zář 2008 13:40:53
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: PreSonus StudioLive 16.4.2

Příspěvek od janek » pát 08. led 2010 14:03:35

jasne, ja len ze ak si nahodou nevidel...

Uživatelský avatar
kanjec
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 100
Registrován: ned 17. kvě 2009 18:11:59
Bydliště: Jilemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: PreSonus StudioLive 16.4.2

Příspěvek od kanjec » ned 01. srp 2010 13:24:04

Zvažuju koupi většího bratra - 24.4.2 - nemáte s ním někdo zkušenost? Případně kdyby byl odkaz na nějakou slušnou recenzi (jak 24.4.2 nebo i 16.4.2) ... Třeba v angličtině... Díky za odpovědi
Ondřej Hornig
home - http://www.ohornig.cz/

ligasd
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 8
Registrován: stř 23. črc 2008 17:20:36
Bydliště: Opava

Re: PreSonus StudioLive 16.4.2

Příspěvek od ligasd » stř 25. srp 2010 9:00:22

majpo píše:Zakúpili sme tento pult, používame ho na živé zvučenie aj na nahrávanie v skúšobni, chcel by som sa sa podeliť o info ohľadne práce s týmto digitálnym pultom, ale predovšetkým ma zaujímajú postrehy ľudí ktorý s týmto pultom pracujú.
ahoj a díky, že jsi zřídil tohle vlákno. Zvažujeme koupi tohoto mixu, chtěl bych vědět nějaké postřehy a zkušenosti s live hraním a jestli bys jej vůbec doporučil na live hraní. Třeba nějaké rozdíly Presonus SL vs Jakýkoli Analog, co se týče hlavně pohodlnosti a pohotovosti ovládání a rychlosti změny parametrů. Dále by mě zajímalo, jestli můžu použít interní eqalizér na jednotlivé aux send , které chci využít na odposlechy apod. Díky

ligasd
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 8
Registrován: stř 23. črc 2008 17:20:36
Bydliště: Opava

Re: PreSonus StudioLive 16.4.2

Příspěvek od ligasd » čtv 26. srp 2010 20:32:13

kanjec píše:Zvažuju koupi většího bratra - 24.4.2 - nemáte s ním někdo zkušenost? Případně kdyby byl odkaz na nějakou slušnou recenzi (jak 24.4.2 nebo i 16.4.2) ... Třeba v angličtině... Díky za odpovědi

ahoj, taky se nám zdálo 16 kanálů málo, tak jsme koukali po " větším bratrovi " , ale videa, které tady v odkazu uvedl kolega, nás inspirovaly k myšlence, že když se dají přes fw naprosto jednoduše propojit 2x SL16, (čímž získáš 32kanálů vlastně za cenu jedné SL24). tak proč toho nevyužít, ne?
Jako 82litrů za SL24 trošku přepískli. Nevím, na kolik potřebuješ 24 kanálů. jestli zvučíš jednu kapelu, a 16 vstupů je pro tebe málo, nebo jako já jich zvučím více, tak ti to píšu ke zvážení, jestli by nebylo i pro tebe lepší koupit 2x SL16 , a podle dané akce je vzít oba, nebo jen jeden.

Uživatelský avatar
kanjec
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 100
Registrován: ned 17. kvě 2009 18:11:59
Bydliště: Jilemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: PreSonus StudioLive 16.4.2

Příspěvek od kanjec » pon 30. srp 2010 9:05:14

Videa s propojením 2 kusů jsem si prošel. Co se mi ale na 16 kanálové variantě nelíbí, je podle mě nedostatečný gate. 24 ho má promáknutější s víc parametry. Navíc 2 krabice se mi tahat nechtějí. MJ. jsem se informoval na velkoobchodní cenu a podle mě bude maloobchodní cena někde na hranici 78k s DPH, možná níž.

Používáte někdo společně 2 kusy 16 kanálové varianty? Na jednom anglickém fóru jsem našel vyjádření "In fact, I don´t know anybody who has only one board" :-)
Ondřej Hornig
home - http://www.ohornig.cz/

ligasd
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 8
Registrován: stř 23. črc 2008 17:20:36
Bydliště: Opava

Re: PreSonus StudioLive 16.4.2

Příspěvek od ligasd » sob 04. zář 2010 16:55:30

Hmm, brouček v hlavě. 24 má navíc nejen parametry v Gate, ale i EQ má víc parametrů, což už je teda i pro mne argument.. Tak nevím. U Thomann budou k mání prej až k 30.9.2010

nejlevněji jsem ho našel tady. objednám a podělím se o zkušenosti s nakupováním v zámoří :)

http://www.nakupovani.net/instrumenty-1 ... _2442.html

Uživatelský avatar
kanjec
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 100
Registrován: ned 17. kvě 2009 18:11:59
Bydliště: Jilemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: PreSonus StudioLive 16.4.2

Příspěvek od kanjec » sob 04. zář 2010 18:34:34

Já jsem měl už dva delší rozhovory s dovozcem (Mediatech Chrudim), dodádí do Čech zatím neví, ale mám slíbené info v pondělí. Doporučuji počkat. Nakupování v zámoří je super, ale nacvaknou vám k tomu na hranicích 20% DPH + nevím, jestli ještě něco a už to tak atraktivní není. Kdyby se ještě někdo našel, až bude k mání, určitě budu u THT poptávat hardcase, takže by to ve více kusech mohlo být levnější...
Ondřej Hornig
home - http://www.ohornig.cz/

ligasd
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 8
Registrován: stř 23. črc 2008 17:20:36
Bydliště: Opava

Re: PreSonus StudioLive 16.4.2

Příspěvek od ligasd » pon 06. zář 2010 13:31:46

ok, nechám si poradit, dej vědět. Imho i u Thomanna to vychází celkem zajímavě ( jsme plátci DPH)

mám ale ještě technický dotaz:
Řeším problém se vstupy, nemám ŽÁDNÉ zkušenosti s digitálem a tak se tě zeptám, promiň jako naprostý jako idiot: :)

Tak např. yamaha 02r má jen 8 XLR vstupů, čili jen 8 fantomů, což je málo, dá se to řešit dokoupením karty.. ( love navíc, budiž )
Ten Presonus jich má 16, navíc mi připadá i "pohotovější" na ovládání, co se přístupu k parametrům na jednotlivých šavlích týče ( proto má asi označeni studio Live, že? :) )... príma, i proto chci Presonus. Až doposud to chápu.

ALE: Bylo mi řečeno prodejcem, když jsme se ptali na Studiolive 24/4/2, že ta 16/4/2 bohatě stačí, že zvládne i 32kanálů... (chápu, že ve studio ano, přes FW, AD převodniky atd..) Ale jak je to na Live?

Já se proto ptám:
1./existuje na Presonus nějaká rozšiřující karta? Nebo jak se to prostě technicky udělá - zapojí, aby jsem na Presonus SL 16/4/2 napích třeba 26 nástrojů.
2./Pokud ano, je ta externí karta plně ovladatelná včetně všech efektů na šavli, jako na těch 16ti co jsou na mixu?
3./Jak je to potom s fantomovým napajením, kdybych potřeboval víc než 16 vstupů ( protože těch 16 máme "nadoraz" ). To jako třeba na kanále 12 je paralelní kanál dejmetomu 24? Tak tomu byh rozuměl, že se to dá naroutovat na určitý reálný kanál, kterým ten virtuální ovládáš.. , ale ten má jinou polohu - hodnotu na faderu, což se mi nějak nezdá, když presonus nemá motorizované fadery.. Neumím si to v praxi představit.


Můžeš mi prosím, nebo někdo tady poradit, respektivě objasnit? Moc díky.

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Re: PreSonus StudioLive 16.4.2

Příspěvek od safa » úte 07. zář 2010 20:05:03

ligasd píše:nejlevněji jsem ho našel tady. objednám a podělím se o zkušenosti s nakupováním v zámoří :)
... pak se s nama nezapomen podelit taky o zkusenosti se servisem a technickou podporou v zamori ;-]

Uživatelský avatar
kanjec
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 100
Registrován: ned 17. kvě 2009 18:11:59
Bydliště: Jilemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: PreSonus StudioLive 16.4.2

Příspěvek od kanjec » stř 08. zář 2010 23:20:02

Nedalo mi to a kontaktoval jsem na stránkách Presonus.com pana Marka Williamse (director od international sales), moc jsem nedoufal v odezvu. A ejhle, přišla odpověď cca po dni s kopií na Mediatech. Když se mi podaří zjistit něco nového o dostupnosti, nebo ceně, napíšů.

TO safa: ano, to je věc, která mě taky zrazuje. Mimo jiné, když člověk objedná z USA, tak sice bude pult stát 66k, ale potom k tomu stát cvakne 20% DPH a clo a bude vymalováno :-)
Ondřej Hornig
home - http://www.ohornig.cz/

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Re: PreSonus StudioLive 16.4.2

Příspěvek od safa » čtv 09. zář 2010 11:22:48

To mas sice pravdu, ale toho bych se porad bal min nez eventualni nutnosti servisu. Dalsi kapitolka je celni urad a jeste jedno nebezpeci je zachazeni se zasilkou pri preprave (je dobre ji mit aspon pojistenou). Jo a uz vis jak to do tech statu budes platit ? Bankovni poplatky taky neco stoji...

Uživatelský avatar
kanjec
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 100
Registrován: ned 17. kvě 2009 18:11:59
Bydliště: Jilemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: PreSonus StudioLive 16.4.2

Příspěvek od kanjec » úte 14. zář 2010 12:37:13

Zajímavá novinka - znovu jsem napsal do centrály Presonu, že s Mediatechem není domluva a ... světe div se, dnes se mi ozvali z disk.cz, že přebírají distribuci produktů Presonus a 24.4.2 do 14 dní skladem... (snad)
Ondřej Hornig
home - http://www.ohornig.cz/

Odpovědět

Zpět na „Presonus“