PreSonus 16.0.2 ovládání

  • Reklama
  • DEMO 15
svirest
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 42
Registrován: pát 27. črc 2012 15:09:41

PreSonus 16.0.2 ovládání

Příspěvek od svirest » ned 12. srp 2012 14:08:36

Ahoj, nenašel by se někdo z Prahy a okolí, který by mně naučil "hýbat" s tímto mixem? Máme za týden vystoupení se dvěma dalšími kapelami (venku) a obsluha je na mně (bohužel).... Manuál je asi dobrý (pro zběhlého), jenže se objevují termíny, kterým jako laik (oproti zvukaři) nerozumím a potřebuji je vysvětlit. Předem moc dík. Alan.

P.S. i za úplatu!!! - zde vidíte již zoufalost :D

Uživatelský avatar
kanjec
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 100
Registrován: ned 17. kvě 2009 18:11:59
Bydliště: Jilemnice
Kontaktovat uživatele:

PreSonus 16.0.2 ovládání

Příspěvek od kanjec » úte 21. srp 2012 13:32:22

Ahoj, nevím, jestli není pozdě, mám 24.4.2 a myslím, že už ji mám docela osahanou...
Ondřej Hornig
home - http://www.ohornig.cz/

Uživatelský avatar
TomasVv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: pon 25. čer 2007 21:19:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

PreSonus 16.0.2 ovládání

Příspěvek od TomasVv » úte 21. srp 2012 16:32:34

Tomu říkám odvaha. Pustit se do akce, když neznáš ani konkrétní digitální pult, ani povědomí o zvučení.
Kdyby to byla nějaká sranda akce na jednoduchém analogu, dá se to, koneckonců je to častý nešvar. Ale s tímto digitálem bych se dost bál (není podle mě vhodný pro samouky od začátku).
Dělám, co mě baví.

kalfar
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 241
Registrován: ned 19. srp 2007 16:21:00
Bydliště: Podkrkonoší

PreSonus 16.0.2 ovládání

Příspěvek od kalfar » úte 21. srp 2012 19:29:48

No vypadá to, že akce už proběhla. Třeba se dozvíme, co se dělo.
Žijem, pijem, tancujem! Jsem velký a tvrdohlavý!

svirest
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 42
Registrován: pát 27. črc 2012 15:09:41

PreSonus 16.0.2 ovládání

Příspěvek od svirest » stř 29. srp 2012 20:16:50

Zdravím všechny, byl jsem mimo, tak jsem nemohl podat info. Akce dopadla dobře, základy jsem s koegou zvládl podle manuálu, zvuk byl (prý) bezva. Jen chvilku déle nám trvala počáteční zvukovka bicích, ale nakonec i jeden "profík" z řad obedenstva uznale přikyvoval, že prý O.K.
Ale vyvstal zřejmě neřešitelný problém z připojením na ntbook. Mám HP Probook 6555b, který jsem kupoval s vizí budoucího zvučení nahrávek kapely. Nemá však chipset TI a zde jsem se dozvěděl, že je to základní předpoklad (???). Tak jsem koupil na doporučení Express Card fire wire STLab C-201, který TI obsahuje, vyřadil chipset v ntbooku a stále se po zapojení ozve 3x staccato zvuk, že se PreSonus nepřipojuje. Podotýkám, že Express Card se nainstalovala bez problémů. Myslíte si, že musím fakt koupit nějaký Apple? Proč např. PreSonus nemá nějaký upgrade pro nás "zoufalce" s Windowsama....? Má někdo ještě nějaký nápad, jak to zprovoznit? Díky, Alan.

dulla
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 35
Registrován: úte 20. zář 2011 20:28:35

PreSonus 16.0.2 ovládání

Příspěvek od dulla » stř 17. říj 2012 21:25:48

Zdravim,nechcem zakladat novú tému,tak sa opýtam tu...
Zvažujem kúpu digitálu PreSonus 16.0.2.
Budem chcieť pripojiť na dva monofonne kanály eliminátor spätnej väzby Sabine FBX-2400.
Na analogu som to riešil cez inzert...ako to zapojiť na PreSonus 16.0.2 ?

Dudel
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 85
Registrován: pon 11. črc 2011 0:08:12

PreSonus 16.0.2 ovládání

Příspěvek od Dudel » stř 17. říj 2012 22:53:26

Bohužiaľ 16.0.2 nemá inserty, tie má až 16.4.2 a 24.4.2.

Máš 3 možnosti:
- priplatenie si za 16.4.2
- kúpiť preamp (mikrofón->preamp->fbx->linkou do presonusu)
- v krajnom núdzovom prípade to riešiť cez auxy (mikrofón->presonus->routrovanie do auxu->z auxu do ďalšieho vstupu), fungovať to bude, je to ale fakt hovadina

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

PreSonus 16.0.2 ovládání

Příspěvek od blaha » stř 17. říj 2012 23:00:54

Trochu mimo Presonus, ale nebylo by lepší nejdřív vyřešit příčinu vazby (mikrofon, monitor), než následky.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Dudel
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 85
Registrován: pon 11. črc 2011 0:08:12

PreSonus 16.0.2 ovládání

Příspěvek od Dudel » čtv 18. říj 2012 0:18:22

.
Naposledy upravil(a) Dudel dne čtv 18. říj 2012 2:57:04, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

PreSonus 16.0.2 ovládání

Příspěvek od Zdeněk Prodance » čtv 18. říj 2012 1:05:36

No a co s tou zpětnou vazbou reálně provede "technologie Smaart" ? Jestli si někdo myslí, že to, co viděl na demonstraci (zatažení nejbližšího faderu na GEQ) je i jen velmi, velmi vzdáleně podobné tomu, co dělá Sabine FBX automaticky, tak vůbec nerozumí problému a neměl by ho tedy komentovat a už vůbec ne radit řešení. Ano, spektrogram je jeden způsob, jak nepříliš slyšícímu zvukaři ukázat, kde mu to houká. Taky to může být červená ledka přímo na GEQ apod. Ale to je taky všechno, FBX to NENÍ.
Ano, dát před mix, pokud jde o bezdráty, tak mikrofonní předzesilovač často není nutný, pro normální mikrofony se vyrábějí samostatné SM-820. Anebo se naučit vycházet i bez FBX, ale může to znamenat značnou investici do aparátu a náročnější práci, podle okolností.

H.M.

Dudel
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 85
Registrován: pon 11. črc 2011 0:08:12

PreSonus 16.0.2 ovládání

Příspěvek od Dudel » čtv 18. říj 2012 1:42:46

.
Naposledy upravil(a) Dudel dne čtv 18. říj 2012 2:57:16, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

PreSonus 16.0.2 ovládání

Příspěvek od Zdeněk Prodance » čtv 18. říj 2012 2:33:24

To si děláš legraci ? Ty docela vážně tvrdíš, že jsi na Behringeru něco zjistil o tom, jak funguje FBX ? Nezlob se na mne, ale tohle opravdu zasluhuje nějaký ten útok, protože je to blbost prvního řádu. "Nějak jinak" se problémy řešitelné Sabinou řešit nedají, protože grafický ekvalizér a filtry v ní jsou asi jako šťourat se v nose prstem a operovat jím dutiny. Jak souvisí Smaart s efekťákem ? Ano, jistě jsi se prodejem blbých beden zbavil spousty problémů, ale to vůbec neznamená, že ty problémy zmizely, jen se posunuly o pár dB nahoru. Jsou situace, kdy buď nezahraješ nebo upravit velmi ostrými a přesnými "notch" filtry kmitočtovou charakteristiku prostě MUSÍŠ. Tedy možná ty ne, ale jiní ano. Moc rád bych viděl, jak to děláš třeba na pěti kmitočtech najednou vlastníma rukama a na GEQ v Presonu. To by asi byla veliká legrace a hodně hluku u ní.
Já osobně bych si v životě netroufnul někomu, kdo Sabine má a používá, místo rady, kam ho zapojit (nebo že mix je pro to kvůli absenci insertů nevhodný) vykládat, že to nahradí GEQ nebo že ji vůbec nepotřebuje nebo že má vyměnit všechno ostatní, aby ji nepotřeboval. To jsou totiž rady na dvě věci.

H.M.

Dudel
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 85
Registrován: pon 11. črc 2011 0:08:12

PreSonus 16.0.2 ovládání

Příspěvek od Dudel » čtv 18. říj 2012 2:59:22

Všade si bol, všetko vieš, si proste Pán, všetci Ťa uznávajú.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

PreSonus 16.0.2 ovládání

Příspěvek od Zdeněk Prodance » čtv 18. říj 2012 10:45:00

To ani zdaleka, ale přece jenom o FBX a Smaartu toho asi budu vědět víc, než ty. Oboje jsme prodávali nebo ještě prodáváme, Smaart (ano, normálně koupený, ne něco někde přihozeného do softu) mám v noťasu. Prostě tvoje poslední rady překročily mez mezi užitečnými a škodlivými, tak jsem se ozval. Protože jsi je smazal, nedá se to už ověřit, takže asi zůstane na mém tvrzení. Mám dojem, že mi časem sám dáš za pravdu, chce to jenom víc zkušeností a míň zbrklosti v psaní odpovědí.

H.M.

Uživatelský avatar
Petr V.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 325
Registrován: ned 14. zář 2008 20:57:37
Bydliště: Mezi Prahou a Plzní.

PreSonus 16.0.2 ovládání

Příspěvek od Petr V. » čtv 18. říj 2012 12:07:50

svirest píše:Zdravím všechny, byl jsem mimo, tak jsem nemohl podat info. Akce dopadla dobře, základy jsem s koegou zvládl podle manuálu, zvuk byl (prý) bezva. Jen chvilku déle nám trvala počáteční zvukovka bicích, ale nakonec i jeden "profík" z řad obedenstva uznale přikyvoval, že prý O.K.
Ale vyvstal zřejmě neřešitelný problém z připojením na ntbook. Mám HP Probook 6555b, který jsem kupoval s vizí budoucího zvučení nahrávek kapely. Nemá však chipset TI a zde jsem se dozvěděl, že je to základní předpoklad (???). Tak jsem koupil na doporučení Express Card fire wire STLab C-201, který TI obsahuje, vyřadil chipset v ntbooku a stále se po zapojení ozve 3x staccato zvuk, že se PreSonus nepřipojuje. Podotýkám, že Express Card se nainstalovala bez problémů. Myslíte si, že musím fakt koupit nějaký Apple? Proč např. PreSonus nemá nějaký upgrade pro nás "zoufalce" s Windowsama....? Má někdo ještě nějaký nápad, jak to zprovoznit? Díky, Alan.
Bohužel jsi si koupil jeden z nejhorších notebooků, mám ho totiž taky. Je to šmejd na entou. Nedokážu na něm zprovoznit Clio FW, EAW Pilot, iLive Editor. V demo módu vše funguje, ovšem nedokáže se spojit s externím HW. Po roce a půl klekla baterie, odmítli mně záruční výměnu. Prý je na baterie záruka jen 6 měsíců. Neměl jsem chuť se kvůli 1500kč nějak soudit.
Petr Vinš
tel: 721 281 678
petr@splacoustics.cz

Odpovědět

Zpět na „Presonus“