StudioLive Series III 24R - Noise Gate “bzuci”

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
FisiCzech
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 4
Registrován: sob 19. úno 2022 15:38:49

StudioLive Series III 24R - Noise Gate “bzuci”

Příspěvek od FisiCzech » sob 19. úno 2022 15:55:38

Ahoj,

Poridil jsem mixak viz subj. Mam u nej problem s noise gate/expanderem, ktery pouzivam na bici (tomy). At delam, co delam, je v tom zvuku nejaky bordel (podle toho co slysim je to nejaky digitalni bordel, rekl bych, ze je nejaky problem v kodu pro DSPcko). Nezalezi na tom, jestli pouzivam analogove vstupy nebo digitalni kanaly pres AVB, proste, jak zapnu gate, tak je tam bordel - chrci, praska nebo to ma takovy zvlastni chrcivy ocas - zalezi na frekvenci zvuku a nastaveni gejty/expanderu. Nejvic je to slyset na prostrednim tomu nebo podobnem samplu, ktery tam poustim pres AVB. Resil jsem to primo se supportem presonusu, po dvou mesicich, co po mne chteli naposilat nesmysly mi napsali, ze se jim nepovedlo problem zreplikovat a ze to mam vyreklamovat. Vzhledem k tomu, ze si myslim, ze to je softwarovej problem, chtel bych nejdrive ziskat co nejvic informaci, aby bylo jasny, jestli to ma vubec smysl reklamovat (pripadne bych to rovnou uplne vratil, protoze takhle to je dost nepouzitelny). Protoze uz to resim i na fb skupine uzivatelu PreSonusu a bylo mi receno, ze vsechny gaty “praskaj” (a ja s tim mam pramale, vlastne zadne zkusenosti), chci se zeptat i tady, jake mate s noise gatama / expanderama (hlavne digitalnima) zkusenosti vy a pripadne za co bych mel tenhle mixak vymenit, kdyby se to nepovedlo vyresit. V nejaky podobny cenovy kategorii, aspon tech 24 analog vstupu, AVBcko by to taky klidne mohlo mit, jakykoliv remote ovladani (idealne tablet/windows/mac) - nic podobneho jsem moc nenasel.

zahy
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 439
Registrován: ned 12. říj 2008 22:05:18
Bydliště: Louny

Re: StudioLive Series III 24R - Noise Gate “bzuci”

Příspěvek od zahy » ned 20. úno 2022 18:23:53

Můžeš to sem nahrát?
A&H GLD-80, A&H CQ20B, Soundcraft Ui16, RCF HD32, Dynacord TS 400, SPL A394

FisiCzech
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 4
Registrován: sob 19. úno 2022 15:38:49

Re: StudioLive Series III 24R - Noise Gate “bzuci”

Příspěvek od FisiCzech » stř 23. úno 2022 9:07:07

Ahoj,

nějaké ukázky tohoto problému jsou zde https://onedrive.live.com/?authkey=%21A ... 8988F901EA

Co jsem všechno zkoušel:
- různé analogové vstupy
- digitální vstupy přes AVB (přes USB jsem to nezkoušel)
- různá nastavení gate / expanderu (krátký attack/release, dlouhý attack/release, krátký attack, dlouhý release a naopak, další různá nastavení attacku a releasu, vše uvedené s různými thresholdy a range)
- nejvíce patrné na mid tomu nebo samplu podobných frekvencí z FL studia přes AVB
- výstup do main přes PA
- výstup do aux přes studio monitory
- dnes ještě vyzkousím aux sluchátka

Co tam slyším - viz ukázka, to je ten největší bordel, jsem schopen to dostat trochu pod kontrolu, ale vždycky je tam něco, co tam nepatří, takovej zvláštní ocas.

Bylo by super, kdyby se našel někdo, kdo má tenhle nebo jiný PreSonus Studiolive Series III mix, ideálně v rackové verzi (tzn. 16R,24R nebo 32R) a mohl vyzkoušet, jestli se mu to chová stejně, nebo jestli je to problém jen mojeho zařízení.

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1329
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: StudioLive Series III 24R - Noise Gate “bzuci”

Příspěvek od Pavel Sedlák » stř 23. úno 2022 13:05:22

V ranných verzích firmware (cca 2017) jsem se s tím setkal na 32R, ale i na 32 konzoli, od té doby nikdy.
Asi bych začal posledním FW a úplným resetem.
Jestli to není možné, pak vyzkoušet změnit parametr RANGE, jestli si dobře vzpomínám, tak se to projevovalo jen při maximálním range, možná při krátkém attack.
Konzultace na Disku nepomohly ?
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

FisiCzech
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 4
Registrován: sob 19. úno 2022 15:38:49

Re: StudioLive Series III 24R - Noise Gate “bzuci”

Příspěvek od FisiCzech » stř 23. úno 2022 13:38:08

Zkousel jsem uz uplne vsechno. Factory reset, posledni firmware, vse v kombinaci s vyse uvedenym. Po dvoumesicnim testovani a posilani videi na PreSonusi support mi rekli, ze se jim to nepodarilo na jejich zarizenich zreprodukovat a doporucili mi reklamaci. Pred reklamaci bych rad vedel, jestli s tim ma nekdo podobne problemy, protoze podle me to vypada na SW problem (a tam by moc reklamace nepomohla) spise nez HW, takze by to melo byt vsude stejne. Jestli ale pises, ze tobe to nedela, pak by to opravdu mohl byt problem v HW a zkusim to vyreklamovat.

Bohuzel jsem zatim nikoho nepresvedcil, aby mi to testnul a u prodejce zatim nemaji jiny kus, takze zatim stale vyckavam.

Je to dost skoda, protoze jinak jsem s tim maximalne spokojen.

FisiCzech
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 4
Registrován: sob 19. úno 2022 15:38:49

Re: StudioLive Series III 24R - Noise Gate “bzuci”

Příspěvek od FisiCzech » ned 06. bře 2022 23:48:31

Nakonec jsem se rozhodl, ze to nebudu resit. Na nahravani to neni zapotrebi, to si upravim az v DAWu. Pri zivem hrani, pripadne zkouskach to muzu vyresit tak, ze to cele pustim pres AVB do DAWu (pouziju mixak jako hloupou zvukovku - v podstate jen jako preamp a A/D a D/A prevodnik) a kanaly smicham a zprocesuji live v DAWu pres efekty, ktere budu potrebovat a poslu to zpatky do mixaku. Sice tam je nejaka latence ale pokud pouziju dostatecne vykonny stroj, bude to v pohode. To v pripade, ze to budu opravdu chtit nejak dramaticky resit. Nasel jsem ale i nejaka nastaveni gate, ktera mi vyhovuji a ten “bordel” neni tak dramaticky - resp. ve chvili, kdy tam susti hajtka, virbl, a hraji do toho dalsi nastroje, pripadne zpev, tak to clovek vubec nevnima (pokud zrovna presne nevi, co ma hledat, neni uplny audiofil, vi jak a co tam ma znit a naopak co tam byt nema). Je to sice smutne, ze to takhle “nefunguje”, ale co uz. Ten mixak je v jinak v pohode a treba se to s nejakym dalsim firmwarem vyresi (dost pochybuju o tom, ze ten problem je v hardware). Jen je zvlastni, ze to nikdo jiny neresi a ze mi z PreSonusu napsali, ze se jim to nepovedlo reprodukovat (nejak tomu fakt nechci verit).

Odpovědět

Zpět na „Presonus“