Mikrofon - snímaní stage

Dynamické, kondenzátorové, zpěvové, nástrojové, bezdrátové...
svirest
Uživatel
Uživatel

Mikrofon - snímaní stage

Příspěvekod svirest » sob 31. pro 2016 12:34:31

Zdravím,
proběhl jsem fórum, ale nenašel jsem info, jak snímat celkový zvuk kapely pomocným mikrofonem. Používám na sólový zpěv IEM Sennheiser+malý mix jen na zpěv Mackie ProDX4, ale jak je často uváděno (bohužel), jsou nezodpovědní členové v kapele, kteří si nejsou schopni srovnat např. rejstříky na klávesách, resp. si po zvukovce přidají hlasitost. Řeším to zatím jedním sluchátkem (2. uchem poslouchám kapelu), ale asi přijatelné řešení by bylo snímat 2. mikrofonem (kondík?) zvuk kapely a namíchat si to do obou sluchátek (Westone AM-PRO30). Máte s tím prosím vás někdo nějaké zkušenosti? Podotýkám, že nejsem zvukař, ale muzikant.....díky.

dLive C Class
Reklama

thomas
Uživatel
Uživatel

Re: Mikrofon - snímaní stage

Příspěvekod thomas » ned 01. led 2017 22:37:17

Týmto smerom podľa mňa cesta nevedia. Napíš viac o zložení a spôsobe zvučení kapely, podľa toho sa možno bude dať poradiť.

svirest
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod svirest » pát 06. led 2017 8:49:16

Kapela hraje bez vlastního zvukaře, takže na každém vystoupení je zvukař pokaždé jiný - většinou s analogem (jen na velkých pódiích jsme měli digitál, PA pokaždé jiné, dle výbavy klubu nebo zvukaře. Složení: 2 kytary, klávesy (v brzké době 2x), bicí, baskytara, 4x zpěv (z toho 3x vokál)...

KarlosSou
Uživatel
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod KarlosSou » pát 06. led 2017 9:19:36

Standartní zvukař ti tvůj IEM dá na svojí monitorovou cestu a pustí ti tam, co ty chceš. Třeba celou kapelu.
Nechápu jak jsi to používal doposud, že to nešlo ...

blaha
Uživatel
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod blaha » pát 06. led 2017 11:48:30

Něco mi tak nějak říká, že problém bude v tom: většinou s analogem, to totiž může znamenat analog s 6x AUX, kde 2x je efekt, 4x klasická monitorová cesta a pro IEM už není prostor. A pokud se setká kombinace nedostatečně včas domluvené podmínky, lehce neochotný nebo nezkušený zvukař (může být zapříčiněno spoustou faktorů) a málo času, může to být dost problém.

Zdeněk "Bláha" Blahovec, divadlo Jaroměř, občas zvučení na sebe mimo divadlo, občas nějaký ten prodej i instalace techniky

Petr Z.

Příspěvekod Petr Z. » pát 06. led 2017 17:57:12

Pomocná další cesta pro IEM tohoto účelu by se dala u analogu i digitálu vytvořit za pomoci jednoho či dvou Matrixů, pokud je dotyčný mix má. Je to sice trochu omezeno výběrem toho, co v Matrixu chceš mít, ale dá se to slušně vyskládat do grup a pak je lepší výběr skupin do Matrixu. Tak jsem dříve třeba tvořil 1-2 různě namíchané výstupy /v dotyčném mixu byly Matrixy stereo/, jeden pro pomocný mix u kamery ČT a vždycky pro nějakého reportážního šaška z ČRo. Taky mě dost zarazilo, že už před pěknou řádkou let v ČRo u reportážních záznamů přestali ctít jak symetrii, tak galvaniku. DIbox jsem jim musel půjčit já, aby nebručeli..

thomas
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod thomas » sob 07. led 2017 12:27:57

svirest píše:Kapela hraje bez vlastního zvukaře, takže na každém vystoupení je zvukař pokaždé jiný - většinou s analogem (jen na velkých pódiích jsme měli digitál, PA pokaždé jiné, dle výbavy klubu nebo zvukaře. Složení: 2 kytary, klávesy (v brzké době 2x), bicí, baskytara, 4x zpěv (z toho 3x vokál)...

Ešte napíš, koľko používate odposluchov a na koľkých cestách, resp. s koľkými si minimálne vystačíte a koľko by bol ideál. Rovnako, koľko z toho je inear a koľko bedňa.

Zpět na “Mikrofony”