Kam zapojit dynamický mikrofon?

Dynamické, kondenzátorové, zpěvové, nástrojové, bezdrátové...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
kajaslay
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 1
Registrován: úte 02. led 2024 20:11:59

Kam zapojit dynamický mikrofon?

Příspěvek od kajaslay » úte 02. led 2024 20:31:47

Zdravím, zakoupila jsem si zpěvový, elektrodynamický mikrofon. Koupila jsem si ho už dávno a spíš mi slouží jen pro mou zábavu. Má 6,3 mm jack a nevím tedy jestli si mám dokoupit zesilovač či něco podobného kam bych to zapojila. Nebo koupit pouze redukci jacku a zapojit tedy poté do reproduktorů. Jaké by bylo finančně nejjednodušší řešení, aby posloužil jako amatérský karaoke mikrofon? Budu ráda za vaše rady a odpovědi, díky :Dd

jurosdi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: ned 04. pro 2016 12:11:27

Re: Kam zapojit dynamický mikrofon?

Příspěvek od jurosdi » stř 03. led 2024 7:53:08

Pokial sú bedne aktívne a majú aj vstup MIC tak môže íst priamo. Pokial sú bedne aktívne a majú len linkový vstup,tak je potrebné zapojit mikrofon do predzosilovača,ktorý má vstup pre MIC a má link.výstup.. Pokial sú bedne pasívne tak je potrebný predzosilovač pre MIC a zároven je potrebný koncový zosilnovač.( ideálne powermix).

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 808
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Kam zapojit dynamický mikrofon?

Příspěvek od PeBe » stř 03. led 2024 8:12:24

Spíš, než co jiného, nám napiš, co všechno "na takové to (své) domácí žvýkání" už máš. Nestačí jen napsat mikrofon... těch jsou tisíce :-) Takže výrobce + model od všeho. Své karaoke chceš provozovat jen v obýváku při mejdanech, nebo v nějaké hospodě, nebo klubíku (při mejdanech)?
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Uživatelský avatar
Lexx
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 9
Registrován: pát 04. srp 2023 12:35:55

Re: Kam zapojit dynamický mikrofon?

Příspěvek od Lexx » čtv 04. led 2024 9:43:50

Ano, Jurosdi...mic do vstupu LINE připojit můžeš, chce to jenom jednoduchý předzesilovač
s jedním trandem KC...apod., investice 40-50 Kč a dvacet minut práce. Jo a minimum znalosti.
Odběr (mA) je nepatrný, stačí baterie 4.5-6V.

jurosdi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: ned 04. pro 2016 12:11:27

Re: Kam zapojit dynamický mikrofon?

Příspěvek od jurosdi » čtv 04. led 2024 10:37:12

Jasné. Moja odpoved bola skôr univerzálna a popisuje možnosti bez vyroby nejakých zariadení.

Odpovědět

Zpět na „Mikrofony“